Σύνθεση αμφεταμίνης από P2NP μέσω Al/Hg (βίντεο)

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
και πάλι δεν ξέρω απόδοση νομίζω ότι χρησιμοποιώ φωσφορικό οξύ για να πάρω το αλάτι αλλά στα 9 ml που βλέπετε στο pc είναι λίγο νερό ήταν σε ψυγείο και προσαρμογείς
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Ακόμα στάζει αποφάσισα να αποστάξω 130 ml o 15% θειικό τόσο, αλλά νομίζω ότι χρειάζομαι λίγο ύπνο
 

Attachments

  • oqgBkwUOne.jpg
    oqgBkwUOne.jpg
    2.3 MB · Views: 259
  • BvQGyN3zDX.jpg
    BvQGyN3zDX.jpg
    2 MB · Views: 261
  • tvc2MxH36U.jpg
    tvc2MxH36U.jpg
    2 MB · Views: 257
  • zJ427vdDIl.jpg
    zJ427vdDIl.jpg
    2.3 MB · Views: 258

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Δεν μπορώ να αποστάξω θειικό οξύ. Μπορώ να το θερμάνω μέχρι να αρχίσει να καπνίζει και να φτάσω στο ~95%. Αυτό θα πρέπει να είναι εντάξει για το σχηματισμό άλατος ελεύθερης βάσης; Αυτό το επιπλέον νερό θα διαλύσει το σχηματισμένο άλας, οπότε θα χάσω λίγο. Τίποτα άλλο;
 
Last edited:

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Αρκετά, κλείνετε πάντα καλά το θειικό οξύ, επειδή έχει την ιδιότητα να απορροφά νερό από τον αέρα.
 

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16
Αν πάρω μονοϋδρικό νιτρικό υδράργυρο II, πώς μπορώ να διαχωρίσω καλύτερα το H2O, καθώς το σημείο βρασμού του υδραργύρου είναι κάτω από αυτό του H20; Ή απλά δεν θα λειτουργήσει καθόλου
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Χρήση μονοϋδρικού άλατος
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Αυτή η αντίδραση δουλεύει αρκετά καλά για μένα, κατάφερα να κάνω μερικές δοκιμαστικές εκτελέσεις 20 γραμμαρίων σε ένα χοντρό βαρέλι HDPE 7 λίτρων με απόδοση που φτάνει περίπου στο 60% περίπου μετά την ξήρανση σε χαμηλή θερμοκρασία σε έναν αφυγραντήρα. πήρε μια μικρή υπεροξύτητα σε μερικές παρτίδες αλλά συνολικά είναι μια πολύ ωραία λευκή ουσία που μόλις στεγνώσει σωστά σχηματίζει κόκκους που μετατρέπονται σε σκόνη με ελαφριά-μέτρια πίεση.
Έχω όμως δύο ερωτήσεις.

Ο νιτρικός υδράργυρος μου γίνεται κίτρινος όταν αγγίζει το νερό, ο υδράργυρος είναι καθαρός λευκός πριν τον προσθέσω στο μίγμα αλουμινίου/νερού αλλά μόλις προστεθεί στο νερό γίνεται κίτρινος και αφού καθίσει στο νερό/αλουμίνιο γίνεται σχεδόν κόκκινος-πορτοκαλί. αυτά τα κομμάτια φαίνεται να διαλύονται μόνο ελάχιστα στο νερό γιατί πρέπει να ξεπλύνω τουλάχιστον 3-4 φορές για να ξεφορτωθώ κάθε μικρό ίχνος. ο μεταλλικός υδράργυρος μου προέρχεται από διακόπτες κλίσης που με κάνει να σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι μολυσμένος με ίχνη άλλων μετάλλων ίσως ?

η δεύτερη ανησυχία μου είναι ότι το p2np μου δεν διαλύεται στο μείγμα IPA/οξικού οξέος, δεδομένου ότι τα 10g P2NP σε 100 ml ισοπροπυλικού και 50 ml παγωμένου οξικού οξέος. το οξικό οξύ μου είναι μόνο 80%. χρειάζομαι περίπου 120-130 ml IPA και πιθανώς 70 ml οξικού οξέος για να διαλύσω το ep2np, διαφορετικά έχω κίτρινα κρυψίματα που στροβιλίζονται στο διάλυμά μου.
Μήπως αυτό είναι συνέπεια του 80% οξικού οξέος;
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ζεστάνετε λίγο το διάλυμα στους 50°C, αλλά όχι πολύ, γιατί τότε το κίτρινο θα γίνει κόκκινο.
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
θα το προσπαθήσω αυτό ευχαριστώ, παρεμπιπτόντως, είναι δυνατόν να αντικατασταθεί το IPA με π.χ. βιοαιθανόλη ? θα ήταν πολύ πιο εύκολο να προμηθευτεί από το IPA σε μεγαλύτερες ποσότητες.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Το IPA είναι νόμιμο στην Πολωνία για τους καταναλωτές και κοστίζει περίπου 20$ για 5L 99% >

Με εκτίμηση
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Ναι, είναι νόμιμη, αλλά η βιοαιθανόλη είναι φθηνότερη, λιγότερο ύποπτη και μπορεί εύκολα να προμηθεύεται σε μεγάλες ποσότητες qunateties εκτός σύνδεσης, γεγονός που νομίζω ότι την καθιστά προτιμότερη εάν είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθεί.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Γνωρίζω ή καλύτερα διαβάζω ότι κάποιος έχει χρησιμοποιήσει μεθανόλη για σύνθεση, οπότε θα πρέπει να είναι επίσης δυνατή η χρήση αιθανόλης. Πρέπει να διαχωρίσετε όλους τους διαλύτες πριν προσθέσετε το οξύ για να έχετε σχεδόν απαλλαγεί από το νερό, οπότε τι σημασία έχει, δοκιμάστε το και αναφέρετε.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Όταν αυξάνω το p2np πόσα άλλα αντιδραστήρια βάζω;
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Εξαρτάται από το πόσο θέλετε να αυξήσετε το P2nP.

Η ίδια ποσότητα % αύξησης του P2nP θα πρέπει να προστεθεί και στα άλλα συστατικά.

Για παράδειγμα, η συνταγή είναι για 10g P2nP, αν θέλετε να μαγειρέψετε μια παρτίδα με συνέπεια 20g P2nP που είναι μια αύξηση 100%, τότε προσθέστε 100% και στα άλλα συστατικά. Τόσο απλά.
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Οι χημικοί χρησιμοποιούν τις μοριακές αναλογίες. Αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος για να έχουμε ακριβή μετατροπή.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
I tryd αλλά δεν μπορώ να βρω μοριακές αναλογίες σε μια ιστοσελίδα όπως η wikipedia ή κάτι τέτοιο ακριβώς όπως η ερώτηση ποια είναι η μοριακή αναλογία για p2p σιδήρου και fecl
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Έγινε ακριβώς όπως στο βίντεο, εκτός από την προσθήκη 62,5 ml οξικού οξέος 80%. Στην αρχή ανησυχούσα για τη συγκέντρωση οξέος s obas της ηλικίας και της ποιότητας του P2NP (περίπου 10 μήνες στο βάζο, πήρε λίγο λιπαρό υγρό). έχω αποτύχει συνταγή Al/Hg από την ιστοσελίδα "scribd" τρεις φορές, si ήμουν απελπισμένος. Αλλά η αντίδραση ήταν τόσο έντονη που έπρεπε να ξεπλύνω τον συμπυκνωτή με επιπλέον 20ml IPA. Έχω στεγνώσει 99% ακετόνη πάνω από μοριακό κόσκινο ψημένο στους 300°C, αλλά κατά κάποιο τρόπο μετά την προσθήκη 96% θειικού οξέος μετατράπηκε σε καφέ παχύρρευστη γλίτσα. Έτσι έπρεπε να το οξίνω με φωσφορικό τρόπο. Το τελικό προϊόν είναι πολύ ισχυρό, η απόδοση είναι 7,2g ξηρού από 10,3g P2NP. Την επόμενη εβδομάδα θα έπαιρνα ένα δείγμα στο χώρο εργασίας μου και θα έκανα μια ποιοτική λήψη στο GC-MS/MS.
Επίσης, είμαι περίεργος αν μπορώ να αντικαταστήσω το GAA με διαφορετικό οξύ π.χ. μυρμηκικό οξύ; Η μυρωδιά του χυμένου ξυδιού 80% είναι φρικτή.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Συγχαρητήρια! Θα ήταν ωραίο. Μοιραστείτε μαζί μας το αποτέλεσμά σας, παρακαλώ.
Μπορώ να σας φανταστώ και να σας καταλάβω καλά. Μπορείτε να δοκιμάσετε αυτή τη συνταγή χωρίς οξικό οξύ.
Προσθέσατε το οξύ απευθείας; Πρέπει να χρησιμοποιήσετε διάλυμα θειικού οξέος (~10%) σε ακετόνη.
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Πρόσθεσα 2ml 96% οξύ σε 10ml ακετόνης, λέτε ότι πρέπει να χρησιμοποιήσω αραιωμένο θειικό οξύ για να το αναμείξω με την ακετόνη; Νόμιζα ότι ο παράγοντας εξουδετέρωσης πρέπει να είναι όσο το δυνατόν πιο άνυδρος. Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω αυτή τη συνταγή σε κλίμακα 1g με μοριακό ισοδύναμο 85% μυρμηκικού οξέος.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Είναι εντάξει. Όχι, εννοώ ότι πρέπει να παρασκευάσετε διάλυμα 10% από 96% οξύ με ακετόνη, συγγνώμη για την ασαφή εξήγηση.
 
Top