Някой знае ли от какво мога да рекс триптамин?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Почти всичко е в заглавието за следващото ми нискотемпературно редукционно аминиране до други психеделични триптамини... n,n-DET, този път, но не това е същинският смисъл.

Също така се чудя дали просто да не посоля малко, за да се съхранява по-добре. Може би като бензоат? Мисля, че точно този беше сравнително стабилен... тогава мога да го освободя от соления му затвор в малки количества всеки път, когато всъщност трябва да пусна RXN... това е по-досадно, но не е огромно.
Със сигурност не е толкова дразнещо, колкото да се изхвърлят 400+ г! Ха
 

gnbarsh3463_11

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 11, 2024
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Какво се опитвате да направите? Да прекристализирате N,N-DET или незаместения триптамин за пречистването му? В случай на ДЕТ, гореща екстракция с хептан/хексан ще свърши работа, точно както при обикновения ДМТ. В случая с триптамина това може да стане дори по-лесно, зависи от количеството, което използвате, 400 г триптамин е много и може би в този случай вакуумната дестилация ще е по-добра. Също така може да се използва екстрактор на Сокслет, ако разполагате с такъв, но отново, ако наистина имате 400 г триптамин за пречистване, е по-лесно да го дестилирате под добър вакуум.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Съжалявам, да, имах предвид оригиналния триптамин, всъщност в крайна сметка имах доста добри резултати, като използвах етилов ацетат, за да ре-кс от....той премина от малки непрозрачни/тъмножълти/жълти малки кристали в по-големи полупрозрачни "захарни" на вид кристали.....и защо? Просто за да се уверя в чистотата, преди да направя диетилирането, тъй като, когато досега съм опитвал диметилация, съм имал доста лоши резултати И се опитвам да разбера къде мога да подобря общата си практика на правене на химия. Реших по принцип да приема, че в повечето неща има малък примес и затова първо да направя обикновен реекс, за да видя какво ставаһттрѕ://....Имам предвид, че със сигурност не може да направи нищо лошо в края на краищата...

Също така не съм казвал, че ще го преекспонирам наведнъж - това е нещо, което може да се направи, докато го използвам, вечерта преди да направя реакция или предния ден и да го изсуша в ексикатора през нощта...

Това не е СУПЕР мръсен материал, който сам съм декарбоксилирал от триптофан или нещо подобно. Това е нещо, което си купих от Китай, но исках да видя в колко чист и голям кристал мога да го превърна.

Не, честно казано, просто реших, че включването му в общата ми техника изглежда добра идеяһттр://....

Говорейки за дестилиране на неща, без да ги унищожавам, току-що си купих дестилационна глава с къс път... беше евтина, купих я заради това, а не за нещо конкретно.

Имам много триптамин, защото си проправям път през колкото се може повече различни алдехиди и последващи редукции, а не продавам нищо. През живота си съм правил МНОГО n,n-DMT, но много малко други триптамини и затова правя само малки реакции наведнъж - просто за да опитам тези съединения.

Хубаво е да знам, че мога да го превърна в какъвто и да е основен триптамин, стига да мога да получа правилния алдехид. Мисля, че това е готино...

Имам и 500 г 3,4,5-триметоксибензалдехид - защо? Защото никога не съм опитвал мескалин или ТМА.
Дали ще успея да направя нещо близко до 250 г от всеки? Със сигурност не наведнъж, а през целия ми живот? ...вероятно lol

Също така е трудно да се купи от Китай, освен ако не купите 500g или 1000g, защото те продават огромни количества.

Всъщност единственият реагент, който съм виждал да се продава в по-малки количества, беше 2,5-ДМОБА, от който получих 50 г, но той вероятно не трябваше да ми го продава lol Рекристализирах и негоһттр://....why? Източници на черния или сивия пазар...
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Влизане от Purification of Laboratory Chemicals, 6-то издание:


Разтворимостта не е дадена. Разполагам с малко 5-MeO-триптамин и разбирам, че един по- така от триптамин трябва да бъде бял и чист, преди да се пристъпи към реакция.

Мисля да опитам метода на Hailstorm:

Те са имали успех и с 5-MeO-T.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
За да бъда справедлив, имах известен късмет с етилов ацетат... в крайна сметка...

Той просто го превърна от малки осколъчни кристалчета в по-прозрачни и изглеждащи като захарни гранули.

Разбирам, че 99 % от нещата работят направо от торбата, просто смятам, че не може да навреди, налиһттр://....

Според моя опит е добра практика да се реекспонират реагентите...
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
23
Reaction score
20
Points
3
ДЕТ е нестабилен триптамин, независимо от това каква сол ще направите. DPT е много по-добрият, ако трябва да го съхранявате дълго време.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
О, това е интересно. Сигурна съм, че през годините са го продавали като RC и почти сигурна съм, че са го продавали като фумарат, но не, възнамерявам да го запазя, за да опитам няколко пъти... това е всичко.
Просто се случи така, че успях да получа ацеталдехид, това е всичко наистина...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Планирам да работя през ако мога
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
@DavidNichols

О, Боже мой! Току-що търсех полуизмамни доставчици на пропионалдехид, за да мога да се убедя сам дали DPT е толкова по-добър от DET.
Винаги просто предполагам, че реагентите, които ми трябват за синтезите, не са налични в тази страна, но всъщност доста от простите алдехиди всъщност са налични...

Нямах представа! Какъв идиот...

Просто показва, че си заслужава да проучиш какво се наблюдава, какво не и какво просто е лесно достъпно! 😱
 
Top