Бром

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
(може би едно предупреждение би било "хубаво") по отношение на бензол/бром :)
Те са почти невъзможни за получаване. Е, с бизнес регистрация и документи е възможно, но засега ще пропусна (бизнесът е само на 2 седмици).

Тъй като вече похарчих куп пари за закупуване на оборудване, всъщност няма друг начин за връщане назад, освен да си ги произвеждам сам (бром).

Сега виждам всички тези видеоклипове, пълни с опасни изпарения и тежка вентилационна система, предупреждения и т.н., но попаднах на този по-долу.

Любопитно ми е, почти изглежда, че по този начин мога да си набавя бром, като просто извадя горния слой с помощта на пипета или нещо подобно, без да има "голяма опасност".

Има ли някой опит? Възможно ли е това? Също така, когато използвате NaBr вместо калиев бромид?

https://imgur.com/a/xHw0vMD
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Не можете ли да прескочите тази стъпка и да купите бромиран прекурсор?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Да, разбира се, но имам доста голяма сума, така че след това със сигурност ще бъде вариант. Въпреки че не съм сигурен дали това е много по-лесно. Времето и кривата на обучение ще покажат
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Ако сте от европа, мога да си купя easy brom или Hbr с перхидрол много по-лесно, направен както аз на видеото
 
View previous replies…

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Благодаря. Ще запомня това за по-късна употреба. Мога също така да купя директно крайния продукт, но това малко обезсмисля целта на това начинание.
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Защо ако купувате много 2б4м, те ви дават добра цена. Същото, ако направиш 100 кг, не е необходимо да използваш реактор 100 л. В моята страна използват маузер 1000 л. и смесват всичко заедно и се получава кристал като лед.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Idc за цената, но това са цифри, които дори не са цел за мен. Отивам за първия си опит в областта на химията. Бих бил по-доволен от 250 г собствено производство с отлично качество (някога), отколкото от 100 кг каквото и да е, което някой непознат е "смесил всичко заедно".
Но все пак благодаря
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Започнах да го произвеждам и процесът е доста лесен, но задържането му, без да се изпари, е трудно и всеки път, когато го правех, го слагах във фризера, за да не се изпарява толкова лесно.

След известно време ми омръзна и помолих една фирма да ми го внесе, като си купих 2 литра и той издържа дълго време.
Просто е трудно да се контролира.
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
английски език бра
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
За да отговоря на този въпрос: той работи, но изглежда далеч от "използваем"

 
Last edited:

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Можете да получите бром от бромоводородна киселина с водороден пероксид (окислителят може да бъде друг оксид и други подобни), можете да го получите от метални бромиди с реакции на сярна киселина плюс окислител. В повечето реакции бромът може да се получи директно по време на реакцията, без да се изолира в чиста форма - много неприятно вещество.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Вчера опитах нещо, което изглежда обещаващо, като използвах калиев бромид, натриев хипохлорит и HCl.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Всички разтвори на хипохлорит се стабилизират с натриев хидроксид; този неприятен момент трябва да се вземе предвид. Използвате много неудобен окислител.
можете да опитате с фосфорна киселина или сярна киселина, солната киселина не е най-добрият вариант, тъй като те могат да се окислят до хлор в момента, в който бромидът свърши.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Може би NBS е възможно за вас? CuBr2 също е възможно. Система CuO/йод. Система H2O2/HBr (моят любим избор)
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Благодаря!
Ако разбирам правилно, бих могъл да бромирам директно, като използвам N-бромосукцинимидкато заместител на br2? Това би спестило огромно количество работа + лесно се набавя.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Катализаторът за бромиране на NBS е Тос киселина, реакцията е много бърза, селективна и чиста. NBS е скъп в сравнение с други източници на бром.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
твърде късно. 500 г са на път. какво е тос киселина бтв?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43

p-толуенсулфонова киселина

 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
KBr е широко достъпен (NaBr не ми е известен). Просто добавете малко конц. сярна киселина и се подгответе за вакуумна дестилация. Бавно добавете H2O2 с помощта на фуния за добавяне. След като приключите, вземете разделителна фуния и добавете малко конц. h2so4, изсипете разтвора на бром+вода в разделителната фуния, извлечете долния слой в епруветка и запечатайте с горелка. Най-опасната част е добавянето на течността в сепариращата фуния.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Да, това също е навсякъде в YouTube. H2O2 е ограничен тук, така че е трудно да се получи освен пречистване . Намерих малко, което все още чакам, но само 35%
 
Top