БЕНЗИЛЦИАНИ̇Д (ФЕНИЛАЦЕТОНИ̇ТРИ̇Л) ДО АМФЕТАМИ̇НСУЛФАТ

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
Здравейте,

може ли някой експерт да напише маршрут за синтез с изброените по-долу вещества?
той е подходящ за големи мащаби и мисля, че е интересен за много хора тук

всички реактиви са евтини и лесни за набавяне

  • Бензилцианид (фенилацетонитрил)
  • Сярна киселина
  • оловен ацетат трихидрат (или други алтернативи)
  • формамид
  • мравчена киселина
  • HCİ
  • Натриев хидроксид

Благодаря предварително
ossi
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Най-лесният начин за вас да използвате фенилацетонитрил е да си набавите APAAN. Фенилацетонитрилът трябва да се рефлуксира в метанол с натриев метилат, след 6 часа рефлукс трябва да изгоните целия метанол и да разтворите цялата утайка във вода, и да добавите ледена оцетна киселина, докато се охлажда. Утаеният APAAN се промива няколко пъти с вода и се рекристализира в метанол. Полученият бял кристал трябва да се хидролизира в киселина (фосфорна или солна), за да се получат 860 ml P2P от 1 литър фенилацетонитрил.

Процесът на пиролиза, който така или иначе искате да направите, изисква фенилоцетна киселина, а за да я получите, така или иначе трябва да хидролизирате бензилов цианид.
Не бих се спрял на метода, който искате, и бих използвал APAAN.
Въпреки че в наше време има по-прости методи от APAAN и пиролизата на фенилоцетни соли.

Доколкото виждам, вие искате да използвате реакцията на Левкарт за получаване на амфетамин.
Реакцията отнема много време и ако искате да направите голямо производство, тогава тръгнете по другия начин.
Вижте хидрогениране при ниско налягане с използване на метални катализатори.

С Левкарт може да се произведе много продукт, но реакцията изисква разбиране и много време.
И като правило, продукцията на начинаещия няма да надхвърли 50% от моларната маса на кетона за дълго време.
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
Благодаря ви за подробния отговор.
Проблемът е, че това, което можете да научите сами като неспециалисти, е ограничено.
в страната, в която се намирам в момента, тези вещества се използват в масовото производство. но тук никой не ме учи на това.
Търся метод на Левкарт за голям мащаб с материали, които също могат да се получат. Бих управлявал този метод.
Мога лесно да си набавя материалите, които споменах по-горе.
и 50% е много добре за мен.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Намерих това

 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Заменете THF с нитрометан и метанол на 50/50% аезотроп.


Или вземате подходящ разтворител, THF, или нитрометан(но трябва да проверите дали не е хардкор, генериращ метиламин), и добавяте магнезиеви стърготини и ги оставяте да реагират с йодметан, докато магнезиевите стърготини се разтворят напълно.
Това се прави само за да се получи метилмагнезиев йодид.

Сега вече имате синтез на метамфетамин без метиламин и можете да дестилирате всички разтворители и да ги използвате отново.

Извършването на този процес в едно гърне, както при Hg/Al Ga/Al, вероятно ще бъде екзотермично и ще доведе до шибана бъркотия. Предлагам ви да капнете бавно кетона върху него.

Трябва да ви кажа, че това съотношение работи за БМК с ултразвук.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
О, може да искате да увеличите рН на григнара с чиста сода каустик до 8-9.
 

caesare.robot

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
В също така се интересува, ако някой има положителен отговор за този метод ...
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Не съм го изпробвал.
Попитайте експертите. Те може да имат знания и съвети

@G.Patton @HIGGS BOSSON
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Това е безполезен синтез. Реагент на Гринярд, огромни количества разтворители. Това е, ако е само за научен интерес, след това можете да го направите 1 път не повече. За търговски синтез няма никаква стойност.

Имайки бензилов цианид, много лесно се получава фенилоцетна киселина, а в промишлен мащаб се прави пиролиза на соли, добивът не е най-голям, но е много удобен. Крайният продукт ще има смес от три кетона, които са лесни за фракциониране.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Реагентите на Гринярд всъщност са добри. Особено ако добавите и цинков хлорид.

Ако използвате ултразвук, не се нуждаете от безводни реактиви.
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
ще съм ви безкрайно благодарен, ако ми напишете синтез с тези реактиви. но за любител :)
40%-50% добив е добре @Hank Schrader
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
Съжалявам, сигурно съм го пропуснал, въпреки че чета много тук
 
Top