Алтернативен синтез на кетамин

daedalus

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Добре, така че се нуждая от алтернативен синтез на К, при който мога да прикача Оксо в позиция 4, а не в позиция 2.

Единственият синтез, който изглежда отдалечено способен да го направи, е новият ирански синтез, но като се замени оксофенилът с 1,4-диоксофенилов пръстен и след това се разцепи оксото с дезоксидиращ агент, след като се защити 4-оксото с .... (Какво би работило най-добре тук и как да защитя селективно само 4-оксото, а не 1?)?

Ако някой може да ми даде някакви съвети, ще бъда много благодарен. Предполагам, че след дезоксидацията просто следвам останалата част от синтаксиса докрай, нали?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Не знам дали тук ще получите отговор на този въпрос. Изглежда, че кетаминът е изключително непостоянен, за да се получат жизнеспособни добиви дори с опит и добро оборудване. Надявам се да намерите отговорите, които търсите.
 

daedalus

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Прегледах списания и макар че съм химик любител с голям опит в областта... какво ще стане, ако циклохексиловият пръстен е стабилизиран от двете двойни връзки, преди да бъде обработен до 2-Сл-фенил. Все пак ще трябва да ги свържете и метиловият мост в основните синтези ще трябва да бъде задържан от фенила, нали така?
Тоест, ако не искате да се забърквате с оксо-връзките на циклохексила.

И така; (Вижте снимката по-долу)

Така или иначе, това е грубата идея, като се извадят всички реагенти, необходими за реакцията.

Ще се получи ли точно както с кетамин или тази метилова връзка е неразделна част от създаването на двойната връзка при 2? Не би ли могла да се филтрира, след като няма къде да отиде? Или това би усложнило нещата още повече, като се добави случаен въглерод някъде в основното тяло на Кетамин?

Дори и тогава тази метилова връзка, където и да се задържи, би могла да се деметилира сравнително лесно, без да се променя останалата част от съединението, нали?

На първо място осъзнавам крехкостта на кетамина, но да кажем, че той е твърд като скала, тази реакция би проработила, нали?

Има ли някакъв начин да се заздрави молекулата? Говоря за големи мащаби, т.е. за атомно укрепване на всички връзки с друг агент, преди да се извърши реакцията, и след това просто да се отстранят.
Флуорометановата киселина би ли свършила работа? (Само за да я подсиля малко, така че флуорът да не прецака нещо в реакцията, като замести хлора и т.н.!)

Както казах, аз съм по-скоро от неврологичната страна на психоактивните вещества, така че моля, бъдете деликатни!

ПС; Метилтрийодидът трябва да бъде стрелка; съжалявам, ако е объркващо!
 

Attachments

  • ahO9wZpLR0.jpg
    ahO9wZpLR0.jpg
    33.5 KB · Views: 142
Last edited:

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Ще препратя въпросите ви на приятел, но това може да ви помогне, ще ви направя DM.
 

daedalus

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Или...
Какво ще стане, ако изходният материал /е/ кетамин? Прекъсването на двойната връзка би било трудно, но предварителното разделяне на двете циклични групи би спестило хлора (вероятно и амина), така че прекъсвате двойната връзка, деметилирате, дехидроксилирате и след това съединявате двете... всъщност може би дори не е необходимо да го дехидроксилирате, хидрокси ще се отдели при съединяването на двете групи и... ами в зависимост от разтвора, който използвате, съединявате киселината/основата в разтвора, която след това просто трябва да се изсмуче.

Има ли смисъл от това? Или вече съм напълно извън градинската пътека?!
 
Top