Al/Hg aracılığıyla P2NP'den amfetamin sentezi (video)

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Al'ı birkaç kez iyice durulayın.
Kullanılan nihai ürüne kıyasla cıva içeriği muhtemelen sizi zehirlemek için yeterli olmayacaktır, özellikle de çoğunu durularsanız. Nihai üründen ziyade reaksiyon sırasında cıva ile uğraşmak muhtemelen en tehlikelisidir.
Ancak deneyimli bir üyeye sorarsanız muhtemelen sizin için açıklayabilir, ben de meslekten olmayan biriyim :)

Gérard Gibert

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Birkaç kez yansıtmaz. Ancak her gün değil de makul sınırlar içinde düzenli olarak yaşarsanız, uzun vadede oldukça zehirli olabilir. Nispeten daha basit sentezleme süreci nedeniyle piyasadaki amfetamin sülfatların çoğunun bu sentezle yapıldığını düşünüyorum. Benzer bir oranın diğer tarafta da ortaya çıktığını düşünüyorum, eğer bunu yapan ve sonra sokağa saçanlar arasında bitmiş üründe ne kadar cıva kaldığını umursamayan kaç kişi olduğuna bakarsak.
Umarım BB tarafından formüle edilen ilkeler gelecekte, gelecek nesiller için takip edilecek örnekler olur. Bunun için aptalca bir kelime olacak ama bence en iyisi BB'nin kalite arayışından yeni bir dönemi tanımlayan bir "moda" yaratabilmesi olurdu. Bunu daha basit gören ve/veya ne pahasına olursa olsun kâr odaklı oldukları için... ya da kendi sınırlamaları gelişimlerini engelleyen diğer uçtaki insanların tutumunu etkilemek neredeyse imkânsız. Bunun dışında trendleri ve dolayısıyla değişen pazarın ihtiyaçlarını takip etmek zorunda kalacaklar.
Ama cıvaya dönersek, ben de korkuyorum. Bu doğru, geçmişte bir aile üyemin başına gelen korkutucu bir örnek var.
Cıva ağır bir metaldir, çoğu durumda ağır metaller için tipik olan 20+ yıllık yarılanma ömrü sayesinde vücuttan atılmaz bile. İnternet detoksifikasyon yöntemleriyle dolu, hatta burada forumda bunun ayrıntılı bir tanımını buldum, ancak bu çok fazla iş. Eğer içimizde birikirse, ciddi sorunlara neden olabilir. Vücudumuza günlük olarak girdiğini biliyoruz, tıpkı kurşun ve diğer her şey gibi. Ancak bunu dolaylı olarak almanız başka bir şey, aksi takdirde önlenebilecek bir tedavi olarak yapmanız başka bir şey.
Kimya mühendisi değilim, sadece reaksiyon sırasında mevcut olan cıvanın çoğunlukla ayrılan katmanların oluşturduğu cürufta kaldığını tahmin ediyorum. Ve tekrarlanan yıkamanın amacı, diğer şeylerin yanı sıra, cıva kontaminasyonunun giderilmesini en üst düzeye çıkarmak olabilir. Ancak sanırım tamamen yok olacağının bir garantisi yok.
Beni yanlış anlamayın, size ders vermeye çalışmıyordum. Sadece konuyu merak eden forum üyelerini kastettim. Bu şekilde, çeşitli bakış açılarına dayanarak bir imaj oluşturabilirler.😊✌️

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Merhaba cevabınız için çok teşekkürler son ürünüm tamamen beyaz ve kokusu farmasötik bu benim şüphemdi çünkü yıllar boyunca BMK yağından gelen freebase yağdan yaptığım tüm amfetamin farklı bir kokuya sahip. Bu akşam resim yükleyeceğim.
Diğer yandan alüminyum folyoyu doğrudan alüminyum talaşı ile değiştirebilir miyim? Daha büyük ölçekli bir işlemde folyoyu küçük parçalar halinde kesmek zor bir iş ve alüminyum talaşı almak daha kolay.
Tekrar teşekkürler.

Gérard Gibert

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Szia, btcboss2022. Régi hozzászólás, csak érdekel a válasz. Jellegzetes illatból megérthetjük, hogy a finom, édes, vegyszeres, jellegzetes Speed illatra gondoltál? Vagy valami más?
Çünkü ilkini 8 yıldır koklamıyorum ama 20 yıl sonra bile tam olarak hatırlayacağım.

O zamandan beri iyi bir tane görmedim. Bazen burada bazı ölü boklara rastlıyorum, kokusu eser miktarda algılanabilir gibi görünüyor ama değil. Bugün piyasamız yazın nikotin sarısı bir şeyin çıktığı noktada, başlangıçta belki %50 etkisi var gibi geliyor ama işte %20-30 maksimumlar burada. Burnuma 1G çektim, bütün sinir liflerim titredi, burnumu çektim, nefesim kesildi, döndüm, gerçekten berbat oldum... 2 saat sonra keskin bir ayıklık, 3 saat sonra evdeki buzdolabını yağmaladım, ölene kadar kendimi yedim. Ondan sonra 10 saat boyunca yeni kuvöze konmuş prematüre bir bebek gibi mışıl mışıl uyudum. Günlerce kokusunu tanımlayamadım ama onu tanıdığımı biliyordum ve oldukça sıradan bir kokuydu. Sonra fark ettim. Güçlü, tatlı kahve likörü gibi kokuyordu. Benzer değil, sadece aynıydı.
Bunun ne olduğunu bilmiyorum. Ama başlangıçta benzer bir başlangıç yaptığım amfetamin deneyimim, onunla 3 saat boyunca soytarılık yapmadım, 3-4 gün boyunca gözümü kırpmadan çenemi tıkladım.
Bunların zaten aktif süre boyunca gerginlik hissi veren yan etkileri var ve ayrıca bundan daha iyi hissetmezsiniz, aslında... Sizi aptallaştırır. Ne yaparsanız yapın, normalden üç kat daha fazla zaman alıyor, çünkü vücudunuz boşuna dönüyor, beyniniz onu gölgede bırakıyor ve acele ediyorsunuz. Bir de öyle hafıza sorunlarına yol açıyor ki sürekli her şeyi arıyorsunuz, çünkü bir şeyi kaldırır kaldırmaz nereye koyduğunuzu unutuyorsunuz. Bugüne kadar o şeyin ne olduğunu bilmiyorum ama bir daha asla görmedim. Bu amfetamin olarak satılıyor ve konuyu açtığınızda öyle zekice açıklamalar alıyorsunuz ki "amfetamin 10 şekilde yapılabilir." Bana amfetaminin farklı bir şekilde yapsanız bile amfetamin olacağını söylüyorsunuz. Artık buna verilecek bir cevap yok.
Bu yüzden, bunu yazarken içinde bulunduğunuz duruma karşılık olarak... Mos Eisley'nin tüm kayıtlı sakinlerini şu anda boğazlardım.

user123qwe

Don't buy from me
Resident
Reaction score
10
Bir sorum var. Baz çözeltinin alt gri katmanında görünen bu kristaller reaksiyona girmemiş P2NP midir? Merak ediyorum, tam da aktif reaksiyonu normalden daha uzun bir süre, yaklaşık iki saat boyunca sürdürdüğümde ortaya çıktılar. (Bazlama işlemine devam etmeden önce genellikle yarım saat geçmesine izin veriyorum)
Mbe7K4YxDr

Elde edilen verim çok yüksek oldu (aşağı yukarı %75) ve bence nihai görünüm oldukça tatmin edici.
GMSGInAfRK

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
143
merhaba arkadaşım... evet, Gpatton arkadaşımızın da dediği gibi, bu kristaller tuzlar, bu durumda bunlar çamur tabakasında yüksek sıcaklıklarda ve daha sonra sıcaklıkta hızlı bir düşüş olduğunda oluşan sodyum tuzları, görüyorsunuz, açıkladığınız koşulları karşıladığınızda bunları görmek normaldir. Geri kalanı için sonuç iyi görünüyor... sağlık ve neşe kardeşim!.

user123qwe

Don't buy from me
Resident
Reaction score
10
Cevabınız için teşekkürler! Son zamanlarda TEK'imi sıcaklığa dikkat ederek odakladım ve asla 60-65ºC'ye ulaşmamaya çalıştım. Ve bu bir oyun değiştirici oldu. Verim ve kalite önemli ölçüde arttı.

Benz88

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
5
Merhaba arkadaşlar, bu sentezi çok iyi sonuçlarla birkaç kez başarıyla tamamladım. Ne yazık ki, izopropanol kokusu rahatsız ediyor. Peki ya etil asetat? İzo yerine etil asetat kullanmak mümkün mü? Şimdiden teşekkür ederim sevgili topluluk.

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
143
evet, bu sentez etil asetat ile mükemmel çalışır, sadece izopropanolden daha az asetik asit kullanın, aksi takdirde her şey yoluna girecektir.

Camilo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Bu MDphenylacetone için işe yarar mı? Değilse, birisi bana Safrole'den MDA sentezlemek için bir süreç önerebilir mi? Şimdiden teşekkürler

jazzthatguy

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Sentezde, 6 PH'a sülfürik asit ekleyerek freebazı bir tuz haline getirme noktasına kadar hiçbir sorun yaşamadım.
IPA, P2NP, GAA, NaHO ve Hg/Al karışımının üst katmanından alarak berrak sarı bir amfetamin freebaz elde ettim. Freebase amfetamin 9PH civarındaydı ve 20mL aseton ile birlikte sülfürik asit ekleyerek 6~ PH'a düşürdüm, ancak freebase amfetamin henüz bir tuz / macun haline dönüşmedi ve hala sıvı.

Yaklaşık 5mL dolum çizgisine kadar tuz var gibi görünüyor ve amfetamin freebase yaklaşık 135mL dolum çizgisine kadar gidiyor. 10g p2np kullandım.

Burada neyin yanlış gittiğine dair bir fikri olan var mı? Karışımımı hala amfetamin sülfata dönüştürebilir miyim, yoksa ürün atık mı?

Deiyonize veya damıtılmış su yerine Fiji suyu kullandığımı not edeceğim çünkü damıtılmış su bulamadım. Reaksiyonu hiç etkilememiş gibi görünüyordu, ama nedeni bu olabilir mi? Ayrıca magnezyum sülfat ile freebazı kurutmadım çünkü hiç magnezyum sülfatım yoktu.

Last edited:

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Merhaba. Muhtemelen amfetamin sülfatınız suda çözünmüştür.

Amfetamin yağı (serbest baz) bir şeyde çözünmüş müydü?
Ürününüzün resmini yükleyebilir misiniz? Size yardımcı olmaya çalışacağım.

jazzthatguy

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Sanırım amph freebase IPA içinde çözülmüştü (higgs bosson'un videosuna göre). Biraz daha aseton ekledim ve bulanık beyaz bir renge dönüşmeye başladı, bunun iyi bir şey olduğunu varsayıyorum, ancak karışım koyulaşmıyor (muhtemelen su varlığından dolayı?)
Bu da amfetamin serbest baz karışımımın gece boyunca yaklaşık 12 saat bekletildikten sonraki hali. Renk çok açık sarıdan bu koyu sarıya dönüştü.
QDTQKViszn

Karışıma biraz daha aseton ekledikten sonra böyle görünüyor
5xPkfXUeBd

Karışıma aseton eklemeye devam etmeli miyim? Bu noktada suyu çıkarmanın kolay bir yolu var mı?

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
13
Asit/aseton ekledikten sonra freebazınız bulanıklaşmıyorsa, hekzan veya petrol eteri gibi güçlü polar olmayan bir çözücü ile i ekstrakte edebilirsiniz. Tüm çözeltiyi zaten nötralize ettiyseniz, biraz daha konsantre NaOH çözeltisi ve yukarıda belirtilen çözücüden bir miktar ekleyin. Ekstraksiyondan sonra dar bir silindire dökün ve 3 katmanlı sıvı fazı görebilmelisiniz. Üst tabaka - berrak, hekzan+amph freebase ve çok az aseton içermelidir, orta tabaka - sarı, IPA + tüm polar safsızlıklar ve aseton ile karıştırılmış artık freebase, alt tabaka ise elbette NaOH'nin alkali su çözeltisidir. Üstteki hekzan katmanını alın ve ekstraksiyonu birkaç kez tekrarlayın. Freebase kesinlikle tek seferde hekzana kadar çıkmayacaktır, çünkü her ikisinde de çözünür. Daha sonra elde edilen hekzan freebase çözeltisini aseton ile seyreltebilir ve tuzu çökeltmek için tekrar deneyebilirsiniz. Bir keresinde, daha sonra %99,5 yerine yaklaşık %82 olduğu ortaya çıkan boktan bir IPA'm vardı ve ayrıca onu kurutmadım, çünkü nedenini bilmiyorum. Ayrıca benim freebaz titrasyonum da sizinkine benziyordu ve yukarıda bahsettiğim bu prosedür, oldukça iyi saflaştırılmış tuzun bir kısmını geri kazanmama yardımcı oldu.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Doğru görünüyor, @jazzthatguy. Muhtemelen ıslak IPA'nız var ve ıslak sorununuzun anahtarı.

Costa

Don't buy from me
New Member
Reaction score
9
Merhaba, 50ml aseton içinde 2ml sulf %98 yaptım, ancak son üründe asetona karşı korkunç bir koku var.
Sizce aseton yerine IPA kullanmak iyi bir fikir olabilir mi? Miktarlar ne olmalı?
Bu güçlü kokuyu azaltmak için ipa veya aseton yerine başka bir ürün var mı?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Asetonu ürününüzden vakumla oldukça hızlı bir şekilde buharlaştırmanız gerekir. IPA o kadar da iyi bir seçenek değil. Vakum desikatörleri
Ayrıca, Emme (vakum) filtrasyonu Buchner hunisinde iyice kurutabilirsiniz.

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
IPA'yı serbest baz yağdan ayırmak için ne yapabiliriz?

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Özür dilerim, bir sorum var,
Bir sentez yapıyordum ve indirgenme reaksiyonu başlamadı, bu yüzden yanlış olduğunu düşünüyordum. Bir kenara bıraktım, ancak 2 saat sonra geri döndüm ve reaksiyona giriyordu.
Reaksiyonu izlemediğim için bir şekilde yanlış gitmiş olabilir mi???

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Bir diğer soru da ne kadar süre reaksiyona girmesi gerektiğidir,
Çünkü 30 veya 40 dakika sonra sıcaklık 40 derecenin altına düşmeye başlıyor ve hala bir şey yapıp yapmadığından emin değilim.
Teşekkür ederim

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Reaksiyonun tamamlandığını TLC ile kontrol edebilirsiniz, plakaları kolayca yapabilir veya satın alabilirsiniz. hammadde varlığını / içeriğini kontrol edersiniz.
Ya da tepeden soğuduktan sonra Al gidene kadar reaksiyonu devam ettirmek için reflü yapın.