Question 3cmc Моля, прегледайте моя синтез

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
43
Points
18
Deals
1
Здравейте, ще ви бъда благодарна, ако мога да получа конструктивни коментари по пътя на моя синтез. Ако можете да препоръчате някакви практически промени или ако нещо изглежда нередно, моля, бъдете готови да обясните защо бихте променили нещо.


**Приготвяне:**
1. **Приготвяне на разтвор на NaOH:** Разтворете 90 g NaOH в 100 ml вода. Замразете тази смес за една нощ.

**Процес на синтез:**

**Фаза 1: в реактор с помощта на бъркалка над главата**
- Добавят се 100 g 2b3c и се разтварят в 300 ml етилов ацетат, като се разбъркват стриктно 2 минути.
- Добавя се предварително подготвената, ледено студена смес от NaOH и се разбърква още 2 минути.

**Фаза 2: екзотермична реакция**
- Постепенно се въвеждат 150 g MA HCl, като се инициира екзотермична реакция, при която температурата се повишава до около 30 °C. Продължавайте да разбърквате през тази фаза.

**Фаза 3: **
- Продължавайте да разбърквате, като същевременно прилагате топлина, за да поддържате постоянна температура от около 37°C в продължение на 2 часа.

**Фаза 4: Отстраняване на примеси** реактор/разделителна фуния

- Добавете 300 ml охладена дейонизирана вода и 2-3 g сода за хляб в реактора. Разбърквайте стриктно в продължение на 1 минута, след което източете, за да отстраните "мръсната" вода заедно с разтворимите примеси. Добавете в разделителна фуния и отстранете водния слой. Повторете процеса на промиване още един или два пъти, ако е необходимо, за да постигнете масло без много силна миризма на разтворител.


Фаза 5 **Пречистване чрез сушене:**
Изсипете промитото масло в бехерова чаша и добавете безводен натриев сулфат към чашата като сушилен агент, за да се абсорбира всякаква вода. Продължавайте да добавяте натрий, докато той престане да се слепва и се появят свободно течащи кристали.
- След като в маслото няма повече вода, използвайте вакуумна филтрация, за да отстраните безводния натриев сулфат и всички останали частици. Прехвърлете обратно в чиста и суха бехерова чаша.

Фаза 6 **Окисляване:**
- Пригответе смес от 100 ml ацетон и 100 ml HCl в капкова фуния.
- Поставете бехеровата чаша с вече сухото масло в ледена баня, за да поддържате температура около 10 °С.
- Бавно добавете киселинната смес към маслото до достигане на рН 6, като следите за утаяване.
- Съхранявайте бехеровата чаша с вашия прах 3cmc във фризера за една нощ.

**Финално промиване:**
- Измийте примесите от праха със студен ацетон на следващия ден, като целта ни е да получим прах, лишен от миризми на разтворител.
 

Mehdi

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2023
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Можете ли да ми покажете крайния резултат?
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
84
Reaction score
90
Points
18
Deals
16
фаза 6 **Киселинност:**


- Бавно добавете киселинната смес към маслото до достигане на рН 6, като следите за утаяване.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Не е необходимо да се правят утайки преди да се постави на студено, така че ако не ги виждате, поставете го на студено и погледнете след няколко часа, трябва да е пълен съд, ако и тогава не знам дали ще се появи нещо
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Не е работа това
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
84
Reaction score
90
Points
18
Deals
16
4mmc с маршрут 2b4mp те се появяват след 30 минути във фризера никога не са ми се появявали преди, просто го правя за себе си понякога, но не мога да понасям миризмата на метиламин дава ми параноя, че мирише цялата улица
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
84
Reaction score
90
Points
18
Deals
16
Наистина не знам за 3mmc, съжалявам, че се намесих
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Защо да отстранявате водата от свободната база? Когато капнете 37%hci по време на подкиселяването, все още имате вода вътре отново.
Това няма никакъв смисъл.
И между другото, след подкиселяването вземам водния слой и изхвърлям органичния слой.
Водният слой се поставя в няколко купички, за да се изпари, и след няколко дни се образуват кристали.
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
u може да направи кристал за 1 ден не е необходимо да чакате дни или седмици
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
С източник за нагряване да се изпарява по-бързо водата?
Или какво точно имате предвид?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28

Kecskebak

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Freedum Това е брилянтно! Имам един въпрос. Какво представлява HCL?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Мисля, че той има предвид метиламин HCL.
 
Top