2-(2-хлорофенил)-2-нитроциклохексанон може да се превърне в кетамин

dd^YrVmgVfy#8nL4GN^J

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 14, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
2-(2-хлорофенил)-2-нитроциклохексанонът може да се превърне в кетамин. Виждал съм продавачи, които го предлагат.

"Установихме, че като прекурсор е използван 2-СННХ. С помощта на цинков прах и мравчена киселина 2-CPNCH беше редуциран до норкетамин. Чрез реакцията на Eschweiler-Clarke норкетаминът беше подложен на реакция с формалдехид и мравчена киселина, за да се синтезира кетамин; предимствата на този процес са кратката продължителност на реакцията и изискването за малки количества химикали."

но не съм видял никой да говори за това. Изглежда доста просто.

JGiyXlTwP7


@G.Patton или @William Dampier, знаете ли нещо за тази реакция?

Може би греша, но се чудя дали не може да се използва формамид + мравчена киселина, вместо формаделхид + мравчена киселина
 

Lokitaste

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 5, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Какви са приблизителните разходи за синтез за 1 кг?
Питам, защото огледах китайските продавачи и реактивите ми се струват твърде скъпи.
Защото на местно ниво мога да се сдобия с 1 кг кетамин за 6700 щатски долара.
 

Dopey

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 22, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Zn, мравчена киселина и формалдехид не би трябвало да са повече от 1 хил. лв. за килограм (без нитропрекурсора). намерих продавач в Alibaba, който продава нитропрекурсора за 500 грама / 900 щатски долара. но ако цената е 6,7 щатски долара за грам, бих казал да забравите. освен ако не искате да работите в наистина големи мащаби, което изисква внос на десетки или стотици килограми от този прекурсор от Китай. в страната, в която живея, цената на чистия рацемичен к е около 50-40 USD/gr и въпреки това не бих го направил.
дори и да го направя, не бих избрал този път. той е с нисък добив и води до появата на третичен аминов примес.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, знам, че това е възможно, но не съм виждал данни за синтез на писмени работи. Що се отнася до формамид + мравчена киселина, формамидът няма да работи, тъй като мравчената киселина и протонира кислорода на нитрогрупата.
 

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
Какво представлява казусът?
 

firskycindy

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 8, 2024
Messages
19
Reaction score
11
Points
18
Deals
11
Това е cas 2079878-75-2
 

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
Шефе, можете ли да осигурите технология?
 

DIRECTLABEXPRESS

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 29, 2022
Messages
12
Reaction score
13
Points
13
Deals
39
Да, възможно е, правили сме точно този синт. Да, не е много впечатляващ. Предлагам да използвате натриев борохидрид с активен въглен за намаляване на нитрото, по-добри добиви. След това последвайте с мравчена киселина, формалдахид. Получихме 50% добив. Прекурсорът, който споменаваш, е с прекалено висока цена. Другите методи са по-ефективни и по-евтини.
 

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
Господине, мога ли да уча за вас?
 

DIRECTLABEXPRESS

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 29, 2022
Messages
12
Reaction score
13
Points
13
Deals
39
Здравейте, брато, ние не се занимаваме с учители, но може би ако имате конкретен въпрос, бихме могли да се опитаме да помогнем.
 

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
Можете ли да подготвите метода, суровините и стъпките си за мен, помощта ви не е безплатна
 
Top