Амалгамирането отнема твърде много време, поради температури <0с?

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Научих al/hg с помощта на Рейнолдс и обикновено използвах за започване на реакциите около 30 мин-1 час след добавянето на живачен хлорид, сега се засилих към листовия метал и сега някои нови алтернативни 99,99% алуминиеви пирони, имах известен успех с листовете, но отнема цяла вечност, за да тръгне в студа, не бях сигурен дали това играе важна роля, така че просто искам да попитам какво мислите всички вие.

Метанол + алуминий + живачен хлорид в излишни количества, отне почти 3 часа, за да започне да става забележимо тъп и метанол не мехурчета. Трябва ли да загрея метанола поне до стайна температура? само метанол и живачен хлорид ли са добър избор, за да започнат нещата? или добавянето на друг разтворител би помогнало?
Al/hg без нитро
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Твърдите парчета алуминий са глупости за това. пробвал съм листове, гранули, дискове, нищо никога не е работило по-добре от някое дебело задно фолио.
1H за амалгама е лудост дори при 0c.Навън ли работиш, btw? Във всеки случай загрейте тази гад до стайна температура.С мляно фолио амалгамата става за 5-10 минути @23С.
Само водата винаги е вършела чудесна работа, каква е ролята на метанола, ако така или иначе просто ще го изцедите и измиете?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Дебелото фолио добре ли е за подобни реакции с тегло >2 кг. Работа навън да, но преместена на закрито
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
А дебелото фолио по принцип е наистина тънък лист и аз съм го увеличил до 0,012" дебелина и то ми върши работа за 1 кг, но сега температурите навън падат, особено в лабораторията, получавам различни резултати за амалгамата.

Намерих ти,
 

Attachments

  • UENim9TOjx.jpg
    UENim9TOjx.jpg
    132.8 KB · Views: 136

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
По дяволите, какъв добив получавате от1 кг везна?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Беше добър добив, мащабирах бързо и се сблъсках с няколко проблема, но имах наистина хубава реакция. 1,1 кг се върнаха около 950 г... Това беше изхвърляне на всичко на едро. Цялата листна маса беше изразходвана, не остана почти нищо, а реакцията имаше хубав сиво-син цвят. Научавам се да променям нещата, но мисля, че много скоро ще премина на борохидрид, напомпан. Струва ми се, че е по-щадящ/лесен за по-големи реакции.
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Обичам да правя по-малки редукции като 650 г наведнъж, като използвам този метод Намирам, че е по-лесно да се получат постоянни резултати. Смятам, че находката му е за 1+ кг, но всъщност не съм направил подходящи корекции в методите си.

Сега опитвам редукцията с бора, ще ви кажа какво мисля за нея в сравнение с Al/Hg
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
О, борохидрид можете да мащабирате много със сигурност, виждал съм 750-1500 кг мащаб, не незаконен, разбира се.
Но е интересно да знам, че сте успели да увеличите мащаба до толкова, аз си мислех, че може да се мащабира и над 100 г. Остана ли ви много алуминий? колко соли? и дебелината на листа?
 
Top