Въпроси RE: Синтез на N-метилаланин

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Кратката версия на въпроса ми е: как мога да отделя n-метилаланин от разтвор, който съдържа и мононатриев фосфат?

А сега подробната версия - след като следвам процедурата на чичо Фестър (в "Тайните на производството на метамфетамин") за синтезиране на n-метилаланин, имам проблеми с изолирането на продукта. Можете да намерите статията, която той използва като източник, като потърсите в Google "Reductive methylation of primary and secondary amines and amino acids by aqueous formaldehyde and cinc" (Редуктивно метилиране на първични и вторични амини и аминокиселини чрез воден формалдехид и цинк).

В общи линии се смесва буферен разтвор на мононатриев фосфат (200 ml H2O + 9,5 g NaOH + 16 ml H3P04), към който се добавят 0,1 mol аланин, 0,15 mol формалдехид и 0,2 mol цинк на прах и след разбъркване в продължение на 45 минути цинкът се филтрира, а рН се коригира до 7 с NaHCO3. След това се очаква n-метилаланинът да се утаи като около 10 g бели игловидни кристали. Достатъчно просто, нали?

Проблемът е следният - вместо 10 г кристали получавам ~18 г бели и прозрачни кристали, които започват да се топят при около 40 °С! Според моите изчисления максималният възможен добив би трябвало да бъде около 11 г n-метилаланин, така че явно се утаява и нещо друго. След седмици на повтарящи се опити и връщане към оригиналния документ мисля, че най-накрая разбрах какво се случва - въпреки че чичо Фестър казва да се използва NaHCO3, за да се коригира рН до 7, мисля, че добавянето на сода за хляб превръща част от мононатриевия фосфат в динатриев фосфат, който е МНОГО по-слабо разтворим. Освен това динатриевият фосфат образува няколко хидрата, които се топят между 36 и 50 градуса, което би обяснило както ниската температура на топене (N-MeAla трябва да се топи при ~200 градуса), така и допълнителното тегло на продукта.

Ако случаят е такъв, тогава проблемът е как да се регулира рН на крайния разтвор, без да се образува не толкова разтворимият динатриев фосфат. След като внимателно разгледах оригиналния документ, забелязах, че след това са "добавили амоняк към разтвора" и затова реших да опитам да използвам амоняк за регулиране на рН, но нищо не се утаява и е възможно да са добавили амоняк само за да унищожат остатъчния формалдехид.

Така че има ли някой идея как (А) да се отдели прахообразна смес от динатриев фосфат и n-метилаланин или (Б) да се коригира рН на буфер с мононатриев фосфат до 7, без да се превръща нищо от него в динатриев фосфат? Всяка помощ ще бъде високо оценена :)
 

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Или ако никой няма идеи как да получи продукта на моята процедура, честно казано, би било супер полезно, ако някой има добра информация за n-метилаланина, защото изглежда е толкова нишова аминокиселина, че в интернетите има много малко информация за нея. Особено полезна би била информацията за разтворимостта - всичко, което успях да събера, след като прочетох всички изследвания, които са публично достъпни, е, че е поне малко разтворим във вода и вероятно леко разтворим в алкохоли. Но да, това е първият път, когато се опитвам да синтезирам химикал, за който не знам почти нищо, и това е малко разочароващо.
 

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Хайде, знам, че някой от вас, копелета, вече е синтезирал n-метилаланин, разкажете подробности!
 

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Къде са ботаниците? Актуализация: опитах да използвам калиева буферна система заради по-високата ѝ разтворимост, но досега нищо не се е утаило :/
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
SWIM разбира болката ви... вижте, това е единственото решение, което човек може да предложи, пропуснете метилирането.


освен това формалдехидът може да бъде някакъв труден материал за получаване. Разбирате ли, освен ако не ви е удобно да си прережете китките, да отидете да плувате и да очаквате, че няма да привлечете вниманието на акулите.

Замисляли ли сте се дали вместо това да метилирате амфетамин, сега ще го направите.
 
Top