Navodila za videoposnetek: V primeru, da je v kemijski industriji prisotna kemijska kemija, je treba v tem primeru uporabiti tudi video.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Fantastično! Le ... posnetek je pomanjkljiv. Gre le za vinjeto. Brez vsebine. Žalostno, sicer bi bilo veličastno :).
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
kdaj lahko pričakujemo videoposnetek tega filma One :)

Sinteza amfetamina iz P2NP z NaBH4/CuCl2 v eni posodi (merilo 1 kg)

 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Sick sick sick sick @G.Patton @HEISENBERG

Najlepša hvala za vaš trud.

BTW - ali je že prišlo do napredka pri učnem gradivu za sintezo NaBH4/CuCL2 za amfetamin?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Na tem področju si še vedno prizadevamo.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Neverjetno :) Mislim, da lahko govorim v imenu mnogih tukaj, ko rečem, da bi bil to pomemben učbenik za veliko ljudi tukaj
 

cap1418

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 22, 2022
Messages
1
Reaction score
3
Points
3
Potrebujemo videoposnetek te metode sinteze
 

jokerr

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 25, 2022
Messages
15
Reaction score
13
Points
3
Potrebujemo videoposnetek te metode sinteze .

HEISENBERG, prosimo, :)

 

Felix34-73

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 19, 2022
Messages
39
Reaction score
14
Points
8
P2p - želimo amfetamin video
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Dobra metoda, čestitke. Zakaj niste izbrali metode pridobivanja amfetamina s pomočjo 1-fenil-2-nitropena > 1-fenil-2-nitropropana > CINK + klorovodikova kislina?
Količine so večje, temperatura pa je bolj stabilna.
Izkoristek končnega izdelka je veliko večji

Poraba NaBH4 med tvorbo propana pri 0-5 stopinjah je veliko manjša, izkoristek končnega propana pa je večji.

Ali menite, da je to dovolj za pridobitev amfetaminske baze v izopropanolu brez dodatne frakcijske destilacije?
Ali menite, da končni izdelek ne vsebuje boratov?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
ali je to tako, kot je?


5000 ml bučke s tremi vratovi in ravnim dnom. postavite v ledeno kopel in jih postavite na magnetno mešalo. Namestimo povratni kondenzator, hlajen s tekočo vodo, kapalko s kompenzatorjem tlaka in termometer.


V bučko damo 70 g NaBH4, raztopljenega v mešanici 300 ml vode in 700 ml IPA.
Raztopino 108 gr. P2NP nakapamo v 200 ml. IPA skozi dodajalni lijak s takšno hitrostjo, da se temperatura reakcijske zmesi ne dvigne nad 5 stopinj.

Ko v erlenmajerico dodamo ves propen, se v erlenmajerici tvori bela kaša z netopnimi borati, zmes ohladimo na 0 stopinj in počasi dodamo 300 ml ohlajene 85 % ocetne kisline, pri čemer temperatura v erlenmajerici ne sme biti višja od 3 stopinj. Ko je dodana vsa ocetna kislina, se morajo borati raztopiti, raztopina pa mora dobiti rumenkasto bež odtenek.

V erlenmajerico nasujemo eno porcijo 270 g cinkovega prahu in skozi lij dodamo 800 ml. 38% klorovodikove kisline v količini približno 50-60 ml v eni minuti. Nato pustimo mešanico mešati 2 uri.
Oborina se dodatno filtrira tako, da se na filtru spere z 2-3 odmerki IPA, vsak po 20-30 ml. filtrat mora biti popolnoma prozoren. Če so prisotni tuji vključki, trdni delci, ponovno filtriramo.

Filtratu dodajamo ohlajeno 50 % vodno raztopino NaOH, dokler se na površini ne pojavi plast rumenkastega olja, ki se loči, vodno plast pa 3-4-krat speremo s 100 ml. IPS. Združimo ločene oljne in alkoholne ekstrakte, dodamo 50 g fino zmletega natrijevega sulfata, zmes ohladimo pod 0 stopinj in jo na tej temperaturi hranimo 2-3 ure. Nato zmes filtriramo, oborino na filtru 1-2-krat speremo s 50 ml brezvodnega IPS.
Filtratu dodamo 200 ml brezvodnega acetona, zmes postavimo na mešalnik in po kapljicah dodajamo 96 % žveplovo kislino, dokler kislost zmesi ne doseže 5,5-6. Že med dodajanjem nastane oborina, zato je treba zmes premešati po celotni prostornini. Če je mešanje težavno, lahko dodamo malo brezvodnega acetona.

Ko se doseže zahtevana kislost, se oborina filtrira, izpere na filtru z majhno količino acetona do popolne beline in posuši na zraku (ali baterijah) do konstantne mase. Dobimo 100 + -10 gr. d,l-amfetamin sulfata.

Po potrebi lahko iz filtrata destiliramo topila, oborino pa raztopimo v 30-50 ml brezvodnega acetona in dobimo še 5-15 g snovi. Vendar pa so ti ostanki precej umazani in bo trajalo dolgo časa, da se izperejo skozi filter, zato bo morda potrebna rekristalizacija iz sistema etanol-voda, da bi dosegli enako čistost kot pri originalnem proizvodu.
 

Attachments

  • JwzPysoRh3.jpeg
    JwzPysoRh3.jpeg
    50.5 KB · Views: 356

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Da, +- ta metoda. Glavna naloga pri nastajanju propana z velikim izkoristkom.
Za mešanje cinka uporabite tudi zgornje mešalo.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, mislim, da ne. Borati se ne raztapljajo v takšnih organskih topilih.
To je najlažji način za izvedbo sinteze in ekstrakcije A/B, če nimate kompleta za destilacijo. Najboljša možnost čiščenja je izvedba parne destilacije amfetaminske baze.
Svoj način sinteze z izkoristki lahko napišete v samostojno temo, bilo bi zanimivo.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Prepričan sem, da so v izdelku prisotni borati. Da bi jih izključili, po nastanku propana v reaktor dodajte nekaj ml ocetne kisline in mešajte več ur. Na splošno, če lovite hiter amfetamin, to ni kritično.
Ko bom imel prosti čas, bom zagotovo delil tehnologije.
Izplen je v vsakem primeru zelo odvisen od temperature reakcije... in od izplena samega propana, ki ga že pridobivate za nadaljnjo manipulacijo.

Postopek čiščenja baze je zame zelo pomemben del postopka.

Ko odstranim ves alkohol, bazo zmešam z vodo in maso zakisam z žveplovo kislino ... Nato jo sperem z nepolarnim topilom. Nato zavržem topilo in alkaliziram kislo vodo na PH 11-12 (NaOH).

Na ločilnem lijaku ločim bazo in ekstrahiram vodo z DCM. Odstranim DXM in združim bazo, ki je frakcionirano destilirana.
Zelo pomemben postopek je brezvodni alkohol in sušenje baze od preostale vode.
Nevtralizacijo izvedem s koncentrirano žveplovo kislino med hlajenjem. Nastalo maso filtriramo v centrifugi, nato pa jo napolnimo z acetonom in premešamo, nakar jo filtriramo v centrifugi.
Zakaj je pomembno, da alkohol in baza ne vsebujeta vode?
Izdelek je topen v vodi in izgube so lahko velike.
 
Last edited:

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28

Videoposnetek

Redukcijska animacija fenil-2-propanona z NaBH4/natrijevim cianoborohidridom

Možna ?
 
Top