адаптер, залепен за реакционната ми колба

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Здравейте,
Бърз въпрос;
Адаптерът ми се заклещи на колбата за реакция. ( имаше много топлина и налягане и аз понякога манупулирах реакциите, като покривах за секунда с тумба края на рефлукса). Използвах Ai/Hg, между другото.
Някакви предложения?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Поставете адаптера под вряла вода или използвайте октанов брандер и се опитайте да го разхлабите. По-добре 20 малки леви десни, отколкото една силна дясна, защото ще го счупите.

Не сте използвали вазелин
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Загрейте женската част с пистолет за горещ въздух, сешоар с накрайник, нещо за запояване с горещ въздух, загрейте равномерно около и само женската част. Разклатете частите наляво-надясно и назад-напред и след това ги завъртете силно. Не се е получило? Добавете няколко капки концентрирана сярна киселина за няколко часа, за да може да проникне в съединението, измийте, опитайте да усучете, ако не се получи, нанесете отново топлина и опитайте отново.

Не се получи? Това е моментът, в който разбивам по-малко ценната част, за да спася по-важната.
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Така че ги отделих ( без да ги напукам) .
Благодаря за съветите, момчета.
Нагрях женското съединение и го усуках ( с ръкавици за заваряване, така че не се получи захват) не беше успех.
След това използвах чукче с гумена глава и направих около 1000 мини удара ( буквално не беше използвана сила, само за нуждите на вибрацията). След това водното уплътнение между тапите започна да се разваля и знам, че това е моментът! извадих го с право движение ( все още имаше нужда от сила, но нямаше повреди)
Сега съм щастлив! Че чисто новата колба не е повредена заради евтин китайски адаптер 24/40 от няколко долара...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Звучи малко катоһттр://.....

Ами просто за да се уверим, че няма недоразумения:

Лявото е мъжко, а дясното е женско

IVs98gcbQ2
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Да, моята колба: беше нс 29/32( така че рихтовата става на снимката, като женска част)
Преходник: 29/32 към 24/40 (мъжката част беше заклещена в женската част на колбата)
Преходник женска част към мъжки кондесор (24/40)
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Топлинните пистолети са много полезни за нещастни ситуации като тези; както и ръкавиците за барбекю за 15 долара, които ви позволяват да хванете горещото стъкло. Добрият сешоар е също толкова добър, колкото и топлинният пистолет, но може да отнеме повече време, за да загрее стъклото до необходимата температура за разделяне.
 
Top