Synteza amfetaminy z P2NP za pomocą Al/Hg (wideo)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
--Przepraszam, ale czas edycji się skończył.
I druga rzecz, która sprawia, że znak zapytania świeci mi nad głową. W syntezie używamy IPA i po dodaniu NAOH tworzy się górna warstwa składająca się z IPA/amfetaminy, do tej warstwy dodajemy kwas. Dlaczego najpierw nie usuniemy IPA, a potem nie przejdziemy na aceton?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
@William Dampier możesz wyjaśnić, chcę to wiedzieć dokładnie. Do tej pory zawsze zakładałem, że izopropanol, aceton lub metanol i etanol są prawie tak samo odpowiednie, ponieważ siarczan jest słabo rozpuszczalny lub w ogóle nierozpuszczalny we wszystkich z nich, dlatego teraz jestem zaskoczony. Możesz też odpowiedzieć mi w rozmowie, jeśli to wymknęłoby się spod kontroli, ale proszę o wyjaśnienie.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
W dużej ilości alkoholu izopropylowego niewielka ilość soli amfetaminy nie skrystalizuje się, dopóki nie zostanie rozcieńczona acetonem lub odparowanym alkoholem. Jeśli ilość alkoholu jest niewielka, to nie ma żadnych problemów. To jest uwaga, a nie aksjomat. Wszystko zależy od stężenia, ale jeśli trzeba uzyskać maksymalne, to powiedziałem wyżej.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Kiedy myjemy aluminium wodą, musimy myć je tak długo, aż uzyskamy czystą wodę?
Po każdym myciu woda jest bardziej przejrzysta, ale po 2 lub 3 myciach zawsze jest trochę szara.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Dobrze wiedzieć, że będzie to moja rada na przyszłość. Wyekstrahowaną amfetaminę również przepłuczę acetonem, aby nie zwiększać ilości IPA. Trudno jest zmniejszyć ilość IPA w oddzielonej fazie. Można płukać filtr tylko wodą lub również acetonem. Nie można optymalnie rozdzielić tych dwóch rozpuszczalników, ale IPA w acetonie można przekształcić w aceton po odzyskaniu, dla którego mam instrukcje.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

Chlorek rtęci był dla mnie równie ważny. Może być łatwiejszy do zdobycia. Zdobycie azotanu sporo mnie kosztowało w Hiszpanii, ale chlorek działał równie dobrze.

Chociaż kupiłem też trochę azotanu rtęci w Rosji
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Po przeprowadzeniu syntezy nadal mam kilka pytań...

1)

2) Po umieszczeniu roztworu P2NP, film mówi, że musimy poczekać, aż przestanie bulgotać ...
ale po długim czasie nadal robi bardzo mało bąbelków ... i mam wrażenie, że kiedy czekam zbyt długo, moja wydajność jest gorsza w końcu
więc czy możemy przestać, gdy robią się małe bąbelki?
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Czy w procesie można użyć etanolu 96% zamiast alkoholu izopropylowego 99,8%?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
W porządku
Trzeba poczekać na koniec reakcji i zatrzymać bulgotanie. Można również podgrzać masę reakcyjną ~30-60 minut w temperaturze 50 stopni, aby poprawić wydajność.
 
Last edited by a moderator:

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

tak

Powodem, dla którego używają izopropylu jest to, że jest on legalny na całym świecie.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Czy temperatura pokojowa jest przyczyną sukcesu syntezy? Jaki jest do tego odpowiedni stopień?
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Tnx za odpowiedzi. Mam jeszcze kilka pytań.

Po amalgamacji i przemyciu z dodatkiem P2NP nastąpiła gwałtowna reakcja. Po niej zrobiła się rzadka szara ciecz, w której zaczęła pojawiać się rtęć.
Czy jest to spowodowane złym przygotowaniem azotanu rtęci. Czy mogło być za dużo rtęci.

Proszę o wyjaśnienie przygotowania azotanu rtęci.
Kwas rtęciowy i azotowy. Jak długo należy podgrzewać do 60 stopni.
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Zrobiliśmy saletrę drobiową według instrukcji wideo tutaj na forum, ale gdzieś przeczytaliśmy, że kwas azotowy i rtęć muszą być podgrzane do 60 C, bo tylko wtedy powstaje żywy azotan.

1. Czy mogę zachować resztę żywego azotanu, którego nie używam do syntezy? Jeśli tak, w czym należy go przechowywać? Jaki okres trwałości ma tak przygotowany żywy azotan?
2. Gdyby do syntezy użyć szamponów aluminiowych, granulatu aluminiowego Laboratorska, czy byłoby to lepsze czy gorsze niż folia? Czy cięcie kawałków 1,5cmx1,5cm może być męczące?
3. Czas ukończenia amalgamatu aluminium; Po umieszczeniu w kolbie 1l wody destylowanej, żywego azotanu i folii aluminiowej w kawałkach - synteza mówi o 10-15 min, podczas gdy ciemny jest kolor i małe bąbelki, myślę o tej części. Pytanie brzmi, co jeśli pozostanie zbyt długo, powiedzmy 30 minut, jakie są tego postawy?
4. Ma ktoś konkretny, dokładny i wiarygodny link do zakupu żywego azotanu w UE, ale wysyłający klientów prywatnych, a nie firmy? A może ktoś z Was zajmuje się sprzedażą żywego azotanu?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Jeśli użyjesz rozcieńczonego kwasu azotowego, możesz zsyntetyzować niewłaściwy rodzaj soli rtęci (azotan rtęci(I) zamiast azotanu rtęci(III)). użyj stężonego kwasu azotowego.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ponadto, gdy płuczesz amalgamat, nie wylewaj wody płuczącej do kanalizacji, ponieważ jest ona trująca. Ponadto, jeśli toksyczne substancje zostaną wykryte w stacji uzdatniania wody, mogą oni wyśledzić obszar, z którego pochodzą. Potencjalnie problematyczne. Najpierw należy przekształcić sól rtęci w nieszkodliwy siarczek rtęci: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...nion/threads/neutralizing-mercury-salts.2482/
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Ale jeśli użyjemy prawidłowego mol w równaniu azotanu rtęci, nawet 50% kwas azotowy może być traktowany jako stężony z prawidłową syntezą molową, tak?

Hg + 4HNO3 ----> Hg(NO3)2 + 2NO2 + 2H2O,
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
@ASheSChem

Cześć, mam ten sam problem co ty, ale myję zimną wodą z kranu, czy myjesz zimną wodą destylowaną?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
2. używaj folii, granulki są zbyt reaktywne. z folią włóż do młynka do kawy lub uformuj ręcznie luźne kulki. cienkie kwadraty są zbyt reaktywne, będą się pienić i potencjalnie uciekać z kolby lub uwalniać opary.
3.Można zostawić za długo jak i za krótko.Lepszym przypadkiem jest za długo ale najlepiej użyć jak już jest gotowe: większość aluminium na wierzchu, niezbyt intensywne bulgotanie, szary osad, odcedzić i użyć.
4.onyxmet kiedyś miał, teraz nie ma na stanie ale warto sprawdzić.Można też poszukać na olx.pl, allegro.pl.Google translate do spolszczenia nazwy chemicznej.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Można go przechowywać w szczelnie zamkniętej ciemnej kolbie w lodówce przez nieokreślony długi czas
 
Top