Най-добър начин за получаване на безводен ацетон?

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Опитах се да използвам калциев сулфат според видеоклип, който видях в youtube, като го разбърквах с ацетон в продължение на 12 часа, след което дестилирах ацетона, но не съм сигурна, че се получи.

Може ли някой да даде съвет?
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
английска сол (магнезиев сулфат) се приготвя във фурна на 400f за няколко часа
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Толкова е просто? чудесно.

бях останал с впечатлението, че ацетонът има някои специфични свойства, които изискват различен сушилен агент.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
Има за дългосрочно съхранение, но стига да е чист и да сте го приготвили напълно сух във фурната, винаги съм го използвал вместо молекулярни сита
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Как мислите, колко време ще остане сух изсушеният ацетон, ако е в запечатана бутилка?
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
В зависимост от това колко пъти ще бъде отворен и използван. Използвам всеки безводен разтворител веднага всичко относно съхранението би било догадка от моя страна .
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Според мен молекулярното сито 3а е по-добро. То не се нуждае от филтриране , не оставя глупости в ацетона ви. То е за многократна употреба и може да изсушава ацетон до 10-ина ppm. Работи при мразовити температури и може да дехидратира силициев диоксид, като самото то е изсушаващ агент. Той е инертен към всичко, магнезиевият сулфат реагира с някои неща и изсушаването му е гадно. Ако не го разтваряте на всеки 20 минути, той се превръща в камък, който е толкова твърд, че не може да се счупи с чук.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
абсолютно вярно, въпреки че когато бях скициран навремето, използвах само това, което беше най-лесно да се получи и беше евтино , сега е друга история
И да, трябва да пуснете бъркалката с магнезий :)
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Какъв е най-добрият начин за изсушаване на молекулно сито 3а, за да го използвате отново?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Сложете го във фурната върху лист за бисквити на 400°за няколко часа ( по-висока стойност, ако смеете, но фурната ви ще ви опуши)
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ще бъде ли достатъчен 300С или 350С за малко по-дълъг период от време?
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Това е по-горещо от Темп, което казах. 300°C е 572°F. Има температура, която е твърде гореща, но не помня каква беше, по-гореща, отколкото смятах, че трябва да е моята фурна. Няма никакво действително "активиране ", което да е химически процес, активирането означава само изсушаване. Най-добрият ми съвет е да следвате инструкциите на производителя
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Предположих, че сте имали предвид целций.

Благодаря за съвета. напълно съм съгласен с вас за лекотата на използване на сита вместо магнезий.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Да, ние, американците, се придържаме към нашата безсмислена имперска мерна система, в която водата замръзва при 32° и кипи при 212°, а в един фут има 12 инча, а в една миля - 5280 фута. Повечето от измерванията ни се извършват в количества като 1/16(0,06125), 1/32 и 1/64... Искам да кажа, защо бихте разделили нещо на 64 части 🤔? Наркотиците се предлагат в 1/8 и 1/4 от унция, което е 28,3 грама, така че ето ви 3,5 грама, знам, че технически би трябвало да е 3,5375 грама, но ние, американците, не можем да смятаме толкова добре
 
Top