В-нитро-2,5-диметоксистирен? Или нещо в този дух...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Добре, така че опитах реакцията с нитроалдол, използвайки етанол като разтворител, тъй като не разполагам с огромни количества нитрометан, които да използвам и като разтворител.
Глупаво рефлуксирах само два часа, без да осъзнавам, че методът на Шулгин, от който човекът, чието видео гледах, го е взел, също използва НМ като разтворител, като използва амониев ацетат? От това, което си спомням.

Както и да е, накратко, не мога да го накарам да кристализира - което ме навежда на мисълта, че реакцията не е протекла докрай, като се има предвид, че стирените трябва да са супер лесни за X'стализиране...

Имам само един гаден котлон - евтиния, който почти всички купуват от Китай (SM2 или някакъв друг - виждал съм го под различни марки, но предният панел е или син, или червен и е около 10x10cm), някак си извън точката и честно казано, не знам дали изобщо ще стигне до 101c, вероятно tbf, но така или иначе не това беше проблемът тук,
Охлаждах само два часа, а след това цяла нощ бърках на RT, но както казвам, когато се изля върху ICY ICY COLD изопропил, не се разпадна. В момента е във фризера, но явно нещо не е наред, тъй като всички винаги споменават колко лесно е да се кристализират тези лоши молекули!

Предполагам, че причината, поради която споменах горещата ми плоча, е, че току-що си купих нова нагревателна мантия, защото когато купих моята, бях толкова запленен от цифровия дисплей за температурата, че забравих да проверя дали наистина има проклета магнитна бъркалка! Това беше сериозна 🙄😩 досадна ситуация.
Ако трябва да съм честен, всъщност досега не ми беше нужна мантия с бъркалка, тъй като съм правил само студено, редукционно аминиране на триптамин в различни психоактивни вещества.

От известно време се опитвам да премина към реакцията на нитроалдола с 2,5-ТМОБА или 3,4,5-ТМОБА, за да направя и собствени фенетиламини...

Особено ми се искаше да се заиграя със "скалиновите съединения, тъй като никога не съм опитвал такива...

Може би е малко претоварено за тази тема, но ще призная, че вчера за първи път опитах малко TLC.

Направих смес от етилов ацетат: метанол в съотношение 8:2 и я използвах за подвижна фаза.
Получи се пластина (осъзнах няколко неща едва след като наистина го направих, като например да държа пластините за краищата като на старата училищна снимка), но вероятно и не съм "забелязал" достатъчно малка, тъй като просто използвах капилярна тръбичка, без да държа факел до средата и да дърпам, за да направя микропипета или както там се наричат...
О, да, гадно, също така я оставих в резервоара за проявяване твърде дълго, не разбрах, че трябва да я извадиш, преди да покрие цялата плака...

Така че съм наясно, че трябва да се упражнявам в TLC, преди да опитам... наистина нещо, отново...

Така че предполагам, че след всичко това, това е малко като удар в тъмното да ви попитам момчетата защо не кристализира!!

Едно от нещата, които обичам в органичната химия, е уловката, че се нуждая от семенни кристали на вещество, което не иска да кристализира, за да го накарам да кристализира...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
О, да, също така добавих достатъчно нитрометан за 10 г алдехид и по погрешка добавих 5 г...

Мисля, че ще опитам отново... този път АКТУАЛНО да погледна числата! Ха

Какъв идиот...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Също така използвам етилендиамин като катализатор...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ще опитам отново с амониев ацетат...

Не съм сигурен за разтворителя наистина. Може би просто ще трябва да се престраша и да използвам нитрометан. Просто е скъп и досаден, защото мога да го получа само 40% w/w с всеки разтворител, който избера - затова избрах DCM, който работи добре и получих доста, обаче отнема време и усилия да дестилираш непрекъснато говна, за разлика от това да го поръчаш чист!
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Опитайте се да включите в публикациите си отделно подробно, но възможно най-кратко описание на химическата процедура, която сте следвали - така в научния свят се споделя информация.
Така че вероятно проблемите ви ще бъдат по-очевидни и ще се решават по-бързо.
Ако желаете, можете да ми пуснете pm в Сесията за помощ с тази стъпка, докато не прецакате целия алдехид.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Изказваме голяма благодарност. Честно казано, голяма част от това, което научих, беше чрез chatGPT и след това погледнах (обикновено тук, ако не мога да намеря свободен документ), за да потвърдя, че наученото е действително вярно.
Смятам, че може да съм добавил твърде много метанол и да не съм рефлуксирал достатъчно дълго.

Днес се упражнявах в разтягане на капилярни тръбички, забелязване на петна и общо TLC... върху вещества, за които ЗНАМ, че са чисти.

Така че току-що нанесох петна върху плака с 2 пъти петна от 2,5-ДМОБалдехида и след това две петна от триптамин (щях да използвам друг алдехид, но да) и изглежда, че се получи много по-добре, отколкото предния ден.

Всъщност си мисля, че проблемът със синтеза вероятно е бил по-скоро в това, че е бил разтворен в прекалено много разтворител, поради което е било трудно да се реекспонира - предполагам, че ако го бях намалил под налягане след рефлукса, може би щеше да се получи...

Така или иначе, намерих тук работа, в която се използва етилендиамин и IPA като разтворител - знам, че много хора използват амониев ацетат и GAA, но реших, че това вероятно ще мирише повече от етилендиамина. Може и да греша, но всичко, в което има амоняк, обикновено мирише и затова да.
Не знаех, че е доста стандартна практика да се добавят каталитични количества етилендиамин И GAA....

Както и да е, вероятно ще се свържа с теб, ако областта, в която мисля, че съм се прецакал, я коригирам и все още не мога да я разбера. Ако това е добре...

Забавно е, че току-що помогнах на някого да премине границата със своята n,n-DMT редукционна анимация от триптамин и така ми харесва начинът, по който това, което се случва, се случва.

Ако изпратя съобщение на някого, ще го изчистя и ще изброим всички въпроси - наистина ми се струва, че вероятно трябва да опитам още веднъж, като поправя само нещата, в които смятам, че съм сбъркал, преди да се свържа с някого.

Имам само няколко въпроса относно: TLC - ооо, това се римуваше lol
 
Top