Може ли кокаинът да се пречисти още повече чрез повторно окисление ?

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Здравейте,

в момента се затруднявам с намирането на подходящ източник. Дори след
1.Aceton Wash
2.Етанолова рекристализация (ускорявам филтрирането с вакуум, може ли това да е проблем?)
3.Преобразуване в база
4. Промиване с Hexan L-L
5. Преобразуване отново в HCL
6. Второ промиване с етанол
В крайна сметка получавам поне 4 много различни на вид кристалиһттр://.... Цветните тестове все още дават неясна реакция поради наличието на много различни индегриенти. Дори промиването с вода не помага.
Така че прочетох много по темата и стигнах до въпросите какво ще стане, ако третирам HCL като листа в производството?

Имам предвид
1. Разтваряне в алкален разтвор, за да се получи основа
2. Добавяне на бензен или керосин
3. отстранява се водата и се добавя сярна киселина + натриев карбонат
-> получавам пастата
4. Добавяне на паста към сярна киселина и вода
5. добавете калиев перманганат (надявам се да разградя всичко освен кокаина)
6. Формиране на основа отново чрез амоняк hxdroxid
->база
основата към hcl трябва да е прозрачна.


Това би ли сработило ? Някой опитвал ли е това?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Всичко това е твърде объркано. Това е прекалено много. Почти съм сигурен, че нямате представа какво правите. Това се основава единствено на избора ви на словоред и на това каква информация не сте включили. Аз съм доста приличен кристалограф, нека да видим кристалите. Използвате ли рекристализация с няколко разтворителя? Мога да ви дам схема, която действително няма да остави практически никакви следи от фалшификат, но няма да използва керосин или бензол. Тя определено ще използва натриев сулфат, който вие правите по неизвестна причина . Проверявате ли си ph, докато правите всички тези научни изследвания? Кокаинът е чувствителна молекула и има 100 % вероятност да я нарушавате
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Публикувайте резултатите си от теста за цвят на реагент.
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Добре, не съм сигурен за реактива на Ерлих. Не се предполага, че той става зелен... Другите дават смесени сигнали.
 

Attachments

  • 8PZFQqUbdj.jpg
    8PZFQqUbdj.jpg
    1.4 MB · Views: 152
  • X3TYI6ROC7.jpg
    X3TYI6ROC7.jpg
    2.3 MB · Views: 157

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Всички тези и още някои други са текстове за почистване, които можете да намерите в интернет. Но си прав, че нямам представа какво се случва на молекулярно ниво. Аз не съм химик. Но наистина ми харесва да научавам всички тези неща и да се възнаграждавам с добър удар. Всъщност харча повече пари за оборудване и химикали, отколкото искам да призная. Прочетох толкова много научни статии и патенти, че стигнах до заключението, че това е възможно. Начинът, който описах накратко, може да бъде намерен на erowid. Ако можете да ми помогнете да идентифицирам какви са тези кристали, ще ви бъда много благодарен. Освен това държа в хладилника проба от 4 mg на ml MeOH. Ако можете да ми препоръчате добра смес от разтворители за мобилна фаза за тънкослойна хромотография, ще ви бъда много благодарен. Моите опити не можаха да разделят компонентите.

Това са снимки на кристалите, които имам предвид. Първо в етанол. Много различни неща, винаги съм смятал, че само чистите гладки отгоре са правилните. Това правилно ли е? Снимка 2 също е етанол. Снимка 3. е Хексан, не е зимната страна на чудесата, която очаквах. Кристалите са матови и не са чисто бели. Двете изображения са бензинов етер от базата. Също така тези иглички не ми изглеждат правилно.
 

Attachments

  • gDiozSavkx.jpg
    gDiozSavkx.jpg
    3.8 MB · Views: 159
  • zqK4DT6Zwx.jpg
    zqK4DT6Zwx.jpg
    1.2 MB · Views: 168
  • vGxNdqMc91.jpg
    vGxNdqMc91.jpg
    1.5 MB · Views: 168
  • KvZ51EJM4Y.jpg
    KvZ51EJM4Y.jpg
    2.1 MB · Views: 164
  • 2b3hN0nmC6.jpg
    2b3hN0nmC6.jpg
    2 MB · Views: 170

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Аз съм просто някакъв айляк в интернет, но ето моето тълкуване:
MARQUIS, няма положителна реакция
MORRIS, положителна реакция на кокаин
ROBODOPE, няма положителна реакция
SIMONS, положителна реакция на кокаин
EHRLICH няма положителна реакция
MECKE, положителен фенецитин
LIEBERMAN положителен кокаин

Кристалите. Анализирам сега Съгласен съм, че на снимка 1, между 11 и 2 часа са квинтесенцията на кристалите на кокаиновия хидрохлорид, които виждам
На снимка 2 е показана същата структура, която виждам в моите кристализации и която според мен е аналгетик "каин", може би бензокаин
На снимка 3 има красиви кристали на кокаин, които ми изглеждат много чисти.
На снимка 4 и 5 има моноклинна структура, чийто аспект и съотношение съвпадат с литературните данни за фенацетин
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
KHTs68SbXQ
Z3sGxTCiFW
Vx9Qz6JHMq

На първата снимка можете да видите същата структура, която наричам бензокаин. Това е просто разтворено в леденостудена питейна вода с RO@2ml/g и бързо прелято в тавичка за пай и изпарено
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Жена ми беше на дупето ми да правя нещо друго, освен да гледам кокаинови кристали, когато отговорих иницативно, това, което не успях да кажа, е, хубава работа с реакциите на реагентите и снимките на кристалите, когато отговорих за първи път, си помислих, че отговарям на някое дете, което си играе с храната, а ти ме впечатли със задълбочеността на отговора си. Мисля, че се намираме на сходно място със сходни мотиви относно кокаина. Това е любимият ми наркотик и съм търсил нависоко и ниско повече информация. Намерих много, но голяма част от нея е извън обсега на моите химически способности.
Има тайни, които остават скрити за този химикал, и аз се надявам да ги разкрия и ще приема всяка помощ, която мога да получа. Чувствайте се свободни да споделите всяко знание, което откриете, а аз също ще споделя моето с вас. Последната находка под заглавието "Химията на кокаина" за мен е книгата "Наръчник за кокаина" и "Наръчник на потребителите на кокаин " от Дейвид Лий. Те са по-стари публикации (78 и 80 г.), но съдържат няколко частици знания, които досега не знаех. Те са достъпни за безплатно изтегляне от много места. Ако не сте ги прочели, трябва да ги прочетете. Ако не ги намерите лесно, мога да ви дам връзка към страниците за изтегляне на pdf. Опитах се да кача една, но се отказах, след като не успя 3 пъти.
Прочетох, че жълтеникавото оцветяване не е положителна реакция за Ерлих и също така е доста често срещано. Аз лично не виждам зелено в него. Може би зеленикавожълто, което не е concusmm×
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Уау, благодаря за приятелския и уважителен отговор. Сигурен съм, че можем да намерим по-добри начини за пречистване. Рекристализацията на вода ли беше тази, която имахте предвид с "Мога да ви дам схема, която всъщност няма да остави практически никакви следи от фалшификат, " ? Ако погледна в тетрадката си, опитах го вече 6 пъти, никога с успех :( Какво направих:
-Напълних 2 мл вода в епруветка с капачка на винт
-постави капачката с винт и постави в ледена вода
-междувременно натроших 1 г материал
-вземете епруветката, отворете я и сложете в нея прах. (Може би се забавих и 2ml вода отново получиха стайна температура)
-затворете епруветката и разклатете -> много малко не се е разтворило
-изливам от епруветката, като се опирам на стъклената поставка, за да избегна капенето и да задържа неразтвореното вещество обратно
-Използвах стъклена режеща лента, изработена от закалено стъкло.
-поставих дъската върху нагревателна подложка за терариума (никога няма да надвиши 35°C) + използвах портативен вентилатор, за да помогна за изпаряването на водата.
..... Това отне цяла вечност, защото консистенцията беше като на кленов сироп... наклоних плочата, за да получа по-голяма повърхност за нагряване и вентилатор, но въпреки това изпарението беше много бавно в сравнение с етанола. Веднага след като вече не беше течен на моята плоча, го поставих на хладно място близо до прозорците, така че може вятърът да помогне за кристализацията. И познайте какво? Всички странни кристали все още са тук... + вече няма добър ефект. Водата и температурата трябва да са хидролизирали разумната молекула... Следващият път ще сложа кокаина също вече в епруветка на студено място, ще добавя само студена вода, ще разклатя за кратко и ще го хвърля в порцеланова фуния на Бюхнер с вакуум (все още не съм сигурен дали вакуумът действително може да ускори хидролизата,). За да отговоря на въпроса ви: Проверявате ли ph, докато правите всички тези изследвания? Да, чрез добре калибриран дигитален ph метър и нормална тестова лента. Регулирате ли ph на водата си, за да избегнете това?
Както тук https://drugs-forum.com/data/attach..._stability_of_cocaine_in_aqueous_solution.pdf
стойност на ph от 5 се препоръчва за съхранение при стайна температура.
Също така, разбира се, знам книгите на Дейвид Лий, това беше и моята отправна точка, но сега е малко остаряла....
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Бихте ли обяснили как работи субилитетът ? Мога да намеря източници, в които се посочва, че 2,7 - 3,2 ml етанол могат да разтворят един грам. Ако опитам с до 4 ml на грам, нещата, които остават във филтъра, все още се тестват положително с реактива на Морис. Теорията ми е, че в него има някакъв вид захар. Захарта може да се разтвори във вода и образува слуз, която може да разтвори още кокаин? Почти съм сигурен, че вече съм виждал това с хлороформ. Ако опитах кристализацията с хлорформ без промиване с ацетон, всичко се разтвори. Но ако прахът е бил правилно промит чрез ацетон, мога да филтрирам разфасовките с хлороформ, защото не всичко се е разтворило. Мисля, че моят враг е емулгатор, който помага на различните съединения да се смесят равномерно.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Когато казахте, че е лепкава, след като е изкъпана. Знаех, че става дума за захар. Вероятно манитол , това е захарен алкохол, така че се разтваря в етанол метанол и вода. Веднъж случайно използвах НЕ студена вода и тя се превърна в кафяво лепило и 20 екстракции по-късно успешно загубих целия кокаин. Не, декантирането, обикновено го правя точно 1 път и ако Ако изкарам нещо стойностно, ще направя цялата торба, но 4/5 пъти не изкарвам нищо. През повечето време врящият горещ изопропил ми осигурява доста добра екстракция. Слагам я в Бюхнер, изсипвам горещия изотоп върху нея, завъртам я за 5 секунди и натискам копчето. След това плисвам няколко милилитра врящ горещ изопропил, за да изсмуча остатъците от всичко в Бухнер.
Ако вземете тази леденостудена вода и я неутрализирате с малко СБ, можете да извадите камъчетата и сте елиминирали по-голямата част от захарта, ако тя остане разтворена във водата, след това я смачкайте, пригответе я отново в нова вода и малко основа и я съберете втори път. Знаете ли, че c.hcl е толкова полярна, че се дисоциира 50% във вода със 7 ph, използването на ph метър е важно, защото ако вашето ph съвпада с вашето pka, то технически то е 50% обединено и има опасност да загубите 1/2 от гадинката си. Уверете се, че проверявате дали вашето ph е поне 2 покрай pka, но кокаинът също е крехък и лесно се разпада. Киселинна екстракция, ph<6,6, когато се опитвате да го почистите, преди да разделите полярното/неполярното, проверете ph и го коригирайте, защото ако е 7, губите продукт. Видях няколко статии, в които се разглежда наличието на левамизол. Има 2 подобни документа ( вторият според мен е фалшификат и кражба на интелектуална собственост). И в двете статии има проби от смес с 3 сили на кокаин и левамизол и в двете статии успешно се отстранява левамизолът чрез неутрализирането му и почистването му с хексан и след това повторното му протониране с газ hcl. В първата статия, която прочетох, въпреки че се обявяваше повторното свързване с киселина на Люис и трикратното промиване с хексан за най-добрия начин, който изчиства целия левамизол само за две промивания, ако прочетете статията, другият метод също премахва целия левамизол, но отнема три промивания. Хлороформът е бил използван за хидроксид във вода. Кокаинът hcl се разтваря във вода, разклаща се с хлороформ 3 пъти, след което се изпарява под вакуум. Както съм сигурен, че знаете, левамизолът е златният стандарт за трудно отстраними .
Не съм виждал доказателства, които да предполагат, че курсът ( или силният, в този смисъл) вакуум има някакво вредно въздействие върху кокаина. Това ме води до нещо, за което никога не съм чувал или виждал да се опитва. Центрофугиране. Тъкмо ловях физичните свойства на манитола и кокаина hcl и забелязах някои интересни факти. Кокаинът hcl има mol. Wt. точно 2 пъти повече от манитола. В същото време манатолът има полярна повърхност 2 пъти по-голяма от тази на кокаин hcl ( повече от, (120A срещу 55A), което го прави невероятен кандидат за центрофугиране. Това са парашути и торпеда. Също така 120 ангстрьома може да се филтрира с целулозен диск и би трябвало да можете да намерите подходящ размер, който да е повече от 55 и по-малко от 120
 
Last edited:

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Тъй като притежавам центрофуга (или да си построя такава от стар двигател на дрон), ще опитам.
За да се върна към актуалната тема и да отговоря на собствения си въпрос. Да, кокаинът може да се реоксидира за пречистване. Вижте https://www.emcdda.europa.eu/publications/eu-drug-markets/cocaine/production_en#figure1

Просто още един линк за заинтересованите. Мисля, че си струва да се прочете.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
YIKES! Това е първоначалното ми впечатление от тази втора връзка. Не предлагам нищо от това, което се казва в него. Може и да го направя, но ще трябва да го анализирам с фактическа информация и да проверя числата. Първоначалното ми впечатление е, че това е чудесен начин да се загуби много продукт. Спрях да го чета, когато стигнах до десетата част от невярна/подвеждаща информация. Ще бъде дълъг път да развенчая всичко това с цитати.
 
Top