Подкиселяване

WildDoc

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 5, 2023
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Как да увеличим рН, ако е твърде ниско?
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
просто добавете киселина по капки и постоянно проверявайте нивото на PH, Добавяйте киселина, докато се постигне желаното ниво на PH.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Ако не отговорите на въпроса..
Ако случайно сте намалили рН твърде много, просто го оставете така или използвайте щипка натриев бикарбонат (но той може да навреди на продукта също толкова добре)
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
75
Reaction score
49
Points
18
Да, ще работи така, но ако например правите 4ММК, добавете някои от неговите свободни бази. Не е задължително да е неутрална, но ако е леко киселинна, тогава би трябвало да е добре (5-6 би трябвало да е добре за катинони )
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
FFS, познайте какво се случи тук, току-що :ROFLMAO:

Опитах се да го спася въпреки това. не успя.

 

Athanasias

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 14, 2023
Messages
3
Reaction score
5
Points
3
Мисля, че използвам да очаквам незабавно утаяване, подобно на газообразуването на hcl. Но, опитайте да го оставите да се разбърка за 10 минути или по-дълго след подкиселяването. Друго хубаво нещо за сместа Hcl/ацетон е, че не е толкова лесно да се прекали с подкиселяването.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
И не забравяйте да го замразите след това, за да стане по-плътен.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
И колкото и странно да звучи, прекаленото подкиселяване понякога завършва много добре.
Преди седмица клапанът на капковата фуния беше разхлабен, ph 1,5, но въпреки това най-висок добив и красив бял продукт.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Хората са склонни да прекаляват с подкиселяването и с основаването на всичко. Струва ми се, че хората правят 12, а след това 2, или 12, а след това 5. Някои молекули се разбиват по-лесно от други. Подходящото pH може да се изчисли от pKa и pKb. Обикновено се стремите към 2 цели стойности по-високи/по-ниски от Pk, доколкото си спомням.
 
Top