Някой от присъстващите знае как да направи редукция на НС с цинк\HCl с добър добив ?

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Знам, че по някакъв начин тази реакция може да има добър добив ...
моят приятел в Тайван успява да проведе реакцията с добив над 60 %, почти наполовина, докато аз успявам да получа максимум 20-30 % ...

доколкото разбирам, редукцията има няколко стъпки и първо се редуцира нитрогрупата, след това двойната връзка, но според статията за ZINC\HCL енаминът преминава през имина, за да се редуцира до амин, и аз наистина не успявам да разбера как да го накарам да се редуцира до пълния си потенциал, моят приятел наистина не знае как да обясни повече и просто казва "той прави реакцията по интуиция".

Добавям цинка в рамките на 1 час към разтвора на ipa\hcl в съотношение 1:2 , като поддържам 5С , понякога реакцията става студена в края, защото спира да генерира топлина , може би това забавя превръщането ? или също така прочетох, че ако цинкът, който използвате, е малко окислен, той може да разруши реакцията (макар че може би се отнася за халогениран НС).

нитрогрупата е редуцирана, почти съм сигурен, тъй като цветът се променя в прозрачен сивкав разтвор, но при обработката и изпарението изглежда, че добивът е много нисък и по някаква причина превръщането в амин не е пълно

Знам, че мога да направя редукцията и с nabh4\cucl2 (и планирам да го опитам скоро).
но засега, ако някой знае нещо за това ново редуциране, може наистина да помогне

Има ли някой, който да е успял да проведе реакцията и да знае ключовите моменти?
Добавих статията за справка, тъй като в нея е предложен механизъм на действие
 

Attachments

  • kcZe5wGiT9.pdf
    265.3 KB · Views: 563

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Не познавам лично тази реакция, но от това, което описвате, може би можете да опитате с по-малко охлаждане? Направете микросинтез и вижте какво ще се случи при малко повишени температури.
 
Top