Митническият обиск в дома ми (Финландия) и научените уроци (AMA)

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Здравейте на всички!

Исках да споделя една история за това как нещата могат да се объркат. За мен всичко се случи една сутрин, докато разглеждах TOR и мрежата като цяло. Изведнъж някой почука на вратата и позвъни на звънеца. Обикновено не реагирам на подобни неща, но този път кучето ми беше навън и лаеше, така че след малко реших да погледна през камерите на предния двор. Е, по някаква причина интернетът ми беше спрял, а новият ми мобилен телефон отказа да се свърже с WiFi, което щеше да ми позволи да проверя кой е на вратата. Помислих си, че може би е някой, когото очаквам, затова отворих вратата. Е, не беше!

След това започнахме гонитба до компютрите, която спечелих, но след това имаше кратък момент, в който трябваше да реша дали тези хора искат всичките ми вещи, или са агенти, които искат да ме арестуват, така че трябваше да реша дали да се бия, или не. Реших да не се бия, когато видях пистолети и на двамата. Скоро след това се появиха още 10 души, които така или иначе бяха прекалено много, за да се справя с тях. За няколко секунди ме свалиха на земята и ми сложиха белезници. След това започна претърсване на жилището, което отне няколко часа. След това ме отведоха в местния полицейски затвор, където останах около 10 дни, преди да ме преместят в друг затвор, където прекарах около 8 седмици. През цялото това време нямах никакъв контакт с външния свят. Всичките ми компютри и вещи бяха конфискувани и все още се разследват. Телефонът ми Pixel беше прехвърлен в столицата в рамките на 24 часа с надеждата да го отключат, но това не се е случило и до днес. Също така основният ми лаптоп остана отключен, след като беше конфискуван в продължение на 8 седмици. Разбрах за това, защото единственото доказателство, което някои хора имаха срещу мен, бяха снимки, които направиха с мобилен телефон, докато бяха в дома ми, и оттам можех да видя датата и часа и т.н. Попитах защо не са направили подходящи скрийншоти, когато ме разпитваха, и получих отговор от рода на: "Какво значение има как са направени снимките?" Отговорих, че мога да видя, че са от моя компютър, а датата и часът са от времето, когато все още са имали достъп до него. След това снимките ми бяха отнети и мисля, че по някакъв начин съм разстроил агента, отговарящ за разпита. Той или тя имаше много лош характер. Срам.

Не мога да навлизам в подробности по случая, защото срещу мен все още тече активно разследване, което включва и постоянно наблюдение, включително следене на дейността ми в интернет и каквото още се сетите. Тези агенти са добри, това мога да ви кажа, но те също са само хора и разполагат с ограничени ресурси.

Някои ключови похвати, които бих могъл да спомена, са Thinkpad, Veracrypt, Google Pixel, GrapheneOS и QubesOS. Ако те не ви направят непробиваеми, няма да улеснят работата ви и от другата страна. А от всяка страна на играта всичко е свързано с ресурси. Ако скриете задника си достатъчно добре или поне достатъчно добре криптирате нещата си, има голяма вероятност делото срещу вас да бъде прекратено поради липса на ресурси за продължаване на разследването. Въпреки че не бих разчитал на това, хаха.

В затвора срещу мен се използваха доста психологически манипулации, но след като ги разбрах, те станаха някак безполезни. Ако не и смешно. И още нещо, което трябва да добавя: винаги си търсете адвокат още от самото начало. Аз нямах на разположение подходящ такъв от самото начало по причини, които не мога да разкрия тук. Трябваше да се занимавам с този човек около месец, преди да успея да си намеря друг, който действително ми помогна. Преди това трябваше да чета правата си от книги, написани от други хора в подобни ситуации.

Това вече са доста думи. Накратко, готов съм да отговоря на всички въпроси за това как се развиха нещата.

Мир и внимавайте за OPSEC <3
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Благодарим ви за вашата история!
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Няма проблем! Ако има дори малък шанс да помогна на някого в подобна ситуация, всичко си заслужава. Преди нямах нищо против тези агенции, но след отношението, което получих, съм готов да им хвърлям по един шамар при всяка възможност.
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Каква психологическа манипулация е била използвана върху вас?
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Върху мен бяха изпробвани много различни видове прецакване на ума. Като например как ако не се призная, ще прецакам всичко като работното си място, правото си да виждам сина си, а също така ще унищожа живота и на близките си. Освен това направиха много незаконни изслушвания без присъствието на адвоката ми в килията. Последните със сигурност са незаконни.
 

France

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 12, 2024
Messages
7
Reaction score
4
Points
3
Как са стигнали до вас? Дали само защото сте използвали браузъра Tor и вашата интернет компания е съобщила за това? Би било интересно да знам, защото искам да взема предпазни мерки, за да избегна подобни проблеми
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Най-вероятно са стигнали до мен, защото на 2 г от 4ММК беше заловен и след това бях поставен под наблюдение
 
Last edited by a moderator:

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
Просто исках да ви информирам за някои начини, по които ви наблюдават. Графиката на Nvidia може да бъде превключена в режим, при който тактовата честота на шейдърите предава картината на разстояние до 50 метра. Използваха това върху мен.

Честотата беше 250 MHz за тези, които се чудят. Обикновено охраняват някоя сграда наблизо. Приложения като discord и steam имат вградени задни вратички за наблюдение на екрана, така че ги избягвайте.

Те ще използват фалшива клетъчна кула stinger, за да прихващат разговори и да понижават нивото на криптиране на всички нормални разговори и да подслушват.

Те ще използват микрофони за връзка със стената и ще ви подслушват, ако не могат да получат достъп, за да инсталират такъв в апартамента ви.

Тайните камери.. Те вече са видими като върха на оптичен кабел и е много трудно да бъдат открити.

Считайте целия си хардуер за компрометиран, ако някога бъде върнат.
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Първо благодаря за съветите ви. Това беше основната причина, поради която споделих собствените си експерименти, така че може би някой в подобна ситуация би могъл да се възползва от уроците, научени по-рано, и в най-добрия случай дори да не кани федералните в дома си на първо място.

Нещата с графичните процесори на nVidia са страховити и всъщност преди няколко дни, докато разглеждах материали за SDR, прочетох, че хората успешно са извличали изображение от охранителни камери, компютри и т.н. дори с RTL-SDR чрез непреднамерени радиоизлъчвания и не съм сигурен дали ми харесва реалността, в която живеем.

За микрофоните се натъкнах на тази статия, която се надявам да е добре направен трол, а не реалност:


Би било хубаво да се види ТОП 100 на използваните методи за следене по агенции/държави/какви ли не.


Ако някой се интересува от горните неща за RTL-SDR, ето линк към блога на RTL-SDR, където има и инструменти за Tempest:

 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
О, и не използвайте безжични мрежи, те могат да се включат без проблем, правят MITM атаки, гледат си говната с wireshark и т.н.
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
И 1 последно последно напомняне. Единственият начин да изгубите опашка в наши дни е на многоетажен паркинг или в метрото, тъй като те наистина имат програма за вътрешни шпионски сателити, която ще използват, за да ви следят. Мислите ли, че създателят на FGC 9 е бил намерен от лоши покупки? Най-вероятно са го следили от момента, в който се е срещнал със създателите на документални филми, и просто са го наблюдавали как се прибира вкъщи.
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Започвам да вярвам, че моето бъдеще е, когато става въпрос за възможността да използвам устройства, които искам да запазя в тайна, и да мога да поддържам анонимност, е специализирани устройства, прибрани преди и завъртени правилно. Някои устройства можете дори да дадете на благотворителност каквото и да е, така че ако и когато повдигне въпроси, скоро може да започне да живее нов живот и също така да даде противници нещо, за да се почешат главите си за няколко минути.
 
Top