Правилен начин за изпитване на температурата на кипене на P2P

louisbb888

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 2, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, аз съм начинаещ в областта на химията
Току-що опитах p2p от синтеза на натрий на bmk за първи път! и получих 50ml жълто масло плава в горния слой
След това направих тест за температурата на кипене на p2p, но имам проблем с това:
- Жълтото масло започва да кипи при 100С (предполагам, защото водата или киселината са останали, които не са ясни), опитвам се да намаля котлона, за да изчакам да се изпари киселината или водата, останала за няколко минути. Но то продължава да кипи, а термометърът показва, че температурата се покачва до 214 градуса и повече не се покачва! (имам предвид, че жълтото масло кипи, дори когато температурата е 100С -> 214С)
Така че не съм сигурен дали жълтото масло, което получих, е p2p или не, има ли друг метод за проверка?
* Направих прост тест за температурата на кипене на водата и тя просто кипи от температура 95С-102С!
Така че не съм сигурен за 100С-214С за моето несигурно p2p
Моля, дайте ми някаква помощ или съвет
Благодаря
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
65
Points
18
Това е нормално.
Не може да се скочи направо на 214 °C, тъй като има остатъци от вода и може би други по-нискокипящи разтворители/примеси.
Също така вземете предвид топлинния капацитет на живачната колба на вашия термометър.
Поради тази причина при пречистване на маслото чрез вакуумна дестилация изхвърлете първата фракция, докато температурата се стабилизира.
Колкото по-ефективна е вашата колона, толкова по-малко продукт ще загубите и фракциите ще се разделят по-рязко.
Това може да се постигне и чрез измиване и изсушаване на продукта преди дестилацията.

Единственият разрешен в този форум метод за тестване на вашия P2P е да направите METH.
 
Top