Мога ли да използвам безопасно вакуумна помпа с типичните за MDMA разтворители? (ксилол, IPA , HCL, NAOH и др.)?

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Е, получих новата си вакуумна помпа, преди това използвах малка ръчна помпа и, честно казано, беше достатъчно добра , така че... тъй като тя има мотор и т.н., мога ли да я използвам във вакуумни дестилации без рискове?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
В зависимост от материала на частите на помпата, които влизат в контакт с разтворителя, трябва да се свърже студен уловител, за да се кондензират изпаренията, които се създават от вакуума. Това също така предотвратява разпространението на парите на разтворителя в помещението.


Трябва също така да създадете възможност за регулиране на вакуума, тъй като невинаги е необходима пълната мощност на засмукване.
Реших този проблем с Т-образен елемент в смукателната линия, в който мога да вкарвам фалшив въздух, за да регулирам вакуума.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Tnx много приятел, това е много хубаво , за парите имах екстрактор директно на изхода на ръчната помпа, но този метод е точно това, което ми трябва.
Отново tnx Сър.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Така че... опитвах се да разбера как да свържа... и... не съм сигурен, хаха ...
бихте ли ми обяснили?

Коя част трябва да свържа към моя адаптер за вакуум?
 

Attachments

  • xGW4v1JM9S.PNG
    xGW4v1JM9S.PNG
    112.8 KB · Views: 329

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

Добре, всичко е разбрано, сглобяването е много просто и логично хаха...... само... с ледена баня трябва да е достатъчно, нали? не е необходим течен азот за това , нали?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Аз използвам вана с лед/сол при температура -21 -24°C, но вие трябва да използвате нещо като рояк , за да го запазите студен за по-дълго време.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Първо връзка с вашия студен сифон, а след това най-добре начин за регулиране на фалшивия въздух за установяване на вакуум и след това към смукателната страна на помпата.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Здравейте, това не е студен капан. Това е вакуумен адаптер за вакуумна дестилация.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Зависи от разтворителя (например, по-добре е да се използва течен азот с диетилов етер), но обикновено, както каза Пениуайз, ледената солена баня е достатъчна.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Да, да, аз знам, качих, за да покажа моя вакуумен адаптер, моят студен капан е на път!
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

нормална трапезна сол? каква е причината за солта?
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Що се отнася до росатаһттр://.... има друг вариант? само лед/сол за баня не е достатъчен? като например да използвате метален съд с подходящ размер?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Колкото по-голямо е количеството на солта, толкова по-ниска е точката на замръзване (до определен момент; след като има достатъчно сол, която повече няма да се разтвори, точката на замръзване вече не намалява). Океанската вода съдържа около 3,5 % сол; морската вода замръзва при около 28°F (-2°С). 10% разтвор на сол замръзва при около 20°F (-6°C), а 20% разтвор замръзва при 2°F (-16°C).
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ако имате възможност винаги да добавяте или да сменяте лед/сол, това е възможно и без изолиран съд. В зависимост от това колко дълго използвате помпата, охлаждащият разтвор се загрява и сифонът става неефективен.
Роторът запазва студената смес от сол/лед за дълго време.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Така че, ще се насоча към пълно насищане? като солен разтвор? или това ще е необходимо, ако ще мога да замразявам при температура по-ниска от -16? с течен азот и т.н. За обикновена водна/ледена баня , тъй като видях, че следва пропорция, какъв % сол бихте ми препоръчали?

Не разполагам с девар, но термоконтейнер би свършил работа? (не знам дали термоконтейнерът се нарича правилно на английски? (този, който се използва за поддържане на студено/топло на храната/кафето и т.н.)
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

Нещо подобно би могло да работи? (това е типичното за получаване на храна/кафе и т.н. в добра температура) тук се нарича termo или thermo
 

Attachments

  • uGnkNzsETc.jpg
    uGnkNzsETc.jpg
    18.7 KB · Views: 297

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Пренаситих разсола със сол, така че при мен на дъното все още има сол, която не се е разтворила, горе винаги има дебел мек слой лед, като снежна каша и според термометъра -21-23°C студ. С ацетон бих могъл да опитам още по-дълбоко, но това ми е достатъчно. Използвам саламурата и за охлаждане на колбата по време на екзотермична редукция, използвам една и съща саламура през цялото време.
Ако трябва да слезете още по-ниско, информирайте се за доставките на сух лед във вашия район, сухият лед вероятно може да се използва до 48 ч. и също така да се доставя по график.

Да, можете, ако е достатъчно голям, роякът е същият, само че два пъти и по-изолиран в индустриалния стандарт, имам един евтин в онлайн магазин втора ръка в правилния размер за моя капан.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
tnx много, интересна информация!!
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

Така че... това звучи сега единственото, което трябва да мисля, е да измеря температурата и да получа noore логика за мен, просто си мислех за това колко трудно би било да се получат ледени скали от разсол, но ако кажете, че просто трябва да измеря температурата и да получа за консистенция сняг, ще направя правилно.

що се отнася до сухия лед, мислех си за него , вътре в домашната ми колба за рояк може да реши целия този проблем. сега ще направя търсене, за да видя дали мога да го получа.

относно сухия лед, не е проблем с изпаренията и т.н., нали? той просто сублимира без никакъв риск, нали?

Газовите разтворители, които искам да "елиминирам", ще бъдат IPA, Xylene, DCM ... и HCL / NAOH от алкалните/киселинните стъпкиһттр://....
Тези вещества ще бъдат "елиминирани" лесно?
 
Top