При каталитично хидрогениране на нитрометан се получава?

phenylethics

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ако някой редуцира нитрометан чрез каталитично хидрогениране, дали добивът ще бъде подобен на този на al/hg? Като например, че 20 мл от веществото ще бъдат достатъчни за преработката на 25 грама кетон?

Получава ли се еквимоларно количество?

Докато съм в това, колко пъти може да се използва палидуим върху въглерод по принцип? Опитвам се да премина от живачни соли, опитах NaBh4 не ми харесаха добивите... Благодаря!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Например 25 г нитрометан за 25 г MDP2P. Това ще бъде троен излишък. Може би достатъчно за редукция на Al/Hg. Еквимоларното съотношение не е достатъчно за тази реакция. Ако искате да опитате каталитично хидрогениране, имате ли достъп до газообразен водород и купувате ли катализатори?
 
Last edited by a moderator:

phenylethics

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Да, имам достъп до палидуим на въглерод 10%, за по-малко от 15 долара за грам. Сигурен съм, че мога да си набавя водород в местната бензиностанция!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93

PepitoPistol

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Имам подобни въпроси, но за MDMA, успяхте ли да изработите нещо?
Смятате ли, че би било по-добре да се използва катализатор на Адамс или Pd/C? Би ли се получило в една стъпка за MDP2P+ нитрометан?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Да, трябва да работи
 

PepitoPistol

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
В каква пропорция?
Също така, четох, че каталитичното хидрогениране на нитрометан дава ниски добиви... Интересно ми е това, защото мога да получа нитрометан, но не и метиламин... така че това би било отлично...
Можете ли да споделите някакви знания?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Пише се в лични съобщения. Нитрометанът за синтез в един съд не е много подходящ за каталитично хидрогениране.
 
Top