Al/Hg aracılığıyla P2NP'den amfetamin sentezi (video)

danil1398

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Merhaba, bazı sorularım var:

1. Red Bull alüminyum kullanılabilir mi?
2. Alüminyum et tepsilerinden alüminyum kullanılabilir mi?
3. Cıva Nitrat yapmaya çalıştığımızda, cıvanın eridiği ve yoğun bir kokuya sahip giderek berraklaşan sarı bir sıvı haline geldiği bir reaksiyon yaşadık - nerede hata yaptık? Tencereye yaklaşık 1 g Cıva ekledik ve ardından yaklaşık 3,5 ml %65 nitrik asit ekledik. Reaksiyonda sarı bir köpük ortaya çıktı, sıcaklıkta herhangi bir artış olmadı. Şu anda elimizde böyle bir ürün var ve kristalleri nasıl elde edeceğimiz konusunda hiçbir fikrimiz yok. Isıtmalı, kaynatmalı ve sonra soğutmalı mıyız?

Cevaplarınız için teşekkür ederim

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
3. Kristale ihtiyacınız yok; 1 gr cıvanın yanına 10 ml asit nitrik koyun; ve alüminyumunuz için 5 ml sarı sıvı kullanın

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Çözeltiyi 60 dereceye kadar ısıtmalısınız, aksi takdirde cıva (II) nitrat oluşmaz ve oluşan kahverengi gaz çok zehirli olduğundan bir havalandırma deliği sağlamalısınız.

Gıda endüstrisindeki birçok kutu tenekeden yapıldığı için alüminyum olduğundan emin olmalısınız, o zaman işe yarayabilir.

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
MDMA bazının sülfürik asit ile tuzlanması hakkında raporlama.

MDMA sülfat = kaka

Temel alın ve HCl ile vurun. MDMA ile sülfata geçmeye çalışmayın, zaman kaybıdır. Belki fosfat ama sadece HCl ile devam edin. Lol

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
18
Aseton veya izobol diklorometan yerine kullanılabilir mi?

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Hangi amaç için?
Amfetaminin sulu bir fazdan çalkalanması söz konusu olduğunda, aseton ve IPA oldukça yetersiz kalmaktadır. Bunun yerine petrol eteri kullanabilirsiniz.

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
18
Amfetamin yıkamak için

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Reaction score
29
iki soru

1. Cıva (II) nitrat elde etmek için termometreden %65 NNO3 ve Hg karıştırabilir miyim? Ne kadar asit karıştırmam gerekir?

2. Asetonda bir sülfürik asit çözeltisi hazırlamak - bu suya duyarlı mı? H2SO4'üm yaklaşık %50 PH 1 ve asetonum susuz değil, bunu verimden ödün vermeden kullanabilir miyim? yoksa asetonu kurutmam ve H2SO4'ümü %98'lik azeotropuna konsantre etmem mi gerekiyor?

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
1. Klinik termometreler için çeşitli üretim standartları vardır: Rus termometresinde genellikle 1 ila 1,5 g arasında cıva bulunur. Avrupa'da - 2 g. Şimdi Avrupa standartlarına göre yapılmış Rus termometre modelleri var, böylece 2 g da içerebilirler.
---> Bir termometre için 20 ml nitrik asit 3 ila 4x 5 ml sıvı cıva nitrat verir. 3 ila 4x12gr alüminyum için ne yararlıdır

2. %96+'ya ihtiyacınız var

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Amfetamini yıkamak için kuru ve buz gibi soğuk aseton kullanırdım, sulu bir fazın ekstraksiyonu için olan diklorometan değil.

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Bu özel reaksiyonda çözücülerin geri kazanımı hakkında bir şeyler bilmek istiyorum, gerçekten sadece maliyeti düşürmek ve ayak izimi azaltmak için.
Anladığım kadarıyla son katman (çözücüler açısından) IPA'dan oluşuyor ve daha sonra aseton içinde sülfürik asit ekleniyor, bu da çözelti nötr hale getirildikten ve amfetamin toplandıktan sonra aseton, IPA ve sodyum hidroksit ve sülfürik asitin kendilerini nötralize ettiği bir karışımla kalmam gerektiği anlamına geliyor.
Asetonun kaynama noktası 56 C ve IPA'nın 82 C'dir, bu nedenle çözücüleri damıtma yoluyla geri kazanmak mümkün ve tavsiye edilir mi?
Bir fraksiyonlama kolonum yok, bu yüzden sanırım geri kazanılan asetonun IPA ile kontamine olduğu ve IPA'nın bir miktar aseton içereceği anlamına gelir, bunların yeniden kullanımı için etkileri ne olur? Çözücü olarak yeniden kullanılabilmeleri için hangi saflığa ulaşmam gerekir?

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Ayrıca mümkün olduğunca çok çözücüyü geri kazanıyorum, ancak her zaman aseton ve izopropanolü ayırıyorum. Ayrıca asetonu sülfürik asitle değil, izopropanolle de kullanıyorum. Karışmayı tamamen önlemek mümkün değildir. Distilasyon yapıyorum ve yüzeyi mümkün olduğunca genişletmek için küçük cam tüplerle dolu bir kolon kullanıyorum. Çözücüleri kurutmayı önemli buluyorum, çünkü çözücülerdeki su verimi düşürüyor. Birkaç olasılık var, bu arada kendim bile bir çözücü geri kazanım aparatı monte ettim, çünkü çoğunlukla birkaç sentezden sonra tekrar tekrar kullanıyorum.

Bu konuda birkaç kez yorum yaptığım bir konu da var.
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/solvents-recovery.937/

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Yani asetonu daha fazla IPA ile değiştirebilir, kullandıktan sonra damıtabilir ve çözücülerin geri kazanımında 1) altında açıklanan prosedürü kullanabilir miyim?
Bu harika olurdu çünkü sadece IPA'yı düşünmek zorunda olduğunuz için çözücüleri geri kazanmayı çok daha kolay hale getirecektir.

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Evet, yapabilirsin. Ancak aseton daha sonra sülfatı yıkamak için de kullanılır, ancak aynı şekilde geri kazanabilirsiniz. Damıtın ve kurutun. Ayrıca izopropanolün su ile azeotropik bir karışım oluşturduğunu unutmayın.

danil1398

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Şimdiye kadarki cevaplar için teşekkürler, yardımcı oldular. Üçüncü denemede başarılı olduk, verim %70. Görünüm, yapı, renk ve çalışma mükemmel, sadece aseton kokusu beni rahatsız ediyor Birkaç sorum daha var:

1. 5ml yerine daha fazla cıva nitrat koyarsam, örneğin 7ml, ne olur?
2. Son olarak 50ml aseton + 2ml sülfürik asit yerine 50ml ISO (izopropil alkol) + 2ml sülfürik asit kullanabilir miyim? Bunu soruyorum çünkü aseton agresiftir ve keskin bir koku bırakır ve bazı tariflerde, yani sentezlerde Aseton yerine ISO kullandıklarını gördüm

WillD

Expert
Reaction score
1,022
Reaksiyon daha hızlı ve daha ekzotermik başlayabilir.
Daha sonra, dondurucuda bile amfetamini kristalleştirmediği için alkolü buharlaştırmanız gerekecektir. Asetona ihtiyaç vardır ve tamamen kuruduktan sonra asetonun kokusu yoktur. Belki de asetonunuz saf değildir.

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Üzgünüm, bunu ilk kez duyuyorum, tüm Sentezlerim için IPA kullandım ve işe yarıyor. Sülfatı çökeltmek için metanol veya etanol de kullanabilirsiniz.
Bu neden işe yaramasın, açıklama istiyorum!?
Asetonun çökeltme için en iyi çözücü olması mümkün olabilir, ancak IPA vb. ile çalışmadığı doğru değildir.

WillD

Expert
Reaction score
1,022
Çok miktarda alkol olduğunda, toz zayıf bir şekilde kristalize olur. Amfetamin soğuk asetonda neredeyse hiç çözünmez (alkolün aksine) ve alkole normal aseton eklenmesi bile tozu saniyeler içinde kristalleştirir. İnsanları yanlış bilgilendirmeye gerek yok.

WillD

Expert
Reaction score
1,022
Ancak amalgam reaksiyonu için alkol kesinlikle en iyi seçimdir. Ancak, hacmi amfetamin bazının miktarına göre büyükse, kristalizasyon için değil.

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Amfetamin sülfatın güvenlik bilgi formunda %96 etanolde az çözünür yazıyor, o zaman bu izopropanol ve metanol için de geçerli olmalı, değil mi?
Bu bilgi şu anda kafamı karıştırıyor, çünkü pratikte IPA'da da bol miktarda sülfat çökeliyor.