Делта 8-THC е законно в Швейцария?

chost

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Apr 17, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Здравейте на всички,
За съжаление познанията ми по химия и право са твърде ограничени, за да преценя дали делта 8-THC е законен в Швейцария.
Намерих следното тук (преведено на английски език):

Синтетични канабиноиди
Всяко вещество (различно от контролираните вещества от списъци a, b, d и f), чиято структура е получена от индол,
независимо от замяната на допълнителен въглероден атом от структурата на индола с азотен атом, чрез заместване:

image4.png

- на азотния атом (позиция 1) с алкил, алкинил, арил или хетероциклени структури с най-малко 3 въглеродни атома;

и допълнително

- в позиция 3 на индола със структура на карбонил, естер на карбоксилна киселина или амид на карбоксилна киселина, която допълнително е заместена по всякакъв начин и във всякаква степен и може да бъде съединена с индоловата структура.
Тези структури могат да бъдат заместени по всякакъв начин и във всякаква степен в позиции 2, 4, 5, 6 и 7 на индоловата структура.

Синтетични канабиноиди 2

Всяко вещество (с изключение на контролираните вещества от списъци а, б, г и е), чиято структура е получена от
6H-бензо(c)хромен-1-ол (6H-дибензо(b,d)пиран-1-ол), независимо от степента на хидрогениране на нефенолния бензопръстен, чрез заместване:
image7.png

- в позиции 3, 6 и 9 с всякакви алкилни групи.

Делта 8-THC синтетичен канабиноид ли е според един от двата основни критерия?
Може ли някой да ми помогне, моля? Благодаря
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Почти съм сигурен, че делта 8 не е синтетичен . Греша ли?
 

chost

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Apr 17, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Среща се естествено в плевелите, но само в диапазона от 0,1%.
Всичко, което можете да си купите, е направено от CBD, вижте тук https://bbgate.com/threads/cbd-delta-8-sop.7306/
Бих искал да знам дали от химическа гледна точка попада в едно от горните две определения
 

lisaalexander5478

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 19, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Определено не е синтетичен
 
Top