Най-добър начин за изолиране на сафрол от етерично масло от сасафрас

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
И така, най-накрая се сдобих с масло от сасафрас и виждам няколко начина да направя това...

Най-често срещаните изглежда са:
кристализация на сафрола чрез замразяване
вакуумна дестилация
екстракция течност/течност

( https://www.drugtimes.org/ecstasy-3/safrole.html някак си разглежда няколко метода, ако някой е любопитен. написано от strike преди много време)

Какви начини са работили за вас, момчета? някакви съвети? мисли?

Разполагам с уредба за вакуумна дестилация и всичко необходимо, за да мога да я използвам по всякакъв начин... Надявам се да чуя мислите и опита на други хора, преди да се спра на даден метод...
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Темата на вестника:
"Не мога да получа сафрол? ЗАМРАЗЕТЕ ГО!"

Отидете на страница 2 и започнете да четете оттам, вярвам, че би трябвало да намерите по-голямата част от това, от което се нуждаете, като просто прегледате тази втора страница отгоре надолу. Уведомете ме дали ви е помогнало или не!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Изглежда, че замразяването му би било чудесно начало, последвано от вакуумна дестилация за постигане на реактивно качество, което никога не е нещо ужасно, но може да се окаже ненужно, в зависимост от това какво планирате да правите по-нататък
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Това е най-добрият начин, според мен. Здравейте.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
@BrownRiceSyrup
@G.Patton
Всъщност имах голям успех с метода, който публикувах по-горе; откакто публикувах отговора си в тази тема, имах време да експериментирам.
Нямах обаче късмета да се сдобия с масло от сасафра, така че не мога да коментирам пряко процеса, но при проучването на процедурата установих, че етеричното масло, което избрах, е много по-трудно за обработка и дори ми казаха да се откажа, когато поисках помощ. Според мен добивът от фракционната вакуумна дестилация беше слаб и фракциите бяха твърде близки една до друга.
Накрая разпределих маслото в бутилки от прозрачно стъкло с вместимост 1 л и го сложих във фризера на апартамента, като смятам, че отначало нищо не се е случило, тъй като в малкия хладилник почти нямаше нищо, така че смятам, че температурата не е била достатъчно ниска. Не разполагах и с кристално семе.
След около 2 седмици от маслото се образува бяла утайка, която се наблюдаваше на бучки и плаваща, освен това по стените на една от бутилките, която беше поставена във фризера в хоризонтално положение, се образуваха малки кристалчета. Маслото от хоризонталната бутилка беше прелято бързо в друг съд, бутилката беше затворена при стайна температура и кристалите отново се превърнаха в течност. Другите бутилки бяха извадени и маслото се преливаше много бавно, за да се запази в бутилките субстанцията, наподобяваща сперма. Бутилките бяха оставени да се върнат на стайна температура и да се разтопи веществото в тях (за да се съберат всички замръзнали части от бялата утайка, която сега остава, но също така се наблюдава да се образува в малки количества по стените на бутилките).
Много по-лекото сега течно масло беше обединено в една по-малка стъклена бутилка и поставено за още 10 или повече дни в гадния фризер... Маслото се разделя отново на 1 л и всички бутилки се поставят хоризонтално.
Представете си изненадата, когато след това отворили фризера, открили още млечна утайка да плува в бутилките с масло, а малката бутилка, в която било комбинирано веществото, била почти напълно твърда и кристализирала с красиви форми по цялата вътрешна стена, върху която била поставена.

Мога да дам само един съвет, който беше предмет на обсъждане в темата, към която ви препратих; веществото, което кристализира при мен, направи това ефективно само когато беше отделено от маслото майка. Бялата млечна субстанция, която замръзва от маслата, не залепва за дъното или стените, може би в по-високи концентрации би залепнала, но при мен тя просто плува и трябва много да се внимава да се прелива маслото и да не се излива млякото с него. Отделих почти всичко и ще направя още тестове, когато имам време, със сигурност бих искал да замразя маслото и да опитам отделяне чрез центрофуга, но просто нямам време да се опитвам да извадя това "малко" количество вещество и да си играя с него, тъй като имам клиенти, които трябва да задоволя в по-голям мащаб. Когато имам малко време, ще проуча това по-нататък, имам някои снимки, може да направя тема, за да се върна към тази общност. С по-добро оборудване със сигурност ще преразгледам този метод, тъй като тогава може би ще си струва да се използва в по-голям мащаб.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Предполагам, че можете да използвате дълга енергична колона, за да извършите тази дестилация по-внимателно в допълнение към процедурата за замразяване.
Би било чудесно!
 

oldkaw

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2022
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Вие използвате парна инсталация за отделяне на маслото от сасафрас от корените?
 

zoom

Don't buy from me
New Member
Joined
May 23, 2023
Messages
0
Reaction score
0
Points
1

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
H @BrownRiceSyrup - така че този линк е от "Тотален синтез II" на Страйк. Според мен това е добра книга, но започвам да имам известни съмнения относно нея. Експериментирах с моите сасафраси, като използвах метода с 30% оцетна киселина и етанол, който споменава Strike. Въз основа на многобройните експерименти този метод или не работи, или нямам истинска сасафра. Така че съм в процес на опити да намеря професионална лаборатория, която да провери дали имам Сасфара или не. Всякакви препоръки ще бъдат оценени. Любопитно ми е какъв е най-добрият ви изпитан метод за изолиране на Сафрола от метода на Сас в момента.

Едно от нещата, които разбрах правилно, е, че Illicium Parviflorum наистина съдържа Safrole в листата и клоните. В момента в двора ми растат няколко "Florida Sunshine". След няколко години ще изкарам ценното етерично от тях и няма да има съмнение дали имам Сафрол или не. Междувременно обаче искам да разбера дали съм забил най-добрата Сасхолна подръжка в САЩ, или това е просто поредната шибана измама.

Няма нищо по-хубаво от това да минеш през досадна фракционна дестилация в продължение на часове, да оставиш PdCL да се разбърка за една нощ в метанол, да се занимаваш с хидрохинонова каша, да дестилираш с вакуум в продължение на часове и да излезеш jack diddly fucking squat
 
Top