4mmc, процедура за почистване

PeterKeta

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Здравейте! Попаднах на този вид 4mmc (свързан с картинката), който не ми напомня за други форми, в които съм го виждал по-рано.
Не е препоръчително да се администрира носово от продавача. Вероятно не е и IV, не бих позволил на никого да рискува.
Разгледах ръководството за кристализация, но за съжаление ще имам проблеми с приготвянето на това в IPA заради изпаренията в апартамента.
Каква е правилната процедура за почистване на това? Първоначално търся насоки от някой с (може би) опит на 4mmc от снимката.

Или студен IPA, или просто да го разтворите и да го оставите да се изпари?
Или ацетон? просто го промийте и го филтрирайте?

Надеждата ми е това да е годно за назално приложение.
 

Attachments

  • OVfZ6vJyrN.png
    OVfZ6vJyrN.png
    809.4 KB · Views: 329

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Измиване и завършване само с ацетон
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Няма ли да е по-добре просто да не използвате това вещество и да го изхвърлите?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
IPA може да се нагрее на водна баня в затворен буркан, като този 4mmc може да се постави там предварително. Разбъркайте съдържанието на буркана, докато 4mmc се разтвори напълно, след което охладете съдържанието и го поставете във фризера за над 8 часа. След утаяването се филтрира през хартиен филтър.
 

PeterKeta

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Това звучи много добре. Мога ли само да попитам колко горещ може да бъде IPA? А водната баня трябва ли да е от наскоро преварена вода? Филтърът за кафе ли е достатъчен или имате друго предложение :)? Също така какъв разтворител се препоръчва? Достатъчно за съдържанието, което се решава?
Благодаря!
 

hotelier

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
5
Points
3
Здравейте,

През последната година имах партиди, които изглеждаха доста сходно (може би една и съща...АТ? ;))
Ако е така, вашият продавач е прав - тази материя е непоносима ;) Тогава обикновеното измиване със студен ацетон няма да е достатъчно. Макар че ще излезе бяло и сухо (влажното/лепкавото нещо ще е в разтвор с ацетоновия дренаж), то в голяма степен ще запази пиперливата си жилка и следователно сълзотворните си свойства.
Когато обаче се рекристализира правилно, той ще излезе като прозрачни до бели кристали с почти незабележима миризма и приятно меко усещане за носа.

Бих избрал смес от дестилирана H2O и IPA. Колкото повече IPA има в сместа, толкова по-фини и по-издължени (с форма на игла) ще станат кристалите.
Ако планирате по-късно да използвате обикновени филтри за кафе, ще искате да отгледате някои спускащи се кристали с размер, който няма да се изплъзне през порите. Затова бих препоръчал съотношение между 70:30 и 50:50 вода:IPA
Загрейте сместа (хлабаво покрита с капак) до температура на леко кипене (~70-80 С) и след това добавете по капки/на малки порции към втори съд, който вече съдържа готовия 4-MMC, като разбърквате. Спрете да добавяте течност, когато всички твърди вещества са се разтворили напълно (не е необходимо да варите разтвора продължително! Поставете втория съд на гореща водна баня, за да избегнете прекалено бързо охлаждане и по този начин да използвате повече разтворител, отколкото е необходимо, вж. по-долу).

Достатъчни са 2-3 ml смес от вода и разтворител IPA на грам. При тази процедура изпаренията/миризмата са минимални.
Внимавайте да не добавите твърде много течност, тъй като това ще доведе до ненужно удължаване на времето на процеса и може би до намаляване на добива (ако реХсирането се извършва главно при охлаждане).
И след това, изваряването на излишния разтворител, при положение че дрона вече е в разтвор, определено ще предизвика агресивно миришещи изпарения :)

Накрая, оставете го да се охлади бавно до стайна температура и го оставете необезпокояван през това време. Бъдете търпеливи, тъй като образуването на първите кристали може да отнеме няколко часа. Когато растежът на кристалите при стайна температура спре, внимателно прехвърлете в хладилника за няколко часа, за да изстискате още от разтвора.
Накрая филтрирайте останалия разтвор (запазете го и го оставете да се изпари, тъй като в разтвора все още ще има мембрана, която евентуално ще се утаи в по-фини кристали (които обаче ще бъдат примесени с още примеси... можете да ги почистите по-късно във втора стъпка).
Измийте получените кристали с няколко капки ледено студен ацетон от фризера. Оставете да изсъхне и се насладете на 😉
Успех
Хотелиер


P.S.: При смесването на вода и етанол се получават още по-хубави кристали, етанолът обаче е малко по-сложен, тъй като се изпарява по-бавно от IPA -> трябва да се спазва по-точно съотношението разтворител/разтворител, иначе ще се окаже, че чакате седмица+ до получаването или изваряването, а това не искате. Освен това "омасляването" ще се случва по-често при EtOH, отколкото при IPA ime. И вие ще искате това още по-малко;)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Това е донякъде странно, но аз също имам проблеми с получаването на големи кристали, но в моя случай съм наясно, че това се дължи най-вече на нетърпение.
 
Top