Синтез на MDMA чрез NaBH4 от MDP2P

caesare.robot

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
за по-нататъшна повторна кристализация/пречистване или ако/когато някой е прекалил с киселините и има проблеми с получаването на кристали
 

mrrobotguy

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 12, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Бихте ли обяснили как се прави това ?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Може ли да се промени метиламинът hci в разтвор?
 

alquimista00

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Aug 30, 2023
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Здравейте, не знам дали не съм направила нещо погрешно, но успях да получа само 700 ml свободна база от mdma, а когато правех дестилацията, маслото се дестилираше при 275 c, така че не съм сигурна дали това, което дестилирах, е масло от mdma или друг субстан. ph 6
 

JustBrowsing223

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 23, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Възможно ли е да сте извършили обикновена дестилация? Според Уикипедия ВР изглежда е близо до това.
 

alquimista00

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Aug 30, 2023
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Здравейте, имам 700 мл mdma freebase. но тя е дестилирана при 275 °С, така че не съм сигурна дали това, което съм дестилирала, е mdma масло. ph е 6, така че за кристализация трябва да повиша ph и бих искала да знам как?? ако можете да ми помогнете, от вас.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Може би имате нереагирал mdp2p или получавате вариации на -ол след реакция на mdp2p+NaBH4... Алкил-аминовите вариации имат основно рН.
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
може ли нереагиралият mdp2p да се използва повторно за друга реакция?
 

JustBrowsing223

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 23, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Здравейте! Няколко фиктивни въпроса.
Какво означава измиване с метанол? Просто да използваш метанол, за да измиеш прах, който е полепнал по стъкленицата ?
Ако се разбърква в продължение на 48 часа , температурата трябва да се поддържа на 8-9 градуса или може да се постави на стайна температура?
Каква е приличната вакуумна помпа? Съжалявам, но все още нямам опит с вакуумна дестилация.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте. Съжалявам за дългия отговор.
Да, това означава изплакване на NaBH4 от страните на стъклените съдове.
За добавянето на NaBH4 трябва да се поддържа температура 8-9 градуса. 48 часа при стайна температура, правилно.
Вакуумна помпа, която е в състояние да създаде налягане от 0,2-0,4 torr в дестилационния апарат. Ако нямате опит, препоръчвам ви да научите повече за дестилацията. Вакуумният дестилационен апарат може да се взриви при неправилно боравене с него. Дестилация и дестилационни системи
Температура на кипене105 ºC (0,4 torr)
 

spiritveg

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 3, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Мога ли да използвам 39% воден разтвор на диметиламин вместо металамин в газообразно състояние? Ако да, тогава какво трябва да бъде съотношението?
 

Dokodox

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 19, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Някой знае ли дали температурите са от голямо значение или има начин да се направи всичко в стомана, за да не се налага да се внасят стъклени съдове
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Стига да не прекалявате с нито една част, в която реакцията се превръща в киселинна, както в PMK към MDP2P, и напълно да се въздържате от добавяне на каквито и да било органични киселини, SS 316 е наред. Обработете частите с горещ 75% H3PO4 за няколко часа за пасивиране преди първата им употреба и това е всичко.

Поддържането на ниски температури по време на реакцията е от съществено значение, като при големите съдове препоръчвам да се инсталират някои вътрешни намотки за охлаждане в допълнение към охлаждащата мантия и да се вземе мощен промишлен охладител. Но контролът на температурата е много по-лесен в метал, отколкото в стъкло, топлопренасянето в метал е по-добро в пъти.
 

Dokodox

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 19, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Ще ви изпратя съобщение, братко
 

clandestinec

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 22, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Да, аз също се интересувам от работа в областта на стоманата!
 

clandestinec

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 22, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Видео в този синтез би било хубаво , само някога съм правил редукция на PSE чрез дестилатор и чрез няколко разтворителя , един въпрос за pmk към mdp2p това HCl на прах ли е или на рафта воден разтвор ????
 

clandestinec

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 22, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Извинете ме за липсата на химически жаргон, който научих само от Джо нагоре по пътя
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Ако не екстрахирам с DCM (в моята страна DCM, TOLUENE и XYLENE са строго контролирани), колко приблизително ще бъде загубата на добив? Благодаря за отговора.

Може ли да се използва хексан, бензол, ацетон или етанол за екстракция?
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Ако не екстрахирам с DCM (в моята страна DCM, TOLUENE и XYLENE са строго контролирани), колко приблизително ще бъде загубата на добив? Благодаря за отговора.
 
Top