Съвети относно правното покритие за синтез в малък мащаб

Edeleanu

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 19, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Здравейте, аз съм нов тук. Бих искал да започна да се занимавам с дребномащабен синтез, най-вече за да се уча и да се наслаждавам на собственото си производство. Като начинаещ смятам да започна със синтеза от раздела "Най-прости рецепти" с P2NP и след това с амфетамин.

Не възнамерявам да печеля, просто синтезирам достатъчно за собствена употреба и за приятелите ми. Затова си помислих, че би било интересно да имам юридическо покритие под формата на организация с нестопанска цел, например "асоциация на химиците любители", чиято цел би била да синтезира легални съединения с любители, които се интересуват от изучаването на химията. Смятам, че това би улеснило обосноваването на причините, поради които поръчвам някои реактиви или прекурсори (например нитроетан или n-бутиламин).

Смятате ли, че това е добра идея? Или е по-добре да създам фиктивна компания? Или да се опитам да поръчам като физическо лице? Живея в Европа (ЕС), ако това помага. Благодаря предварително за съветите ви!
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Произвеждате сапун и парфюми? Купете някои неописани етерични масла за известно правдоподобно отричане.
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Не попадайте в капана на мисълта, че корицата ще ви спаси.

Затова си помислих, че би било интересно да има правна корица под формата на организация с нестопанска цел, например "асоциация на химиците любители", чиято цел би била да синтезира законни съединения с любители, които се интересуват от изучаването на химията. Смятам, че това би улеснило обосноваването на причините, поради които поръчвам някои реактиви или прекурсори (например нитроетан или n-бутиламин).

Бих искал да препрочетете това няколко пъти, за да разберете колко безсмислено звучи. Сдружение с нестопанска цел на любители химици, което купува нитроетан.

Нитроетанът е ГОРЕЩ. Продажбите на нитроетан могат да бъдат наблюдавани от DEA дори в други държави. Асоциация на любители химици или не, трябва да държите тези потенциални горещи поръчки отделно една от друга.

Колкото повече разделяте покупките си, толкова по-безопасно ще бъде това. Ако търсите прикритие, най-близкото нещо е производството на козметика/лична хигиена/перфюмерия.
 

S1NTH3T1C

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 3, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Толкова ли е проблематично получаването на нитрометан?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Не, това е обикновена добавка към горивото и се използва в RC автомобили, макар че за вас може да важат местни ограничения, не съм сигурен за вашите закони
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
27
Reaction score
10
Points
3
нитрометан, не толкова , нитрометан ДА !
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Това беше страхотна идея, въпреки че изглежда, че не е проработила Опитах всички видове апотропейни ароматизатори с етерични масла умира и в крайна сметка ще ви тормозят това е просто едно от тези неща
 

Edeleanu

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 19, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
В крайна сметка поръчах малко количество нитроетан от онлайн доставчик, който не задаваше въпроси относно предназначението, и го изпратих на моя адрес. Прецених, че само по себе си притежаването му не е незаконно, така че на този етап не нарушавам нито един закон, за който знам. Все пак беше скъпо (над 100 евро за 500 мл); нитрометанът изглежда малко по-евтин, но засега не ми е нужен. След това ще поръчам н-бутиламин и бензалдехид, не съм сигурен дали ще ги поръчам заедно или не, но вероятно на адрес на приятел за всеки случай.
 

oon1

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 3, 2024
Messages
6
Reaction score
5
Points
3
Направих нещо подобно,но според мен малко прекалих. Отворих компания за научни изследвания. С бизнес лиценз и всичко останало. Не беше евтино,но спокойствието е безценно!
 
Top