Alüminyum amalgam (Al/Hg) özeti

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Kuru çözücüye daha sonra sülfatı tuzlamak için ihtiyacım var ve çözücülerimin çoğunu geri kazandığım için onları çok sert kurutuyorum. Bu sadece alüminyum folyo alımıyla ilgili olarak bazen dikkat ettiğim küçük şeylerin bir karşılaştırması olmalı.

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Ekstraktı daha sonra kurutabilirsiniz. Benzen alırsak, azeotropik damıtmadan sonra kalan su benzen ile birlikte buharlaştırılır

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Şu anda tam olarak hangi sentezden bahsediyorsunuz?
Ekstraksiyon için petrol eteri kullanıyorum, bunu MgSO4 ile kurutuyorum ve buharlaştırıyorum. Sonra kurutulmuş çözücülerimi tuzlama için kullanıyorum.
Hangi damıtmadan bahsediyorsunuz? Bir keresinde alkalinizasyondan önce damıtma yaptığım ve tüm çözücüleri ve neredeyse tüm suyu çıkardığım bir işlem kullandım. Bunun nedeni suda çözünen safsızlıkları dışarı atmaktı, böylece daha sonra buhar distilasyonu sırasında üründe bulunmayacaklardı.

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Benzen veya homologları ile deneyin. Ve nihai ürün asetonda diğerlerinden daha iyi kristalize olur (eğer aseton hakimse)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Sorularıma cevap vermiyorsunuz veya tavsiyeleriniz için nedenler sunmuyorsunuz, ne hakkında yazdığınıza dair bir fikrim bile yok, bir sonraki kişi filtreleri durulamak için kırmızı su kullanmam gerektiğini söylüyor, öyleyse neden umursayayım?

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Küçük bir sorum olacak.
amalgamımı yaptığımda (hgcl2 + AL)
ürünleri̇mi̇ bi̇rbi̇ri̇ne kariştirdim ve i̇yi̇ oldu, gri̇ rengi̇ ve küçük kabarciklarin geldi̇ği̇ni̇ gördüm.
daha fazla bekledikten sonra h2 üretimi çok fazlaydı!
Reaksiyon durgunlaştığında, cıva tuzu amalgamımı yıkamayı planlıyordum.
birkaç kez yıkadıktan sonra, GAAK ile öncülümü (nitro grubu / --- (izo alkolde çözülmüş P2NP) aldım. ve hiçbir şey !!!

Biri bana yardım edebilir mi?
çünkü AL.HG'nin reaksiyona girdiğini düşünüyordum. ve h2'nin hücumundan sonra amalgam çöktü.
Belki de küçük kabarcıklar ve gri renk başladığında yıkamalı mıyım?
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
çünkü bu adım benim için çok net değil
Teşekkür ederim.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
IPA içinde ne kadar P2NP konsantrasyonu kullandınız? Reaksiyon karışımını ısıtmayı denediniz mi?

Last edited by a moderator:

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Karışımın oranını gerçekten hatırlamıyorum. Üzgünüm...
ama iyi bir orandı. (doygunluk sınırında)
Sanırım amalgamın reaksiyonundan sonra bunu yapmak için çok beklediğimden kaynaklanıyor.
Bir amine hidrojenizasyon yapmadan önce cıva tuzundan hg.al yıkamazsam bir sorun olur mu?
Bazı insanlar biliyorum, her şeyi birbirine karıştırıyorlar...
ama bu benim bakış açım değil.... ben berrak ve mükemmel olmasını seviyorum!
amalgamım belki de çok fazla karıştırdığım için bozulmuş olabilir mi? ya da çözücülerimle (reaksiyona girip h2 oluşturmak için) biraz fazla bekletmiş olabilir miyim?
mesajlarınız için teşekkür ederim... tüm bu sorularla kendimi daha az yalnız hissediyorum.

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Tecrübelerime göre en iyisi, reaksiyonu amalgamasyon başladığında başlatmaktır. Amalgamın (Al + HgCl2 + su) "cızırdama" sesini ve tüm Al'ın tepeye çıkmasını ve küçük kabarcıkların ortaya çıkmasını bekleyin. 3 işaret bir arada olduğunda 1. Cızırdama sesi 2. Al'ın yüzeye çıkması Al yüzeye çıkıyor 3. küçük kabarcıklar, ardından suyu hemen boşaltın ve reaksiyon karışımınızı ekleyin (10g P2NP + 100ml IPA + 50ml buzlu asetik asit). Hemen çok fırtınalı bir reaksiyon göreceksiniz. Bir dereceye kadar soğutun, ancak aşırı değil, 40 derece C'nin üzerinde olduğu sürece çalışmasına izin verin. 3 işaretin bir arada olduğu başlangıcı ne kadar iyi alırsanız o kadar iyi olur. Bir kez yıkamayı denedim ve yine de işe yaradı, ancak daha sonra Merkür'den nasıl olsa kurtulacağınız için önce yıkamadan denemenin daha iyi olacağını düşünüyorum. Umarım bu yardımcı olur.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Size söylediğimle hemen hemen aynı @Pennywise

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Evet, eski rotam gibi ama soğutmasız.

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
Amalgam için balonumda iki boyun var.
Cam tıpa sipariş ettim ama teslimatı bitmek bilmiyor.

Acemi sorusu.
mantar tıpa kullanabilir miyim?
"fransız dokunuşu"

Uhizxscq6F

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Şişeyi hiç kapatmıyorum, sadece hidrojenin kaçmasına izin veriyorum ve sonra zamanla sigara içmiyorum :D
Şişeyi neden kapatmak istiyorsunuz?

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
allhin kondansatörü koyun dedi̇kleri̇ne göre... di̇ğer boynu açik birakmayi mantikli bulmadim

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Bir sonraki adımda termometre için bir adaptör kullanıyorum, bu adımda sıcaklığa dikkat etmek önemlidir, aksi takdirde "fransız dokunuşu" ile kapatın :D
Aksi takdirde, küçük bir 6 veya 7 matkap ucuyla mantarda bir delik açabilir ve termometreyi bu delikten geçirebilirsiniz. Bu da işe yarayacaktır.

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
Cevabınız için teşekkür ederim.
bu yüzden belki de bu olasılığı düşünüyordum. ve neden amalgamımı yıkamaktan korktum çünkü... belki al.hg H2O ile reaksiyona girecek... ve reaksiyonumu kaybedeceğim...

bu yüzden amalgamıma zarar vermemek için yıkamadan en kolay yol gibi geliyor.... ama bu cıva tuzunu ürünümde tutmaktan biraz endişeliyim...

-Birinin bir fikri var mı?

örneğin, NAOH ile alkalin karışımı yapacağım zaman dipteki cıva metalini almayı düşünüyordum.
ancak kullandığım çözücülerde (su, organik çözücü, DCM,...) çözünmüş bir miktar cıva elde etmek mümkün mü?
çünkü gerçekten deniyorum ve sonunda en güvenli ürüne sahip olmak istiyorum.

Bu cıvayı başka bir amalgam yapmak için tekrar kullanan var mı?
çünkü dürüst olmak gerekirse... bunu elde etmek oldukça zor!

Teşekkürler çocuklar.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Cıvayı elde etmek kolaydır. Ebay'den cıva anahtarları satın alın. Çin'den 10 Euro'ya 200 tane alabilirsiniz.
Cıva Nitrat elde etmek zordur, ancak cıva ve nitrik asitten yapmak kolaydır.

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Biraz alakasız ama galium tuzlarının amalgam oluşturup oluşturmadığını bilen var mı, eğer öyleyse hangisi? Yoksa elemental galiuma mı ihtiyacım var?

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Galyumun işe yaramadığından emin misiniz? Daha az toksik malzemeler keşfetmek istiyordum.