Акуо метиламин 40%

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
59
Reaction score
37
Points
18
Как се получава воден метиламин?
Това ли е начинът, по който да го направите?
Вземете солта на метиламин хидрохлорид, след което я разтворете в подходящо количество вода, след това охладете разтвора до около 5* С и добавете достатъчно (предварително охладено) количество разреден NaOH(aq), за да създадете воден метиламин свободна основа в разтвор с NaCl
Как се изчислява количеството на използвания метиламин hcl и вода? Колко разреден NaOh е необходим?
може ли някой да публикува пример за 200ml 40% разтвор на воден метиламин,

чувствам, че се нуждаем от ясно описание на тази процедура, тъй като повечето от нас вероятно не могат да получат 40% разтвор на метиламин, могат да получат само метиламин hcl.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
60% от разтвора ще бъде вода. формулата за това е "маса на водата = (60/100) * общата маса на разтвора".

изчислете моловете на метиламин hcl. съотношението трябва да е 1:1, така че ви е необходимо същото количество молове метиламин, както и NaOH. превърнете моловете в маса и това е количеството, което ви е необходимо. тук има калкулатор за преобразуване, но ако искате, можете да потърсите друг ^_^

Разтворете метиламин hcl във водата, след това го охладете и добавете охладения разтвор на NaOH.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
53
Reaction score
22
Points
8
Повечето хора казват, че с този метод не можем да получим 40% концентрация на разтвор на свободна основа. Имате ли личен опит с това? Ако сте го изпробвали и сте получили добър резултат, можете ли да дадете примерна рецепта? Тя ми е необходима, за да направя изчисления. Благодаря.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
нямам личен опит, съжалявам. просто математика, която имам от други уебсайтове. опитвам се да проучвам нещата, преди да ги публикувам, но pls ме поправете, ако греша. благодаря <3

idk ако греша, защото си мислех, че формулите по химия са доста заложени в камъка. надявам се да съм прав. ако не, това е добре, мога да продължа да се опитвам да търся, ако някой от вас все още се нуждае от него @rampage ^_^

Не искам да бъда причината някой продукт да е некачествен или още по-лошо, причината някоя лаборатория да се разпадне ^^;
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
315
Reaction score
376
Points
63
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/methylamin-40-from-methylamin-hcl.7950/#post-35651

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/methylamine-freebase-solution-preparation.10551/#post-56501

ето някои полезни връзки, които намерих, копаейки из сайта :D
Надявам се да намеря това, което търся fam

@rampage това е и за теб
 
Top