Σύνθεση MDMA μέσω NaBH4 από MDP2P

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Βοηθήστε να εξηγήσετε περισσότερες πληροφορίες σε αυτό το τμήμα.
Το μείγμα αναδεύεται για 2 ημέρες. Ο χρόνος ανάδευσης μπορεί να μειωθεί σε 4 ώρες για τους βιαστικούς, θα χαθεί 10-20%.

Μετά την προσθήκη όλου του βοροϋδρίτη νατρίου (NaBH4), μπορούμε να μειώσουμε το χρόνο ανάδευσης σε 4 ώρες τώρα, μπορώ να κάνω το επόμενο βήμα; ή πρέπει να συμπληρωθούν 48 ώρες

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Γεια σας. Είναι σαφώς γραμμένο ότι ναι, μπορείτε. Θα χάσετε περίπου 10-20% απόδοση.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
I scaled it to 10gr mdp2p... χαχα αν ξέρετε πως εγώ, ως 6 εβδομάδων προαστιακός sjamaan δούλεψα σε κάτι που έκανα ακολουθώντας αυτά τα βήματα αλλά μόνο ως 1234... δεν χρησιμοποίησα αναδευτήρα, αντλία εμβολισμού jadaa. στις 6 εβδομάδες κατέστρεψα τα 2 bigggest rbf μου και όταν χρειάστηκε sep. χωνί BAM ... δεν υπάρχει χωνί για μένα πια...
δεν περίμενα όπως αναφέρθηκε απλά ανακάτεψα και έβαλα λίγη ταλάντευση σε αυτό σε κατέληξε όπως θα περιέγραφα περιγραφόμενο είδος mdma... είναι μια αρχή αλλά θέλω να δω κρυστάλλους... αλλά... οι περισσότερες συζητήσεις εδώ είναι θεωρητικές... είμαι διαφορετικός... όπως έπρεπε να ξέρω αν mdma, γέμισε μια κάψουλα όπως 13-14 ώρες πριν... κάτω από 200mg... κοιτάξτε λείπουν 2 πτυχές που θυμάμαι MDMA που περιγράφω το χασμουρητό που ακολουθείται από το τούνελ ρέει πάνω σε ένα x ποσότητες ώρες ροζ γυαλιά ηλίου vibe και απλά αγάπη...
Αυτό ήταν πριν από 10 χρόνια... τώρα δεν χασμουρητό καμία πραγματική σήραγγα... για τα υπόλοιπα νομίζω υψηλότερη δόση και θα είμαι 100% αλλά τουλάχιστον γαμημένο γλυκό...
 

Attachments

  • 5uRlKt6xSH.jpg
    5uRlKt6xSH.jpg
    94.6 KB · Views: 290
  • BMwIie3ZYH.jpg
    BMwIie3ZYH.jpg
    95.3 KB · Views: 296

JESSIE

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 12, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
μπορείτε να χρησιμοποιήσετε απευθείας μεθαλομίνη 40% σε μεθανόλη αντί να διαλύσετε το αέριο ( θα πρέπει να χειριστείτε άλλη αναλογία)
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18


Μπορεί να μου διαφεύγει κάτι, αλλά στην"αναγωγή του MDP2P σε MDMA", η προσθήκη HCl δεν θα μείωνε το επίπεδο pH; αν το επίπεδο pH πέσει χαμηλά, θα πρέπει να αντιμετωπιστεί με την προσθήκη περισσότερου NaOH;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Γεια σας, ποιο βήμα προσθήκης HCl εννοείτε; Υπάρχει σωστό εγχειρίδιο.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Δεν χρειάζεται να αλλάξετε τίποτα. το pH μειώνεται στο στρώμα νερού, το οποίο θα εκχυλιστεί και στη συνέχεια θα απορριφθεί
 

Wendy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Γιατί πρέπει να εξουδετερώσουμε μερικώς την ελεύθερη βάση μετά την αναγωγή ιμίνης;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Εννοείτε την προσθήκη οξέος; Μας επιτρέπει να απαλλαγούμε από την περίσσεια του βοροϋδρίτη νατρίου μετά την αντίδραση.
 

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Μπορούμε να διαλύσουμε 300 g μεθυλαμίνης HCL (10%) σε 3000 g μεθανόλης και στη συνέχεια να προσθέσουμε NaOH για να μετατρέψουμε τη μεθυλαμίνη HCL σε μεθυλαμίνη Freebase αντί να συμπιέσουμε 300 g αερίου μεθυλαμίνης (10%) σε 3000 g μεθανόλης; Εάν ναι, πόσα γραμμάρια NaOH πρέπει να χρησιμοποιήσουμε;

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Μπορείτε να διαλύσετε 300 g μεθυλαμίνης ελεύθερης βάσης με οποιονδήποτε πρόσφορο για εσάς τρόπο. 300 g μεθυλαμίνης*HCl περιέχουν περίπου το μισό υδροχλωρικό οξύ. Ως εκ τούτου, αν κάνετε το χειρισμό σας με μεθυλαμίνη HCl σε διάλυμα MeOH, θα λάβετε τουλάχιστον τη μισή από την απαραίτητη ποσότητα ελεύθερης βάσης μεθυλαμίνης.

Υ.Γ. Παρακαλούμε, διαβάστε και μάθετε τα Moles, τα γραμμάρια, τα λίτρα και τους χημικούς υπολογισμούς στην ενότητα Εργαστηριακές Συχνές Ερωτήσεις και μετρήστε τα μόνοι σας.
 

Stretcher5335

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2022
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Μπορεί αυτό να χρησιμοποιηθεί ως αρχικό υλικό

M0dI93vRXu

 

Stretcher5335

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2022
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
CAS # 1205-17-0
3-(1,3-Benzodioxol-5-yl)-2-Methylpropanal
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Ποιος τύπος εναέριου αναδευτήρα είναι αποδεκτός για αυτή την αντίδραση;
Αγόρασα έναν φτηνό από το Aliexpress που πωλείται από τη Vevor. Και αγόρασα έναν δεύτερο πιο ισχυρό με 200w. Τώρα φοβάμαι ότι οι αναδευτήρες είναι επικίνδυνοι για αυτή την αντίδραση. Θα προσθέσω βορειοϋδρίτη 5 σε 5 λεπτά και θα υπάρξει παραγωγή υδρογόνου που είναι εκρηκτικό αέριο.
Έμαθα ότι υπάρχουν 2 τύποι αναδευτήρων, βουρτσισμένοι και χωρίς ψήκτρες, ίσως εξαιτίας αυτού κάποιοι κοστίζουν 200 ευρώ και άλλοι κοστίζουν 800. Πρέπει να αγοράσω αναδευτήρα 800 ευρώ;
 

AKWA

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 19, 2022
Messages
17
Reaction score
9
Points
3
Γιατί πιστεύετε ότι οι αναδευτήρες πάνω από το κεφάλι είναι επικίνδυνοι για αυτή την αντίδραση;
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Αγόρασα 2 φτηνούς αναδευτήρες από το aliexpress. Σκεφτόμουν ότι ήταν καλοί για αρχή. Αλλά η διαφορά μεταξύ ενός αναδευτήρα 200 ευρώ και ενός 800 ευρώ δεν είναι μόνο η αντοχή όπως νόμιζα. Ίσως οι φτηνοί που αγόρασα από το aliexpress να μην είναι κατάλληλοι για αυτή την αντίδραση και θα πρέπει να αγοράσω έναν αναδευτήρα 800 ευρώ από μια καλή μάρκα. Δεν είμαι σίγουρος αν ο φθηνός κάνει σπινθήρες και αν οι σπινθήρες είναι πρόβλημα ή όχι σε αυτή την αντίδραση, αν η παραγωγή Η2 είναι αρκετή για να γίνει έκρηξη. Ή κάποιο άλλο πρόβλημα που δεν έχω σκεφτεί ακόμα.
 

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Έχω 40% μεθυλαμίνη σε διάλυμα μεθανόλης, μπορώ να βάλω 750 ml για 1 λίτρο pmk;
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Αυτό;
Μεθυλαμίνη (40% σε μεθανόλη, περίπου 9,8mol/L)
9,8 mol x 31g = 304g, άρα ακριβώς 1L διαλύματος ανά 1L MDP2P
 

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Εντάξει, σας ευχαριστώ πάρα πολύ,
Δηλαδή μπορώ να βάλω 1 λίτρο μεθυλαμίνη 40% σε μεθανόλη σε 1 λίτρο mdp2p δεν χρειάζεται να βάλω επιπλέον 2 λίτρα μεθανόλη σε αυτό;
 
Top