Метиламин хидрохлорид

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Поздрави, приятели;). Кажете ни как да работим с метиламин хидрохлорид?:unsure: Необходимо ли е да го разтворите или може да се постави директно в реактора. благодаря.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Зависи от синтеза, но в много случаи трябва да го неутрализирате до конюгатната основа - метиламин.
 

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Благодаря ви, скъпи приятелю. какъв е методът? ако можете да обясните процеса. благодаря ви.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Вие просто базирате разтворителя, в който се намира, за да неутрализирате луисовата киселина (HCl в този случай) често можете просто да добавите разтвор на (например) NaOh по капки към pH....? 3 Предполагам, че ще го потърся, и метиламинът ще се отдели и ще го отделите в сепараторна фуния. Предполагам, че ще го потърся. Помислих, че може да се утаи, но разбрах, че е течност ( газ, разтворен в течност, но не е разтворим в NaOh
 
Last edited:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Струва ми се, че го неутрализирате с NaOh и го пускате в газова пералня или друго подходящо устройство за улавяне на металаминовия газ във вода.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Поздрави, приятели;). Кажете ни как да работим с метиламин хидрохлорид?:unsure: Необходимо ли е да го разтворите или може да се постави директно в реактора? благодаря

Има тема от G Patton, как да се генерира и разтваря метиламин база в алкохол. След това използвате алкохолния разтвор за вашия синтез.
 

rubarzan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
17
Reaction score
6
Points
3
Ако имате предвид реакцията с фенилацетон. Първо неутрализирайте метиламина с хлорна киселина, след което го загрейте до изпаряване на водата. Съхранявайте в затворен контейнер във фризера до използването му в продължение на 6 месеца. Количеството, което се използва в реакцията, е да се добави една трета от теглото на метиламин хидрохлорид, безводен натриев хидроксид с метанол или етанол към реакцията.
 
View previous replies…

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Ами да кажем така, в някои реакции се използва метиламин 40%. тъй като в някои страни този разтвор е разрешен. и оттук въпросът: ако имам метиламин хидрохлорид, трябва ли да правя допълнителни манипулации с него или мога да го разредя с вода наведнъж? за да получа разтвор. да приготвя 4млн.

Пиша чрез преводач. Съжалявам.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ако не е казано " 40% разтвор на метиламин HCL ", тогава трябва да го неутрализирате до метиламин.
 

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Добре, благодаря ви. но как може да се направи това?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Ако реагирате с метиламин хидрохлорид с NaOH, можете да получите метиламин газ.
 

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Благодаря на всички. Намерих решение. 🙏
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Здравейте, можете ли да обясните вашето решение?
 

Yavuz1453

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 15, 2022
Messages
11
Reaction score
18
Points
3
Имам нужда от вашата помощ. Разполагам с голямо количество метиламин солна киселина кристали, суровина, и как мога да я разредя? Благодаря ви. Ще се радвам, ако можете да ми помогнете.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Как да синтезираме метамфетамин от метиламин хидрохлорид
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
@ZMI_AA0B, Това звучи като... как да приготвяме кафе от вода.
Обикновено изходният реагент, от който се синтезира целевото съединение, има най-голямо молекулно тегло или е ограничаващ/най-скъп.
Използвайте търсачката или потърсете подобни теми по-долу, тук има твърде много различни дискусии за целевото съединение според мен.
Също така тук има някои видеоклипове за това.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Методи за производство на MDMA или метамфетамин.
При други процедури метиламин хидрохлоридът може да се използва директно, както е. Например, когато се използва алуминиево фолио, амалгамирано с живачен хлорид, като редуктор, човек просто добавя метиламин хидрохлорид към алкохолния разтвор. След това се смесва около два пъти теглото му с 50% разтвор на натриев хидроксид, за да се получи свободна основа плюс малко сол и малко излишен натриев хидроксид. Наличието на сол и малко излишен натриев хидроксид в реакционната смес е полезно за процеса
 
Top