2-Оксо-ПХЕ някой има ли информация за неговия синтез?

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
2-Оксо-ПХЕ (известен също като N-етилдесхлоркетамин, етициклидон и О-ПХЕ) е дисоциативенанестетик от класа на арилциклохексиламините, който е тясно свързан с десхлоркетамин и етициклидин и се продава онлайн като дизайнерска дрога

A4eTxSnroj



Някой да е изучавал синтеза му или да е синтезирал?
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Да, синтезирал съм го преди. Болка в шибания ми задник е това, което беше. Започнах за циклопентилхлорид, направих грингара, реагирах с бензалдехида, окислих го до кетона с натриев дихромат, бромирах го с елементарен бром, разбърквах с излишък от KOH в продължение на 2 дни, за да се образува алкохолът, добавих етиламин със сеир, за да премахна водата, след това го затоплих в микровълнова в декана, образувах солта, напуших се от нея и ми се искаше просто да си купя пакетче кет, вместо да губя 3 седмици. Трябваше да направя почти всяка реакция по два пъти, защото първия път се провали. Това беше преди години. Може би сега съм по-добър в химията, но все още я мразя.
 

IntrusiveReaction

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 5, 2022
Messages
6
Reaction score
10
Points
3
Това ли е единственият начин. не е ли малко съмнително, че NL например използва бензалдехид, когато произвежда O-PCE?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Моето въображение на ретросинтетичния анализ трябва да съдържа и по-съвременната версия, за която съм напълно сигурен, че може да се набави 1-NO2-1-Ph-cyclohexa-2-one. След това редуцирате нитрото до амино и използвате етилиращ агент (не халоетан), а по-скоро диетилов сулфат и KOH a.q., където трябва да се внимава да не се получи третичен амин. Доколкото съм наблюдавал пазара на прекурсори, съществува и производно с ОН вместо NO2 и такова с алкенова функция вместо ОН. Никога не съм се амбицирал да извърша такъв синтез чрез класическия циклопентанов григнард, тъй като е очевидно защо.
 

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
Здравейте, надявам се, че това ви намира за добре, препоръчвам вместо да започвате от самото начало, защо не изнесете половината от стъпките в Китай!!! казвам, че потърсете химикал, наречен 2-фенилциклохексанон, ако можете, тогава препоръчвам да купите, тъй като ще бъдете на 2 стъпки от недк. Можете да го направите чрез Grignards, но отново, моля, просто го купете. Първо трябва да разтворите 2-фенилциклохексанона в смес от 50/50 етилов ацетат и dcm и да започнете да го загрявате. След това изсипете суспензия от 2 мола еквивалент на CuBr2 и рефлуксирайте в продължение на няколко часа. Сега отстранете разтворителя с помощта на ротапа или го оставете за известно време до вентилатор и го редуцирайте до сух прах, направете проста рекриза за бромокетон, но внимавайте. ТОВА Е ЛАХРАМАТОР!. След като новите ви кристали пораснат, е време за забавната част. Разтворете 100 грама (0,348 мола) от вашия бромокетон в 300 куб. см N-метилпириодин като разтворител. Добавете 132 ml (1,74 mol) 40% воден метиламин и оставете да престои 24 часа. Накрая изсипете многобройни порции толуол в реакционната смес и разбъркайте. Съберете органичните фази и посолете крайния продукт. Най-хубавото е, че по този начин може да се получат толкова различни кеталози, колкото желаете, но бъдете внимателни и не правете това, освен ако не знаете какво правите. NMP е много токсичен, алфа-бромокетонът ще ви накара да плачете, ако попадне по-малко от милиграм върху ръцете ви и си измиете лицето, повярвайте ми от опит, когато казвам, че боли
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Това е по-подходящ коментар, който е на същото ниво с това, което се опитах да кажа
 

12580

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 8, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
G9zMmOeluo

Как да направя това?
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
Разбрах това в училище, шибано ох
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Да, можете да си купите повече налични прекурсори от Китай и съм сигурен, че е далеч по-лесно. Не съм се опитвал да го произвеждам в някакъв мащаб и го направих просто защото харесвам дисоциативите. Сам разработих голяма част от процедурата. Мисля, че е по-разпространено да се използва нитрил вместо бензаледхид, но аз направих всичко с химикали, които вече притежавах.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
Мисля, че съм прокълнат да предизвиквам реакция на въглеродна връзка всеки път, когато не смея да произнеса името ѝ
 
Top