5449 помощ нисък коефициент на преобразуване

rysha

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 14, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Здравейте, моля, помогнете ми, опитвам се да преобразувам 5449 в масло от група b и винаги имам нисък % добив на крайния продукт. направих го по два начина: единият със солна киселина (1 kg 5449 / 1 l h20 / 1 kg hcl ->70c 5h), а другият с фосфорна киселина (1 kg 5449 / 1,2 l фосфорна киселина / 0,5 h20 рефлукс 5h). При използването на hcl получавам около 600мл гъсто масло, което след неутрализирането му с Naoh дава около 300мл чист p2p, а при използването на фосфорна киселина накрая получавам 700мл много жълто масло, което мирише леко p2p не го неутрализирам, защото не е гъсто и след Leuckart получавам 200мл A-Oil от него, и ще добавя, че сместа не се разпенва както трябва по време на реакцията с формамид Може ли някой да ми каже какво може да не е наред, дали е моя грешка или на 5449
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Не използвайте този метод за неутрализация. След киселинна хидролиза изплакнете с вода от излишната киселина и по-добре използвайте дестилация. Не забравяйте да охладите маслото, ако в него се появят твърди частици, значи хидролизата не е завършена.
 
Top