Iščete Henryjevo redukcijo za 3,4,5-trimetoksibza...

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Sinteze ne bi ogrožal z dvomljivimi nitroalkani, zlasti če temeljijo na EU.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ja, ljudje to vedno znova ponavljajo, vendar sem ves svoj nitrometan iz EU odnesel stran in ga destiliral iz mešanice nitrometan;DCM v razmerju 40 % w/w, kar je bilo odlično za izdelavo b-2,5-DMONS.

Problem zame je najti vsak ustrezen katalizator za vsak aldehid, na katerem želim izvesti Henryjevo reakcijo....

Razmišljal sem, da bi poskusil z reduktivno aminizacijo cikloheksilamina iz cikloheksa z uporabo, mislim da, amoniaka, cinka in CaCl2...

Bomo videli - moja rezerva je, da kupim stekleničko, vendar so moji fantje trenutno odsotni...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Katalizatorji, s katerimi sem delal ali o njih pogosto slišal, so n-butilamin, cikloheksilamin, etilen diamin in celo monoetanolamin. Etilamin deluje tudi kljub temu, da je 70-odstotna raztopina v vodi.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ja. Ugotovil sem, da nek tip prodaja cikloheksilamin hidrobromid - tako da bi moralo biti dokaj enostavno pridobiti prosto bazo za katalizo 3,4,5-TMOBA , ki ga imam ta teden 500 g.

Upam le, da bo dovolj čist, da bom dobil dober izdelek za katalizo... ali naj cikloheksilamin hidrobromid, dokler je še sol, ponovno analiziram, da se prepričam, da je čim bolj čist?

Moj postopek, razen ponovnega razklopa, bi bil naslednji;

1. Raztopim v vodi
2. Dodamo koncentrirano raztopino baze, da se iz soli sprosti prosta baza
3. Mešanici dodajte DCM in pretresite (mislim, da pod pogojem, da se že ne loči kot oljna plast).
(4. Če bom moral uporabiti DCM, ga odstraniti v vakuumu - delal sem nekaj raziskav in da bi se znebil DCM pri temperaturah okolja, je moja črpalka za olje RV v redu in bo potrebovala krogelni ventil, da DCM ne bo zavrel prenizko.)

Ali to zveni razumno? Očitno bi mešanico DCM posušil, preden bi se je znebil DCM, če jo moram uporabiti, in cikloheksilamin se ne bi ločil v svojo oljno plast v lijaku za ločevanje.
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Pozdravljeni, imam izkušnje z izdelavo 3,4,5-trimetoksinitrostirena (TMNS) in 2,5-dimektoksinitrostirena (DMNS). Ne bom prebral te celotne teme, ampak bom prilepil svoje misli iz objave, ki sem jo objavil na drugem forumu v zvezi z izbiro katalizatorja:

Zdi se, da2-HEAA (2-(hidroksi)etilamonijev acetat) iz etanolamina in ledocetne kisline deluje bolje na 3,4,5-trimetoksibenzaldehid kot etilenediamin (kot etilenediamin diacetat). Pred kratkim sem izvedel dva poskusa s 150 g 3,4,5-TMBA.

Za prvo serijo 150 g sem uporabil 1,6 mol ekvivalenta nitrometana na TMBA in 1,5 mol ekvivalenta etanolamina na TMBA.
Najprej sem na TMBA vlil NM in nadaljeval z vlivanjem ledene ocetne kisline, dokler se TMBA ni raztopil. Kar zadeva količino GAA, mislim, da sem vlil 161 ml ali 2,81 mol GAA + nato sem uporabil (1,5x 0,765 mol) GAA za izdelavo 2-HEAA v ločeni posodi. Torej sem uporabil skupaj 3,96 mol ekvivalenta GAA. Hmm... Morda je 4 mol ekvivalenta GAA dobra količina za uporabo.

Za izdelavo 2-HEAA sem uporabil etanolamin v razmerju 1:1 z GAA. Etanolamin je bil naenkrat vlit v GAA. Mešanica se je nenadoma segrela na 120 °C, pri čemer so se sprostili hlapi. Nekaj časa sem mešal in pokril ločeno čašo, nato pa zmes ohladil na temperaturo nekoliko nad sobno temperaturo. Prepričal sem se, da je TMBA + NM + GAA popolnoma raztopljen, in naenkrat vlil gost, sirupast 2-HEAA. Takoj sem spremenil barvo, segrel na 35 °C in pustil vrteti. Obarva se nekoliko temneje, rumena barva je blizu oranžni. Nekje med 1 uro in 30 minutami ter 2 urami je celotna čaša postala gosta masa. Vse se je oborilo, vendar sem bil odsoten in nisem bil priča temu. Barva je zelo lepa. Popolna rumena barva.

Vendar nisem mogel ničesar posušiti in stehtati, ker se mi je pokvarila črpalka.

Kasneje sem ponovno kristaliziral v približno 8 ml/g MeOH. Morda bi lahko uporabili še manj MeOH. Nekje na tem forumu je morda zapisano 0,2 g/ml 3,4,5-TMNS na metanol. Toda tu sem vse pokvaril. Kot ponavadi z re-x sem se zmotil. Iz nekega čudnega razloga sem se odločil za vročo filtracijo, skupek se je izgubil na filtrirnem papirju. Nato sem jih nekaj izlil v odtok. Izlil sem matično tekočino. Tako je bil donos slab, vendar je bila količina 3,4,5-TMNS zelo lepa.

Pri drugi seriji 150 g sem ponovno uporabil 1,6 mol ekvivalenta nitrometana, vendar sem uporabil manj etanolamina, 1,3 mol ekvivalenta TMBA. Ločeno sem pripravil tudi 2-HEAA. Mešanje GAA in etanolamina se zelo segreva, zato odvzamem toploto NM in TMBA. Tokrat sem uporabil tudi skupno 5 mol. eq. GAA (del sem vlil v 3,4,5-TMBA + NM, del pa uporabil za pripravo 2-HEAA). Sedaj sem vrtela dlje časa z večjo temperaturo, najprej pri 45 °C, nato pa sem temperaturo znižala na 35 °C. Nič se ni oborilo kot prejšnjič. Ko sem prenehal mešati in odstranil toploto, ko se je zmes ohladila, so se začeli pojavljati kristali. Sesal sem skoraj do suhega z večinoma delujočo črpalko, nato sem ponovno kristaliziral z 8 ml/g IPA. Lahko bi uporabil še manj IPA, saj bi se pri segrevanju vse moralo raztopiti. Morda celo s 7 mL/g IPA.
Zakaj ne bi namesto MeOH uporabili samo IPA?

Toda tokrat je bila serija nekoliko temnejše rumene barve in donosi so bili slabi.

Naslednjič bi pri pripravi 3,4,5-TMNS uporabil 1,8-2 mol. eq. etanolamina, 1,8-2 mol. eq. nitrometana, 4 mol. eq. GAA ali količino za raztapljanje TMBA.

Poleg tega se zdi, da je etanolamin (uporabljen kot 2-HEAA) za 3,4,5-TMNS boljša izbira kot etilenediamin (uporabljen kot etilenediamin diacetat), zato je izdelek čistejši. Lahko pa so tudi druge spremenljivke, kot je toplota, ki sem jo uporabil prej.

Zdi se, da je priprava 2,5-DMNS zelo enostavna in prizanesljiva, prav tako je super kul opazovati pojavljanje oranžnih dlak. 3,4,5-TMNS je manj prizanesljiv, vendar tudi ni tako težaven, samo uporabite 2-HEAA.

Morda druge zanima, vendar ta 2-HEAA daje tudi 95%+ donos pri proizvodnji P2NP, res je odlična stvar.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
To so zelo zanimive in koristne informacije!!

Zdi se, da je čas ljudi na tem forumu res na mestu!

Zadnjič mi je nekdo dal svoj 2,5-DMOBA-> b-2,5-DMONS prav na dan, ko sem ga potreboval, in to je res dobro delovalo....

Zdaj tokrat sem dobesedno poskusil drugo pot (amonijev acetat), ki jo je včeraj omenil shulgin, in pravkar sem ga vakuumsko filtriral in zdi se mi, da je dostojna količina.

Lepi svetlo rumeni kristali - čeprav moram še vedno posušiti, stehtati in nato ponoviti, vendar domnevam, da sem dobil dobre rezultate.
Vse shulginove količine sem prepolovil in pričakoval sem, da bo trajalo 3 ure kot pri njem, vendar sem rahlo pregrel in je začelo temneti v približno polovici časa, ki ga je uporabil. Po drugi strani pa mislim, da ni uporabljal mešanja in tudi parne kopeli, medtem ko sem jaz uporabljal plašč z mešanjem, tako da je to morda vplivalo na to? F ve.

Vsekakor me zanima, kako se bom poigral z vašo idejo!

To je moja trenutna serija, ki jo je treba ponovno izvesti...
ApxzCw5qs3
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Zagotovo bom to poskusila, podrobno bom prebrala, ko pridem domov.
Ugotovil sem, da mi bo ostalo precej etilendiamina, potem ko mi je zmanjkalo 2,5-DMOBA, in to vam omogoča, da uporabite manj nitrometana kot sinteza, ki ji sledim - to je pravo grlo za steklenico, tako da ja. Zanimivo!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ta pot, ki ste jo omenili, se sliši zelo zanimivo, vendar je trenutno nadležno, da moram delati s tem, kar imam...

Včeraj sem imel dober uspeh pri uporabi amonijevega acetata za izdelavo b-3,4,5-TMONS-a - sledil sem Shulginsovi metodi, toda ko je ta refluksiral, sem gledal video o sintezi meskalina / TMA, zato sem se danes odločil, da bom poskusil isto reakcijo, le da bom namesto NM uporabil nitroetan.

Ker imam tako majhno količino nitroetana, bom tokrat verjetno refluksiral, pustil, da se ohladi in stoji čez noč, nato pa izvedel vakuumsko destilacijo (verjetno z vodno kopeljo), da bi pridobil nekaj nitroetana in nato ponovno rekonstruiral vse, kar bo ostalo, če se ob ohlajanju ne bo izkristaliziralo ...

Bomo videli...
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Zdi se, da je to pravilna barva, vendar je še vedno videti zelo kockasta in mokra. Spomnim se, da sem bral, da se je odvečnega nitrometana težko znebiti, zato na splošno menim, da bi morali za te reakcije namesto tega uporabiti odvečni GAA. Morda je tudi rezultat GAA čistejši izdelek. Če čim bolj zmanjšate količino GAA, se lahko zgodi, da se vse lepo razgradi po manj kot eni uri.

Zanimivo je, kakšni so izkoristki za 3,4,5-TMNS pri klasičnem amonijevem acetatu v primerjavi z 2-HEAA.

Veliko sreče, vendar bi nadaljeval s 7,5 mol eq. natrijevega borodrida + 0,15 mol eq. Cu(II)Cl namesto LAH. To bi uporabil za vse nitrostirene,
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Okej, ja, to bom storil, da bi bil pošten - to je bil moj način. Zanima me samo, da bi LAH uporabil, preden se zažge! lol samo v šali, da je dobro shranjen.
 
Top