Question Най-добър начин за кристализация на 4MMC в голям мащаб

Mora

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2022
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Добре дошли,

Разглеждах форума за най-добрия начин за кристализиране на мефедрон в голям мащаб, но намерих много различни методи с много различни мнения от различни хора. Търся най-добрия начин за получаване на хубави кристали. Използвам 2b4mp с DCM като разтворител. Всички съвети и препоръки са много ценни.

С уважение,
Mora
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
Колко за у е голям мащаб ?
 

Mora

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2022
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Необходимо е да кристализирате около 15 кг за начало
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
1 ден
 

Attachments

  • MD7zGK52uI.mp4
    3.4 MB · Views: 0
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Ако разполагате с време, най-добрите кристали се получават от разтвор 30/70 вода/спирт в сухо помещение при температура 18-20ºC. Но този процес ще отнеме няколко дни. Най-добре е да използвате изсушител за изсушаване на въздуха.
Ако разполагате с ограничено време, ротационният изпарител е добър избор за изпаряване на разтворител. Изберете го в зависимост от обема. За 15 кг мефедрон се използват 30 литра разтворител (вода/спирт). Така че ще ви е необходим ротационен изпарител за 10 литра или повече.
Но бързата кристализация винаги ще даде фина фракция. Процесът на растеж на кристалите зависи от времето.
 
Last edited:

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
Мога да го направя, но не е необходимо
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Друг метод на кристализация е понижаването на температурата на кристализационната течност. Необходимо е постепенно понижаване на температурата до по-малко от -20ºС, за да се получи груба фракция.
Фина фракция може да се получи чрез бързо замразяване. Сухият лед (CO₂) може да се използва като хладилен агент.
Кристализацията е доста чувствителен процес. Необходима е практика, за да се получат оптимални резултати. Ако се нуждаете от моята помощ, моля, свържете се с мен чрез PM.
 
Top