Алуминиева амалгама от галинстан

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Алуминият и галинстанът могат да се нагряват, за да се образува алуминиево-галинстанна амалгама.
 
Last edited:

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Това е известно. практическите изследвания са това, което липсва. и ако погледнете няколко видеоклипа Al Ga е много реактивен, това може да се дължи на високото ниво на амалгамация, което операторите са избрали да покажат, но със сигурност не е обещаващо. също така може би се дължи на факта, че са използвали метален Ga, за разлика от водоразтворими соли, които биха могли да амалгамират по-подходящо за този вид реакция.
 

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Не съм правил почти никакви проучвания на алтернативни методи за "активиране" на алуминий, обаче мисля, че ще използвате метален галий (твърд, но се топи при 30-тина градуса по Целзий), а не галистан, който е сплав между калай, индий и галий, мисля. Освен това технически това не би било амалгама, тъй като амалгамата съдържа живак, а просто сплав. Доколкото съм чувал, алтернативните алуминиеви сплави за активиране са в най-добрия случай съмнителни с различни предполагаеми резултати от нашите колеги химици. не бих ви посъветвал да опитвате това, освен ако нямате време и пари за горене, тъй като предполагам, че го използвате за редизайн на mdp2p или p2p. освен това прочетете много от патентите, свързани с галий, заместващ живака в реакциите с активиран алуминий, тъй като те не са 1;1 клонинги на реакциите с алуминиева амалгама. Успех и ще се радвам да науча за някои от нещата, които ще откриете.
 
Top