Може ли някой да обясни синтеза на ДМТ от триптамин?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Имам на път малко триптамин с оглед да синтезирам няколко неща за себе си.
Предполагам, че първото е ДМТ - вече знам процеса, но може ли някой да обясни какво се случва на всяка стъпка? По този начин ще го разбера напълно.
Знам, че използването на 37% формалдехид е обичайно, както и на абсолютен метанол, както и на редуктор - сега се обърквам какво да използвам? Дали всички те изпълняват едно и също нещо? Натриевият борохидрид срещу STAB срещу SCABH какво е най-добре да се използва и защо?
Благодаря на хората
 

Wiley Smith

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Да, науката зад нея е много лесна за разбиране, но стъпките са по-объркващи, знам науката, но не и точните стъпки, ето я науката.
Триптаминът химичното вещество, което се среща в животните и растенията, е с много сходна химична структура с N,N-диметилтриптамин, само че вместо метилови групи, свързващи се с азота, това са водородни атоми. За да превърнете триптамина в неговия диметилов вариант, трябва да извършите процес, наречен метилиране (мисля, че това е името), при който основните водородни атоми се превръщат в метилови групи, в случая на този сценарий - водородните атоми в позициите Rn1 и Rn2 се превръщат в метилови групи, като се използва агент за метилиране, например формалдехид, формалдехидът превръща водородните атоми в метилови групи, което води до превръщането на основния триптамин в неговия магически вариант - ДМТ. (Ако греша в нещо от това, поправете ме)
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
За да бъда честен, вече знам процеса и съм почти готов - получих няколко кристала от финалния реекс от хептан, но маслото, създадено в предпоследната стъпка (ако използвате NaBH4), е СУПЕР ТРУДНО, за да направите успешен реекс от него.

Синтезът, който следвам, намерих в Reddit, но потвърдих с други, че трябва да работи - просто съм малко объркан защо маслото ми на последния етап не иска да се реекспонира от кипящ хептан.

Също така не съм напълно сигурен дали да направя замразяване на утайката на споменатия хептан, за да получа достъп до ДМТ, или дали трябва да изпаря хептана. Предполагам, че второто - оттук и споменаването на необходимостта от вакуумна камера (досадно), тъй като те струват още повече пари.

Това се превърна в синтез, който мисля, че ще опитвам отново и отново, докато не го разбера, като се има предвид, че имам толкова много триптамин.
Възнамерявам да започна по-лесно, като си набавя някакъв алдехид и му направя реакция на Хенри, след което да го редуцирам, за да получа мескалин и един от ТМА, но бавно спестявам нитрометан и нитроетан за това, преди да купя много от съответния алдехид.
Честно казано, доста е лудо колко много научих, откакто написах този пост!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Между другото, всичко това ми прозвуча коректно, не исках да изляза, че звуча арогантно там. Това беше наистина добър отговор... аз някак си случайно подминах това, чисто и просто, тъй като съм толкова близо до извършването на RXN, че не съм сигурен дали не съм добавил редуциращия агент твърде рано - мисля, че сте забравили да споменете това между другото, все пак формалдехида сте посочили правилно и тук се обърквам - дали NaBH4 действа като катализатор и също така дали това все още е редукционно аминиране - като се има предвид, че триптаминът вече е амин....Това беше моето объркване, когато написах публикацията, и оттогава не съм го изяснил.
Ето защо намирам редукционното аминиране на някои алдехиди за по-разбираемо - не съм разглеждал нормалните амфетамини, но със сигурност психеделичните и е по-лесно за разбиране.
 
Top