Някой с опит в дестилирането на сафрид от камфор?

LoneStarHopeful

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Някой има ли опит в дестилацията на сафрол от масло от кафяв камфор? Имам поръчка за мостра на нещата, идващи от Китай, за които се предполага, че съдържат 27% сафрол. В момента събирам частите, за да направя аспиратор за тежки условия като източник на вакуум. Помпа с продължително натоварване, която е с номинална мощност 16 GPM, смятам, че в комбинация с ледена вода ще се справи лесно с 20 mmHg, а до 10 mmHg би трябвало да е възможно. Има ли някой, който да вижда някакви проблеми в моя план? Възнамерявам да монтирам вакуумметър на вакуумната линия и да използвам таблицата от ръководството "Дестилация на сафрол" на Chromic, за да не летя на сляпо, но от няколкото разговора, които открих онлайн, изглежда, че някои хора имат много проблеми с извличането му от камфоровото масло? Ще съм благодарен за всеки съвет или предупреждение за потенциални капани.

Оттам нататък планът ми е да рефлуксирам с KOH, за да се превърна в изосафрол, и все още правя проучвания и откривам най-добрия метод за преминаване от изосафрол към MDP2P. Всеки съвет по този въпрос също ще бъде оценен. В момента клоня към метода с оксона, просто защото е лесно да се снабдя с необходимите химикали, но определено съм отворен за предложения за по-висок добив.
 
Top