4-метилметакатинон, мефедрон, 4MMC 3 вид синтез

_Evo_Soul_Gus_

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 7, 2024
Messages
6
Reaction score
3
Points
3

4-метилметакатинон

(Оценено като: отлично)

Здравейте, пчели,
През последните няколко дни ми беше скучно и имах няколко забавни реагента, които лежаха наоколо, така че си помислих, че ще се опитам да направя малко 1-(4-метилфенил)-2-метиламинопропанон хидрохлорид, или 4-метилметакатинон, както предполагам, че ще се нарича обикновено. Приключих в рамките на 48 часа, като започнах от толуол. Всяка стъпка е само първи опит и съм включил предложения за процедурата, ако се опитам да я направя отново. Първите две стъпки работят много добре, но добивът е убийствен при последната стъпка, която дава ~45%. Това обаче все още съответства на 43% добив на продукт от толуол, така че като цяло не е много лошо:

Получаване на 4-метилпропиофенон 1


КоличествоЕдиници
Съединение/позиция
73g
AlCl3
300мл
Дихлорметан
46мл
Пропионил хлорид
54мл
Толуол
600мл
Студена вода
200мл
5% разтвор на NaOH
Магнезиев сулфат

54mL (500mmol, 46g) толуол се добавя за 30 минути към разтвор на 73g (550mmol) безводен алуминиев хлорид и 46mL (525mmol, 49g) пропионил хлорид в 200ml дихлорометан, охладен чрез външна ледена баня. Разтворът се оставя да се разбърква за още 1,5 часа при 20oC, след което внимателно се добавя към 500mL разбъркана ледена вода. Долният дихлорометанов слой е отделен, а водният слой е екстрахиран с 2х50ml дихлорометан. Комбинираните екстракти бяха промити с 3x100mL 5% NaOH, 100ml вода, след което бяха изсушени над магнезиев сулфат. Разтворителят се отстранява, а кетонът се дестилира във вакуум при 123-126oC, за да се получи 1-(4-метилфенил)-пропан-1-он като безцветно масло.
Добив: 70,0 g (95%)

4-метилпропиофенон до 2-бромо-4'-метилпропиофенон 1,2


КоличествоЕдиници
Съединение/позиция
38мл
4-метилпропиофенон
1мл
48% HBr
14мL
Бром
125мл
Ледена оцетна киселина
650мл
Вода
300мл
Дихлорметан
Магнезиев сулфат

Към разтвор на 38mL (250mmol, 37g) 4-метилпропиофенон в 125mL ледена оцетна киселина се добавя 1mL 48% HBr, последван в продължение на един час от 14mL (275mmol, 44g) елементарен бром. Реакционната смес, която по време на добавянето си промени цвета си до хубав розов, се разбърква за още 1,5 часа, след което бавно се излива в 500mL ледено студена вода, като се разбърква след всяко внимателно добавяне. Утаеният продукт с кремав цвят беше взет в 200 mL дихлорометан, а водният слой беше екстрахиран със 100 mL дихлорометан. Комбинираните екстракти се промиват с 2х250ml студена вода, след което се изсушават над магнезиев сулфат. Разтворителят се отстранява под вакуум, като се внимава температурата да се поддържа под 50oC, оставяйки тюркоазено масло, 2-бромо(4'-метилфенил)-пропан-1-он, което се втвърдява почти веднага при охлаждане, на искрящи восъчни кристали.
Добив: 57 g (100%)
Забележки: Опитайте се да поддържате температурата под 30oC, когато отстранявате разтворителя - оцветените кристали показват известно разлагане (по-горе бяха с много светъл цвят, така че само леко). DCM би бил по-добър разтворител за екстракция, тъй като може да бъде отстранен при по-ниска температура, което води до по-малко разлагане.

2-бромо-4'-метилпропиофенон към 1-(4-метилфенил)-2-метиламинопропанон хидрохлорид 3


КоличествоЕдиници
Съединение/позиция
13.5g
Метиламин HCl в 15 ml вода
7.9g
Натриев хидроксид в 20 ml вода
11.4g
2-бромо-4'-метилпропиофенон
6mL
37% HCl в 24 ml вода
115mL
Толуол
225мл
Вода
Ацетон

Към разбъркан разтвор на 11,4g (50mmol) 2-бромо-4'-метилпропиофенон в 25mL толуол, поддържан при 20oC, се добавя за 5 минути 6,2g метиламин в 35mL вода (приготвен чрез добавяне на разтвор на 7,9g (198mmol) натриев хидроксид в 20mL студена вода към охладен разтвор на 13,5g метиламин HCl в 15mL вода). Сместа се оставя да се разбърква за още 16 часа при температура 20- 25oC, след което се излива в 150mL ледено студена вода. Толуеновият слой е отделен, а останалата свободна основа е екстрахирана с 2х20ml толуол. Комбинираните толуенови екстракти се промиват с 3х25 ml вода, след което се подкиселяват с 2х15 ml разреден HCl. След това комбинираните киселинни екстракти се промиват два пъти с 25mL толуол и се изпаряват под вакуум до сухо, което позволява образуването на белезникаво твърдо вещество. Добавят се 20mL ацетон и се загрява до кипене, като се образува хомогенен разтвор, който след това бавно се охлажда, позволявайки на кристалите да се утаят. Кристалите се филтрират и се изплакват с около 100 ml ледено студен ацетон.

Добив: 4,8 g (45%)
Забележки: Опитайте се да разбърквате в продължение на 24 часа при 0oC, което ще потисне образуването на пиразин. Може също така да намали добива, но ще видя следващия път, когато опитам. Съмнително е (ИМХО), че може да се очаква добив над 50% за тази трета стъпка, поради страничните реакции, които могат да възникнат и възникват.
Добивът е даден преди рекристализацията, но след концентрацията и повторното филтриране и промиване на 100 ml ацетон, което осигури още 1 g продукт. Рекристализацията е силно препоръчителна, за да се отстрани останалият пиразин, и може да се извърши от ацетон/метанол.

Стъпки 1 и 2 се основават на синтез на аналог на пировалерон, 4-MPPH, пировалерон с хексанова верига вместо с пентанова. Благодарим на нашия любезен Немо Тенетур за предоставянето на синтеза на 4- MPPH .
Междинният продукт бромокетон е доста мощен лакриматор, дори когато е в твърдо състояние. Внимавайте с измиването на стъклените съдове след синтеза и, моля, не използвайте гореща вода, докато преди това не измиете добре всичко със студена вода.
Свободно базирано на Публикация 289410 (foxy2: "Methcathinone and ephedrine from propiophenone", Stimulants), въпреки че така и не успях да постигна обявените 70-74% добиви, когато опитах това върху бромобутирофенон.

Разбира се, този продукт също може да се редуцира с добър добив до 4-метилефедрин, а след това много лесно да се превърне в (4-метил)-метамфетамин. Ако искате да направите това, бих предложил да редуцирате бромокетона, преди да добавите метиламина. По този начин метиламиновата група може да се добави при много по-силни условия, което води до по-висок добив. При един от опитите за това се получи добив от около 60 %, но съм сигурен, че той може да бъде увеличен.



Биопробата също премина доста добре. Бях малко уплашен от това, което може да направи смъркането на 50 mg, но тъй като почти постоянно злоупотребявах с (лошо синтезирания) 1-фенил-2-метиламинобутан-1-он (т.е. метатинон с бутилова верига вместо обичайния пропил), 50 mg не направиха твърде много. Мислех си, че съм си загубил времето, докато не издърпах още 100 мг около 30 минути по-късно и тогава ми стана ясно. Интензивни пристъпи навсякъде, които продължиха доста повече от 30 минути. Тъй като в момента имам доста висок толеранс към катинона, изпих още 100 mg около час по-късно, а след това 100 mg около час след това. Всеки път усещах как ме връхлита прилив на енергия, а след това и фантастично усещане за благополучие, каквото не съм получавал от нито един наркотик досега, освен от любимото ми екстази.



Все още усещам ефекта и сега, тъй като завърших синтеза едва преди 6 часа, а започнах биопробата час по-късно . Това е забавен наркотик и въпреки че е по-слабо мощен от меткатинона (освен ако толерантността ми не е наистина висока), е лесен за направа, а най-хубавото е, че е законен! Надявам се, че някой ще намери това за полезно или поне за интересно...
 

Erixon

Don't buy from me
New Member
Language
🇵🇱
Joined
Oct 9, 2024
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Не вашият продукт е с ниско качество. На Toulen ще получите повече продукт, ако смесите до 60°С за 2 часа
 

_Evo_Soul_Gus_

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 7, 2024
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Според мен.
Искам да ми дадете своето мнение и принос. Коментирайте моите варианти, за да мога да поправя грешката си и други хора от този форум също да получат помощ.


Благодаря ви
 

Erixon

Don't buy from me
New Member
Language
🇵🇱
Joined
Oct 9, 2024
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Бях ви казал какво трябва да направите
 
Top