Търся да направя редукция на Хенри на 3,4,5-триметоксибза...

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Не бих компрометирал синтеза със съмнителни нитроалкани, особено ако са на базата на ЕС.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Да, хората продължават да го казват, но аз изнесох целия си нитрометан от ЕС и го дестилирах от смес 40%w/w нитрометан;DCM, работи чудесно за производството на b-2,5-DMONS.

Проблемът за мен е да намеря всеки подходящ катализатор за всеки алдехид, върху който искам да извърша реакцията на Хенриһттр://....

Мислех да опитам редукционното аминиране на циклохексиламин от циклохекс, като използвам, според мен, амоняк, цинк и CaCl2...

Ще видим - резервният ми вариант е да си купя бутилка, но в момента пичовете ми са далеч...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Катализаторите, с които съм работил или за които често съм чувал, са n-бутиламин, циклохексиламин, етилен диамин и дори моноетаноламин. Етиламинът също работи, въпреки че е 70% разтвор във вода.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Да. разбрах, че един пич продава циклохексиламин хидробромид - така че това ТРЯБВА да е доста лесно за получаване на свободна база от за катализа на 3,4,5-TMOBA , от която имам 500 г, които идват тази седмица.

Само се надявам, че ще бъде достатъчно чист, за да ми даде добър продукт за катализа... Трябва ли да направя повторен анализ на циклохексиламиновия хидробромид, докато е все още сол, за да се уверя, че е максимално чист?

Моята процедура, различна от първата повторна обработка, би била следната;

1. Разтваряне във вода
2. Добавяне на концентриран разтвор на основа, за да се освободи свободната основа от солта
3. Добавете DCM към сместа и разклатете (предполагам, при условие че вече не се е отделил като маслен слой)
(4. ако все пак се наложи да използвам DCM, да го премахна под вакуум - правих някои проучвания и за да се отърва от DCM при температура на околната среда, моята маслена помпа за RV е добра и ще се нуждае от сферичен клапан, така че DCM да не кипи твърде ниско).

Това звучи ли разумно? Очевидно е, че ще изсуша DCM сместа, преди да се отърва от DCM, ако трябва да я използвам, а циклохексиламинът не се отделя в собствен маслен слой в сепариращата фуния.
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Здравейте. имам опит в производството на 3,4,5-триметоксинитростирен (ТМНС) и 2,5-димекстоксинитростирен (ДМНС). Няма да чета цялата тема, но ще вмъкна мислите си от един мой пост в друг форум по отношение на избора на катализатор:

Изглежда, че2-HEAA (2-(хидрокси)етиламониев ацетат) от етаноламин и ледена оцетна киселина работи по-добре върху 3,4,5-триметоксибензалдехид, отколкото етилендиаминът (като етилендиаминов диацетат). Наскоро проведох два експеримента със 150 g 3,4,5-ТМБА.

За първата партида от 150 g използвах 1,6 mol. eq. нитрометан към TMBA и 1,5 mol. eq. етаноламин към TMBA.
Първо изсипах НМ върху TMBA и продължих да изливам ледена оцетна киселина, докато TMBA се разтвори. Що се отнася до количеството GAA, мисля, че излях 161 ml или 2,81 mol. от GAA + след това използвах (1,5x 0,765 mol) от GAA, за да направя 2-HEAA в отделен контейнер. Така че изглежда, че съм използвал общо 3,96 mol. еквивалент на GAA. Хм... Може да се окаже, че 4 mol. eq. от GAA е добро количество за използване.

Използвах етаноламин в съотношение 1:1 към GAA mol. eq. за получаване на 2-HEAA. Излях наведнъж етаноламина върху GAA. Сместа се нагрява внезапно до 120 °C, отделят се изпарения. Разбърках за малко и покрих отделната бехерова чаша, охладих сместа до температура малко над стайната. Уверих се, че TMBA + NM + GAA са напълно разтворени, и изсипах наведнъж гъстия, сиропиран 2-HEAA. Незабавно промених цвета, загрях до 35 °C и оставих да се върти. Става малко по-тъмен, жълт, близък до оранжев. Някъде между 1 ч. и 30 мин. и 2 ч. цялата бехерова чаша се превърна в гъста маса. Всичко се утаи, но ме нямаше и не станах свидетел на тази гледка. Цветът е много хубав. Перфектно жълто.

Но не можах да изсуша нищо и да претегля нищо, тъй като помпата ми се счупи.

По-късно рекристализирах в приблизително 8 mL/g MeOH. Може да се окаже, че можете да използвате дори по-малко MeOH. Някъде в този форум може да е написано 0,2 g/ml 3,4,5-TMNS към метанол. Но тук е мястото, където обърках всичко. Както обикновено с ре-кс се обърках. По някаква странна причина решавам да направя гореща филтрация, бучката се губи върху филтърната хартия. След това изсипах една купчина в канализацията. Излях майчината течност. Така че добивът беше слаб, но все пак имах прилично количество от едни много красиви на вид 3,4,5-TMNS.

При втората партида от 150 г отново използвах 1,6 mol. еквивалент на нитрометана, но сега използвах по-малко етаноламин, 1,3 mol. еквивалент на ТМБА. Също така приготвих отделно 2-HEAA. При смесването на GAA и етаноламин нещата наистина се нагряват, така че отнемам топлината от NM и TMBA. Този път използвах общо 5 mol. eq. от GAA (част от тях се изсипват върху 3,4,5-TMBA + NM, а част се използват за приготвяне на 2-HEAA). Сега центрофугирах по-дълго време с повече топлина, първо при 45 °C, след което намалих до 35 °C. Нищо не се утаяваше както миналия път. Когато спрях да разбърквам и махнах от котлона, когато сместа се охлади, тогава започнаха да се появяват кристали. Изсмуках почти досущ с работеща предимно помпа, след което рекристализирах с 8 ml/g IPA. Можех да използвам дори по-малко IPA, тъй като при нагряването всичко трябва да се разтвори. Може би дори със 7 mL/g IPA.
Защо просто не използвате IPA вместо MeOH?

Но този път партидата беше малко по-тъмножълта и добивът беше слаб.

Следващия път при приготвянето на 3,4,5-ТМНС бих използвал 1,8 - 2 mol. eq. етаноламин, 1,8 - 2 mol. eq. нитрометан, 4 mol. eq. ГАА или количеството за разтваряне на ТМБА.

И също така в заключение етаноламинът (използван като 2-HEAA) за 3,4,5-TMNS изглежда по-добър избор от етилендиамина (използван като етилендиаминов диацетат), което прави продукта по-чист. Но също така може да има и други променливи като топлината, която използвах преди.

2,5-DMNS изглежда е много лесен и прощаващ за приготвяне, също така е супер готино да се наблюдават оранжевите косъмчета. 3,4,5-TMNS е по-малко прощаващ, но също така не е толкова труден, просто използвайте 2-HEAA.

Може би другите се интересуват, но този 2-HEAA също дава над 95% добив при производството на P2NP, наистина е страхотен материал.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Това е наистина много интересна и полезна информация!!!

Времето на хората в този форум изглежда е наистина на място!

Последния път някой ми даде своя 2,5-ДМОБА-> b-2,5-ДМОНС точно в деня, в който имах нужда от него, и това проработи наистина добре....

Сега този път буквално опитах другия (амониев ацетат) маршрут, който Шулгин спомена вчера, и просто го филтрирах във вакуум и се чувствам като прилично количество.

Хубави яркожълти кристали - въпреки че все още трябва да изсуша, претегля и след това да реекспонирам, но предполагам, че имам добри резултати.
Намалих наполовина всички количества на shulgin и очаквах да работи 3 часа като него, но леко прегрях и започна да потъмнява за около половината от времето, което той използва. От друга страна, не мисля, че той е използвал разбъркване, а също и парна баня, докато аз използвах мантия с разбъркване, така че това може да е повлияло? Е, знае.

Със сигурност обаче ми е интересно да се заиграя с твоята идея!

Това е моята настояща партида, която се нуждае от повторна обработка...
ApxzCw5qs3
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Със сигурност ще опитам това, ще прочета подробно, когато се прибера вкъщи.
Осъзнах, че ще ми остане доста етилендиамин, след като свърши 2,5-ДМОБА, а това позволява да се използва по-малко нитрометан, отколкото в синтеза, който следвам - това е истинското гърло на бутилката, така че да. Интересно!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Този маршрут, който споменахте, звучи наистина интересно, но досадно е, че в момента трябва да работя с това, което имам...

Вчера имах добър успех, като използвах амониев ацетат, за да направя b-3,4,5-TMONS - следвах метода на Шулгинс, но когато това се рефлуксираше, гледах видеото за синтез на мескалин / TMA и затова днес реших да опитам същата реакция, само че използвайки нитроетан вместо NM.

Този път, тъй като имам толкова малко количество нитроетан, вероятно ще го рефлуксирам, ще го оставя да се охлади и да престои една нощ, а след това ще направя вакуумна дестилация (вероятно с помощта на водна баня), за да извлека част от него и след това ще рексикирам каквото е останало, ако не кристализира при охлаждането...

Ще видим...
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Изглежда, че това е правилният цвят, но все още изглежда много тромав и мокър. Спомням си, че четох, че излишъкът от нитрометан е труден за отстраняване, затова по принцип смятам, че за тези реакции трябва да се използва излишък от ГАА вместо него. Възможно е също така GAA да води до по-чист продукт. Ще повторя, че ако намалите количеството на GAA колкото е възможно повече, тогава може да се окаже, че всичко ще се изпари прекрасно след по-малко от час.

Интересно е какви са добивите за 3,4,5-TMNS за класическия амониев ацетат спрямо 2-HEAA.

Успех, но аз бих продължил със 7,5 mol eq. натриев бороидрид + 0,15 mol. eq. Cu(II)Cl вместо LAH. Бих използвал това за всички нитростирени,
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Добре, да, ще го направя, за да бъда справедлив - това беше моят ход. Просто ме интересува да използвам ЛАХ, преди да се запали! lol Просто се шегувам, че се съхранява добре.
 
Top