Алуминиева амалгама (Al/Hg) резюме

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
да..това си мислех , но в класическите маршрути за синтез на al/hg амалгама в родий и т.н...никога не го правят, всъщност добавят кетона/ма директно без нито едно изплакванеһттр://....
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Повярвайте ми , твърде късно .... аз направих 2 неуспешни амалгами, като тази, за която се отнасяте, ако използвате смлени топчета, повърхността е надраскана много и реакцията започва много по-бързо... както видях за по-малко от 5 минути е добре, дори преди..... ако изчакате 30 секунди повече, отколкото трябва, повярвайте ми, не добавяйте никакви ценни неща (прекурсори и т.н.), защото сте готови да загубите...
Не ми харесва методът на смлените топки, той протича много бързо, а най-добрата реакция на амалгамата трябва да трае около 6 часа... ако е прекалено бърза, добивът ще е много по-нисък, отколкото при бавна реакция...
аз предпочитам квадратите, но преди да ги поставите в колбата, можете да ги изстискате ръчно (на няколко пъти, всеки път всичко, което се побира в ръцете ви), за да образувате неправилни полукълба, тогава няма да се залепят и да причинят загуба на реакционното фолио, което се е настанило на дъното... по този начин са по-лесни за изплуване, но не и ултра излагане на AL фолиото ..... научих по най-лошия начин хаха

имах 2 страшни опита , висока температура вдигната прекалено бързо и тонове h2 газ навсякъде, и...живак?
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Каква форма на галия е необходима - соли или елементарна?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Да, сега и аз знам, беше недоразумение, щом супата посивее и се образуват мехурчета, е време, не чакайте повече. Използвам шредер, за да получавам малки парченца и да ги притискам с ръце, така също много голяма повърхност.
Какво мислите, че трябва да отнеме 6 часа? Редукцията от P2NP или амалгамата?
В примерите се използва елементарно.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
това е ключът , тъмносиви и алуминиеви квадрати/кълба започват да се издигат , след това продължават вмедиателиһттр://.... и лично аз винаги я изплаквам, 2 пъти е достатъчно..амалгамата ще продължи без проблеми и без почти целия живак.

6 часа , това е стара информация, аз предпочитам да го оставя за една нощ, но 6 часа е минималното време, ако AL фолиото е разтворено, ако не е, оставям близо 12 часа, в противен случай добивът със сигурност е нисък. не правя за амфетамини, така че не използвам P2NP , така че предполагам, че е за целия процес на амалгамата.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Винаги съм се чудил какво имате с живака, количеството е много малко и би изчезнало напълно от продукта след пускането на свободната база. Доколкото съм чувал, това има други причини и те са, че живачната сол (частично разтворена в азотна киселина) пречи на последващата реакция. Защото дори и да сте изплакнали живака, все още имате мръсотия по бузата си и трябва да я изхвърлите.
Реакцията е една и съща, независимо кой амин редуцирате, мога само да си представя, че е по-трудно да се редуцира P2NP и следователно са ви необходими по-екстремни условия, което прави бавната реакция невъзможна. Реакцията с P2NP трябва да бъде екзотермична във всеки случай, но не и прекалено гореща. Не знам дали има смисъл да се загрява допълнително реакционната маса, за да се поддържат условията, при които реакцията продължава да протича. За съжаление има твърде малко информация за това какво сега влияе на това как и как трябва да изглежда оптималният път във всички детайли.

Това, което също ме изненадва, е, че никой не назовава страничните продукти, които се образуват, никъде не се казва как могат да бъдат предотвратени или какво и къде се образува там на първо място. Или такова нещо никога не е било изследвано, или се мълчи за него.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
ами , аз тествах амалгамата с и без изплакване, и резултатът е един и същ в добиваһттрѕ://.... тогава предпочитам да изплаквам, за да елиминирам поне част от нея, при производството на мдма има много пътища, но ако решите да правите алкално-киселинни екстракции , ХГ трябва просто да излезе , така или иначе, ако добивът е един и същ.. защо да не се опитате да елиминирате още на първата стъпка? може би в крайния резултат не е важно, но ако можете да бъдете по-малко изложени на HG, докато достигнете до тези стъпки, мисля, че си струва 3-те минути в етапа на изплакване.

Що се отнася до p2np , всъщност мисля, че изобщо не е задължително AL фолиото да е напълно "разтопено" (моя английски хаха) , изглежда, че можете да изхвърлите много нереагирало фолио без загуба на добив, но при MDMA, ако не изчакате AL фолиото да реагира напълно, ще имате голяма загуба на добив.

Що се отнася до температурата, мисля, че трябва да се прилага за поддържане на правилната температура на реакцията, дори когато екзотермичната реакция приключи, когато тя приключи, мехурчетата и т.н. продължават да работят и се чака по-малко време...
Ако го оставим на самотек, реакцията ще продължи, докато не реагира всичко, но може да се забави повече от 12 часа, обикновено го оставям за една нощ.

тъй като амалгамата е равновесие, което трудно се контролира на 100%, трябва да продължим да наблюдаваме, в идеалния случай за тези 6 часа трябва да приключи реакцията, без външна температура, но това зависи от решение, което може би е за секунди? просто изчакайте да видите тъмно сиво... изчакайте, докато фолиото изплува? когато това се случи, колко ще чакате, докато изплакнете или добавите прекурсорите?
Може би един ден ще мога да правя винаги същото, но този ден още не е дошъл хаха

Извинявам се за моя испански език
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3

напълно съгласен, братко.
Смирението е ключът към знанието...
и да, аз имах същия проблем, когато направих амалгамата си...
защото исках да я изплакна прекалено много... но проблемът беше, че h2o реагира с al.hg...
Някои хора я оставят... и казват: не ми пука, с екстракцията А/В няма проблем...
Но и аз се страхувам да имам малко живак в моя органичен разтворител или каквото и да е друго...
Аз съм много параноичен по отношение на живачната сол!

Благодаря ви за съобщението и никога не се отказвайте, искам това място да бъде красива зона за споделяне и химическо семейство
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Какво да кажем за галия? Той също разрушава алуминия и би могъл да се използва за амалганизация... но и за наша употреба? Бях чел за това и някои хора казаха "да", той би могъл да бъде по-малко, почти нетоксична алтернатива на живака. Има ли някакъв опит с това? Галият може да е по-скъп, но би могъл да се използва отново и отново.
Кажете ми какво мислите или сте чували за това.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Да, написах тази тема преди няколко седмици, но досега няма много реален опит... Намерих няколко видеоклипа в YouTube за направата на разтвор на Al/Ga и вярвам, че може да работи много добре. Все пак Ga е все още възстановим до 95%. Негативното е, че Ga може да се задържи в колбите ви, вътре. Може да стане истинска бъркотия.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ако опитам това, ще искам да произведа галиева сол, чудя се дали галиевият нитрат може да се произведе по същия начин като живачния нитрат? Предполагам, че да. Това също е лекарство, което се използва за понижаване на нивата на калций в кръвта.

Редактиране: очевидно може: https: //patents.google.com/patent/CN1762825A/en
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Тази тема определено заслужава собствена тема. Ще направя такава веднага след като опитам това, ако не ме изпреварите.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Да, моля ви, направете го... днес поръчах 50 г галий и също ще опитам след няколко дни... моля ви, кажете ни как сте приготвили всичко и какви резултати в каква скала сте получили. Тогава ще отговоря на вашата тема с моите резултати, така че може би ще можем да се учим един от друг 🙋🏻‍♂️
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Ето още информация, която може би ще ви бъде от полза
 

Attachments

  • CQZVuSgd48.pdf
    1.1 MB · Views: 871

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Така че изглежда, че Галинстан трябва да бъде най-добрият избор
 

Attachments

  • MP9BGI68wi.jpg
    MP9BGI68wi.jpg
    372.6 KB · Views: 380

smokeyltda

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
10
Reaction score
6
Points
3
Добър вечер!
Намерих този текст в sciencemadness.org, възможно ли е по тази процедура да се разтвори Hg2Cl2 , който да се използва за амалгамиране на алуминий?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Hg2Cl2 няма да работи за Al
 
Top