Оцетният анхидрид от оловен ацетат?

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Супер елементарен въпрос, но знам, че може да се използва оловен ацетат вместо оцетния анхидрид за фенилоцетна киселина до р2р.

Останах с впечатлението, че това се дължи на факта, че оловният ацетат произвежда АА при нагряване?

Ако случаят е такъв, може ли просто да се нагрее и да се дестилира?

Нискокачествен пост, знам, но трябва да знам, питам тук, а след това се ровя в него сам.
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Знаех, че може да се направи от дисулфурен дихлорид, или серен дихлорид, забравих, но просто ми е любопитно
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Здравейте, Кати Корнър,
Мисля, че S2Cl2 или SCl2 се използват за получаване на тионилхлорид.

Бих искала да намеря метода за получаване на оцетния анхидрид от оловен ацетат. Ще го намеря и ще видя дали мога да го публикувам.
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Sciebcemadness казва, че АА може да се направи подобно на използването на ацетилхлорид и натриев ацетат, но можете да замените серния ди/монохлорид. Някога имаше нещо като ръководство с картинки в този форум, да видим дали ще го намеря.

Просто се чудя за оловния ацетат, защото оцетната киселина е евтина и се получава лесно, литаргът се получава лесно, така че направата на оловен ацетат също е лесна. След това просто се нагрява и може би може да се рециклира оловото, като се добави още оцетна киселина, незнам.
 
Top