Опит за възкресяване на стари неща за гъби

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
След като намерих в дома си кутия със старо... вижте много старо (между 8 и 13 години) оборудване за отглеждане на гъби, ще се опитам да извлека няколко неща от него.

Ще се опитам да направя течна култура, за да видя дали ще оживее, започвам с остатъка от една търговска спринцовка PV (P. Cubensis "Pura Vida")

(Няма да припомням тук всички хигиенни и екологични мерки, които това изисква... това не е целта и в тази тема и аз спазих само минимума, почистване на ръцете, приборите и работното пространство със спирт, изгаряне на иглата със свещ, нямах нищо друго...)

Начало на работата на 21/05 около 14:00 ч.

- 200ml H20
- 8.5gr мед
O1cvXYt6mh
PCrtqBPKgF
RoyYVX0Zb3

- Смесете добре 15 мин. при 15 psi под налягане (+- 30 мин. готвене общо)
WxkUHu1Y0g
LyShpJzXYA
KrweagRGb9

- Оставете да се охлади, преди да отворите тенджерата под налягане- Оставете течността да се охлади, ако все още е малко гореща...
Забележка: има малки плаващи отлагания, предполагам от мед... карамелизиран? в момента предпочитах акациев мед, но този път нямах такъв под ръка.

- Впръскване на 2ml от 10 обемни части водороден пероксид
TneAzDxwaG

- Смесете добре Впръскване на спори
Sn9zc0g2XP
AwlkT3O0Eb

Забележка: Надявам се, че се е охладило достатъчно... нетърпелив съм.
- Съхранение на тъмно при 20/25°

Няколко часа по-късно се забавлявах да направя 2 спринцовки за спори със стари отпечатъци (една от мен и една от приятел) от 2008 г. и все още имам един търговски фон за спринцовки от "Еквадор". Всичко това с цел да направя и други тестове, когато мога. Любопитно ми е да видя дали нещо е оцеляло.
0cNyMFzfoh

всичко това е направено като аматьор...
По онова време бях по-добре оборудван...
Ще видим дали това ще ме мотивира да се преоборудвам

да бъде продължено (ако тази тема има нещо общо тук... дори не съм сигурен)
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Накрая, вечерта на 21-ви, стерилизирах втора течна култура.
На сутринта на 22-ри я инокулирах този път с моята самоделна спринцовка за спори от австралийската P.C.
 
Top