Нова идея по отношение на избягването на лабораторно откриване.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Онзи ден някой ми изпрати лично съобщение, в което ме питаше за начините за премахване на неизбежните миризми, свързани с тайните химически лаборатории. Както всеки с опит знае, миризмите, които се получават по време на химични реакции, могат да варират от характерни до направо евтаназийни. Преминах през списъка с обичайните методи, като стария маркуч в тоалетната, настройка с водна завеса, изпускане на изпаренията през комина, за да се замаже произходът и т.н., след което отворих дума за потенциалната ефикасност на една нова идея, която никога не съм виждал на практика. Неусетно на екрана ми се появи продукт в добавка на Amazon в социалните мрежи, който никога преди не бях виждал, и ето го за ваше разглеждане. Керамичен каталитичен горелка. Той е предназначен за печка на дърва и използва произведената от нея топлина за нагряване на катализатора, но мисля, че един 6-инчов елемент за горелка на печка, прикрепен отпред, би работил много добре. Вярвам, че с това в изходната тръба (и елемента на горелката) ще се изпече почти всяка миризма, а катализаторът, горелката и реостатът за контрол на температурата трябва да са под 200 USD чисто нови (а горелката и копчето на печката могат да бъдат безплатни за много от нас). Просто си помислих, че ще представя идеята и ще започна диалог за обсъждане на потенциала.

YDqluOH46K

Ето връзка към продукта в Amazon Protalwell Wood Stove Catalytic Combustor, 6" Round Ceramic Catalytic Combustor Replacement for Wood Stoves https://a.co/d/as9TCeq
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Сигурно филтър с активен въглен? като за отглеждане на трева/ това е, което iv видя да работи... пред очите ми вкъщи е/е. Вероятно ахоти, но хей така, не усещам нищо и не съм имал никакви споменавания от съседите! Не и когато съм отглеждал трева или когато съм правил синтези.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Все пак е готино, но също така със сигурност, те ще трябва да са топли реакции, за да се активира? В момента правя много ледено студени реакцииһттр://.... Ще може ли да работи за това? Или имаш предвид да го загрееш отделно...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Да, ще трябва да го загрявате отделно. Мисля, че имах предвид, че горелка за печка на лице може да работи
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
О, да, виждам, съжалявам. Моя грешка. Доста готино.
Не е ли обаче по същество точно същият начин, по който работят филтрите с активен въглен? Предполагам, че формата на дупките улавя миризмите? Доста готино, така или иначе.
Предполагам, че при филтрите с въглен, ако някой го види, той наистина може да бъде само съмнителен по един или друг начин (предполагам, освен ако не живеете в страна, където ви е позволено да отглеждате собствена трева (където никой няма да знае какво представлява горният елемент!)
 
Top