Синтез на D-LAME

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Здравейте, приятели на пчелите

Интересувам се от информация за синтеза на D-LAME (D-Lysercic Amide Methyl Ester). Той е доста евтин в Китай и бих искал да знам дали продуктът му е направен от L-триптофан или може би е направен от биосинтеза на ергота в течни култури?
Ще бъда много благодарен за всякаква информация по тази тема.

Благодаря ви.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Мисля, че ще ви е трудно да намерите безплатна информация по отношение на тези неща. Това е МНОГО доходоносен бизнес и всички постове, които съм виждал тук, са имали МИНИМАЛНА информация, тъй като знам, че някой продава общия синтезатор от това до LSD-25 за над 1000 евро....това е само моят опит. Зададох същия въпрос на друг форум преди известно време.
Не ме разбирайте погрешно, надявам се някой да обясни, защото това е интересно като е. Но все пак...
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Dm
DM me 👌
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
В литературата най-интересен за мен е този път:

https://www.erowid.org/archive/rhodium/pdf/ergot-tryptophan.pdf

Синтез на ерготни алкалоиди от триптофан

Rebek, Jr.,* D. F. Tai, and Y.-K. Shue - 1984 г.


Процедурата е в раздел "Експерименти" и мисля, че в днешно време сме в състояние да съкратим ъглите и може би да постигнем целта с по-малко стъпки...

Хубав ден
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Алкалоиди на ергота и свързани с тях съединения
под редакцията на B. Berde, H.O. Schild е добро четиво
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8

Tsigger

Buying through escrow
New seller
Language
🇭🇺
Joined
Jan 16, 2024
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
В сравнение с LSD, колко силен е д-ламинът? Каква е дозата му?
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Никой не се интересува от това,

Метиловите естери се разцепват чрез хидролиза на база или киселина. Напускане на LA

Добавете свързващ реагент, преобразувайте Deet в диетиламин или просто го купете и готово.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Асиметричният синтез на метиловия естер на (+)-лизергиновата киселина е осъществен чрез изграждане на тетрацикличния ерголинов скелет чрез двойна циклизация, състояща се от вътрешномолекулно ароматно аминиране и реакция на Хек.


За по-напредничави 9, 10- Дихидролизергинова киселина е получена от лизергол с общ добив 40 %.
 
Last edited:

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Разработен е мащабируем нов подход за получаване на N-6-деметилиран метилов естер на 9,10-дихидролизергинова киселина с помощта на 2,2,2-трихлороетилхлороформат. Ключовото откритие, което даде възможност за ефективен и мащабируем за промишлеността процес, е свързано със стриктното изтласкване на водата в реакционната система и прилагането на органичен катализатор като 4-(N,N-диметиламино)пиридин (DMAP) вместо алкалните метални бикарбонатни добавки. А именно, в известния досега процес едновременното присъствие на бикарбонати и следи от вода предизвиква странични реакционни цикли, които произвеждат и натрупват солна киселина и вода. Първата забавя реакцията. Освен това тези цикли водят до образуване на множество странични продукти от карбонатен и алкохолен тип в значителна степен, които осигуряват нискокачествен N-6-деметилиран продукт. Всички тези недостатъци се заобикалят чрез прилагането на ДМАП като катализатор и използването на реакционна среда, която не съдържа вода. Този подход позволява работа в промишлен мащаб (партида от 51 kg) с по-високи добиви, по-кратко време за реакция и подобрено качество на продукта.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Това дихидронорлизергинова киселина ли е?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Доколкото ми е известно, дихидроЛСД е малко по-слабо потентен
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Винаги съм си мислел, че дихидро- и дибромосъединенията са лесно манипулируеми като прекурсори, но за тях не се говори често...

Например ... Винаги съм си мечтал да намеря или да използвам дибромосъединението на mdp2p и да направя каталитично хидрогениране с борхидриди ... Може и да греша, но би трябвало да се получи целево съединение. от моите сънища и разговори с други хора
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Дихидролизерните биха били много по-трудни за обратно окисление със специфичност, а за бромните аналози се сетих за 2-Бром, който от своя страна би могъл да се дехалогенира с по-голяма прецизност чрез Гриняр, последван от хидролиза, спомням си, че някой твърдеше, че е направил това с неактивния 2-Br-LSD.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Имах подобна идея с това, което си мислите. Но химията ми е по-малко здрава. Деф мислех или чух за това обаче.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Така или иначе пътят на жълтите тухлички винаги се развива, така да се каже

Не знам защо един мой приятел направи това, а може би аз знам защо ..q

След 4 семестъра в лабораторията по органична химия това лято направих не едно, а ДВЕ нови съединения. Много съм щастлива! Едното е тетрахидро междинният продукт на следното съединение, а другото е 1-(3-метоксифенил-5-метил-4-изоксазолил)-β-карболин, предназначен за краен продукт.


По принцип си казах защо, защо донякъде знам как изглежда това и

Че това е бета-карболин с изоксазолова R група. R-групата обаче не е нормален изоксазол. Използвам синтеза на Пикте Шпенглер с трипамин и този изоксазолов карбоксалдехид

Синтез на нови B-карболинови пръстенови системи...

И единственото, което си помислих, беше защо да правя някой мой познат. Правя нещо толкова ухх ад хок jacent на нещо, което ми е известно. За съжаление моята номенклатура/IPUAC е гадна и трябва да я изтегля XD
 
Last edited:

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
За съжаление съм прекарал повече време в разработване на MDMA и още по-скучните пътища на метамфетамин и неговите аналози, отколкото на LSD... тъй като образованието ми е ограничено, не е лошо/ужасно. Но... Деф съм се опитвал да се разклоня към лизергиновите алкалоиди и да измисля други идеи, които не са толкова ЛАМИ ;) И прекалено използвани. Но също толкова елегантни, така да се каже, с подобни естери.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Винаги са ми казвали, че ИСТИНСКОТО злато е в патентите на Пердю с алкалоиди на ергота или подобни съединения.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Така че съм сигурен, че ако се разровя в академичните среди, бих могъл като повечето хора да измисля нещо уникално
 
Top