Zhrnutie amalgámu hliníka (Al/Hg)

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Nie, vôbec si nie som istý, som noob
ale nikdy som nečítal, že by existovali náhrady
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Skúsim to a podám správu, ak sa mi podarí niečo nájsť.
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3
nie. nebude to fungovať... "prečo ?"

pretože to, čo je prvok použitý v tejto reakcii, je hliník !
práca ortuti je vytvoriť amalgám. a týmto spôsobom odobrať laikovi "hliník (prirodzená oxidácia zo vzduchu na hliník")

-pre iné spôsoby na a amín je :

*LiAlH4 (hydrid lítia a hliníka), menej toxický, dosť nestabilný/ťažko sa nachádza.... ľahko, ak ste profesionál, pretože je to jedna z najjednoduchších redukcií.

*alebo dvojica Zn/Ni, ale túto metódu som skúšal


ak má niekto iný iné informácie, bolo by pekné, keby sa o ne podelil aj tu.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Na vašom mieste by som jednoducho otestoval s malou záťažou, ak máte k dispozícii gálium, a výsledok by som tu oznámil.
Gallium tvorí amalgám s hliníkom rovnako ako ortuť a produkuje vodík, ale existujú aj určité rozdiely na úrovni elektrónov, ktoré znemožňujú ortuť úplne nahradiť galiom.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Juste for the beauty; a little lovely reaction video aI+hg

 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/one-pot-synthesis-of-amphetamine-from-p2np-with-nabh4-cucl2-1kg-scale.70/
Tu je aj redukcia bez ortuti, príde mi veľmi zaujímavá a číta sa ľahko, tiež niekedy vyskúšam.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Nevidím dôvod, prečo by amalgamácia gália nemala fungovať. Myslím si však, že na predchádzajúcu výrobu amalgamácie al/ga potrebujete galíniovú soľ. Otehrwaise možno len skúste s trochou gália a alufólie v rb banke, vírite ju, kým neuvidíte, ako reagujú. Potom pridajte P2NP a uvidíte, či sa to zníži?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Chlorid gália by ste pravdepodobne mohli vyrobiť rozpustením gália v koncentrovanej HCl a potom ho pridať do hliníkovej fólie. Ak nechcete stratiť P2NP, vždy môžete skúsiť len pridať amalgamovanú fóliu do vody. Ak sa vytvoria bublinky, je to plynný vodík z redukcie H2O exponovaným hliníkom.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Neviem, či si to uvedomujete, ale gálium tvorí amalgámy s kovmi vrátane Al. všetko, čo ste uviedli o Hg v prvom odseku, možno aplikovať na gálium. prosím, opravte ma, ak sa mýlim, ktokoľvek.
Čítal som o liah, momentálne s ním nechcem pracovať, je príliš nebezpečný v mojom prostredí, A o Zn/Ni vôbec neviem, sú tu nejaké informácie? Vďaka.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93

Skvelý nápad, priateľ, určite to preveríme.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
otázka: postupujem podľa metódy oplachovania x 3, aby som odstránil čo najviac ortuti, ale iw ako rozpúšťadlo zvolíme napríklad IPA, starú syntézu ródia/osmia , (v IPA alebo metanole) neoplachujú, a predpokladám, že predpokladajú, že všetky soli ortuti budú zo zmesi von, keď sa vykonajú alkalické/kyslé kroky.... takže... čo si o tom myslíte vy?

oplachovanie, keď sa používa voda, by mohlo ovplyvniť konečný výťažok?
hovoria, že výťažok je 90 % mdp2p , čo je oveľa viac ako moje výťažky... môže to byť dôvod?

robím mikrorozmery, ale nemal by to byť problém...
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
ive nie je uzavretý v posledných syntézach, ale po prečítaní niektorých zaujímavých syntéznych ciest, niektorí ľudia to dávajú na refluxoin, aby sa zabránilo strate metylamínu... to znie veľmi logicky, to by mohlo byť dôvodom zníženia konečných výťažkov, menej metylamínu v amalgáme. plánujem použiť jedno hrdlo a dať kondenzátor na reflux..... čo si o tom myslíte?

Pokiaľ ide o moje amalgamovanie, počkám, kým sa neobjavia bublinky+šedé bodky, a rýchlo odstránim vodu a prepláchnem.... 3 krát! ... môj amalgám meškal viac ako 6 hodín a konečný výťažok nebol taký, ako som očakával... no, použil som hrubú AL fóliu v štvorcoch (moja chyba), ale bolo ťažké dosiahnuť vždy 60º celzia a nikdy sa mi nepodarilo 100% AL "roztopiť" , takže skúsim to, čo povedal Diogenes, len zlikvidovať čo najviac vody za 10 sekúnd a pridať rozpúšťadlá a tovar... potom neskôr pri čistení alkalickou kyselinou by mala ísť von ortuť..... mám pravdu?

nízka teplota, a oneskorenie na amalgám hovorí, že nerobím všetko správne..... som si istý, že problémom sú výplachy.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Čo je to? Refluxný kondenzátor?
Je potrebné ho používať pri amf syntéze (pozrite si tému príručky!).
Nie, amalgám by ste mali očistiť od kyseliny (HNO3 vzniká po reakcii Al+Hg(NO3)2).
Hg soľ sa v týchto rozpúšťadlách nerozpúšťa.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ahoj Patton, mal som na mysli, že Hg soľ zostane vo vylúčenej vodnej fáze, jej rozpustnosť v IPA je veľmi nízka. Oplachovanie sa samozrejme vždy odporúča.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Rozpustnosť >it`s v IPA je veľmi nízka.
Soli Hg sú nemiešateľné s IPA. Môžete sa vyhnúť oplachovaniu. Získal som informáciu, že nemá vôbec žiadny vplyv na Hg v konečnom výrobku. Jeden kolega urobil analýzu kovov pre amfetamín a povedal, že Hg je tam 0,0003-0,0004 mg/kg.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
človeče, úprimne povedané , mal by si mať trochu viac trpezlivosti a možno si nemyslieť, že ľudia sú hlúpi len preto, že sa pýtajú na niečo, čo ty vieš ľahko....

v každom prípade, odpovedal si niečo úplne iné v tomto vlákne o tom, kedy začať pridávať ketón a metylamín po začatí amalgámu, ive správne spýtal na najlepší okamih na pridanie týchto, a ako diogenes povedal napríklad, a ty si súhlasil, najlepší okamih je, keď sa objavia prvé 3 znaky namiesto toho, aby si čakal príliš veľa...
to je to, na čo sa pýtam, viem, ako robiť amfetamíny.

Chápem, že tieto otázky sú pre vás nudné, potom by som vám odporučil, aby ste na to neodpovedali.
Viem hlboko veľa vecí v mnohých oblastiach a ak naozaj chcem pomôcť, ill urobiť láskavo , pretože niekto má rovnaké pochybnosti, ktoré ste mali pred časom.
Neberte to ako urážku, len hovorím.

čo sa týka neangličanov, ktorí sa snažia rozprávať, buďte trpezlivý, pane, na svete je oveľa viac ľudí, ktorí hovoria po španielsky ako po anglicky, a keď turista alebo niekto príde do mojej krajiny a aspoň sa pokúsi rozprávať po španielsky, vždy som šťastný, milý a trpezlivý.
minule som musel preformulovať otázku len preto, že si myslíte, že všetci musíme hovoriť dokonale anglicky..a každý jeden človek, ktorý si ju prečítal , určite jej rozumel.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
ako aj , im jasne opýtal na synth, methos možno nájsť v rhodium atď... oni nie opláchnuť amalgám, ako aj preto, že nepoužívajú vodu, oni riediť v IPA alebo metanol... takže... ak existuje nejaký vinník, sú oni! haha

títo chlapci vedia, čo robia, predpokladám, že ortuť odstraňujú v alkalických/kyselých krokoch. hovoríte, že ortuť sa na týchto rozpúšťadlách nerozpúšťa, ale, oni sa jednoducho ortuti nezbavia? nikdy? to je moja pôvodná otázka
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
OH man.... prečo som si to prečítal..... teraz sa stávam bláznom, aby som našiel vhodný.... takmer žiadny hliník sa nedá nájsť s údajmi o čistote.... našiel len jeden, ale bude meškať 4 dni alebo tak haha... čítal som o čistote komerčnej triedy al fólie ...a našiel nejakých chlapcov, ktorí robia štúdiu 6 vzoriek, a zistili, že 5 zo 6 má takmer 99% ....Myslíte si, že komerčná trieda al je zlá vec? používam fóliu 30 micrones thuckness používanú pre put a dymové sishas atď.... nie neviem, či mám stratu výnosu kvôli zlej kvalite..
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Som nesmierne trpezlivý, človeče. Každý deň odpovedám na rovnaké otázky. Som trochu zmätený, keď sa človek nesnaží napísať správne otázku a potom ma uráža, že nie som trpezlivý, lol. Nemôžem čítať vaše myšlienky... skúste si prečítať, čo ste napísali pred odoslaním príspevku, prosím.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ste dobrý človek, ale tu nie je turistické miesto, tu je chemické fórum. Snažím sa vám pomôcť, ale nerozumiem, čo chcete povedať. Je to trochu ťažšie ako povedať smer na ulici.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ortuť nie je viazaná (spojená) s voľnou bázou amf. Keď vykonáte extrakciu z amalgámového roztoku, ortuť zostane vo vode (ktorá sa potom zlikviduje).
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
tá zlá angličtina prešla celý svet a nikdy nemala problémy... možno hovorím divne, ale dosť na to, aby som rozumel, moja angličtina je automaticky naučená, aspoň sa snažím, ale pane, ill použite pre vás prekladač haha... žartujem, predpokladám, že vás nudí odpovedať deň čo deň na tie isté veci.
 
Top