Алтернатива на диазепам ? включително RC, ако е необходимо

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Здравейте, органични вещества и всички,
Чудех се; Преди около 3 години ми предписаха валиум тамис, аз съм на 44 години. За първи път се срещам с бнз и съм много скептична.
Първоначално не го взех, но много понтуално. 2 мг, знам, че е фъстъци.
Наистина наистина взех всички предпазни мерки, за да не допусна нарастване на акумулирането или някакви нежелани ефекти.
Всъщност не мога да спя. хипер бдителност. бс. така или иначе
Намирам за по-ефективно да бъда напушен 2-3 дни на всеки 15d, отколкото да бъда малко диаз всеки ден, както всички доктори предписват.

Обратно сега, мога да кажа, че никога не съм злоупотребявал с диаз, [мисля] в действителност съм вземал снимки около 10-15mg на всеки 15d. Не всеки месец. Да кажем, че съм използвал <10 кутии от 2mg и 1 кутия от 5mg за 3 години.
Факт е, че вече не действаше, все още усещам анксио ефект, но все още не мога да спя или да се охладя (не говоря за золпидем, 50 mg е innefectiv, но сънищата ми станаха фънки много)
И накрая, имах възможност да получа 1 кутия 0,5 ксанакс , все още скептик; взех само 1 преди закуска и един преди обяд. не усетих голяма разлика с диаз, но може да е лек незначителен ефект.
Наистина не искам да бъда пристрастен към бнз и бих искал да знам дали има алтернатива на "добрия стар диаз", по-силен, дори RC, дълъг живот на хал не ксанакс , и не застрашаващ, в границите, които всички познаваме тук....

Всеки съвет е благодарен. Thx Organics и всички!
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
200
Reaction score
203
Points
43
Изглежда, че сте били предпазливи при употребата на бензо, което е добър подход предвид възможността за зависимост и толерантност.

Като се има предвид вашият опит и желанието ви да избегнете зависимостта, ето някои алтернативи:

Габапентиноиди (напр. габапентин, прегабалин): Тези медикаменти понякога се използват не по предназначение при проблеми с тревожността и съня. Те могат да бъдат ефективни за някои хора без същия риск от зависимост като бензовите препарати, въпреки че имат своите странични ефекти и потенциал за злоупотреба.

Хидроксизин: Антихистамин с анксиолитични свойства. Той не предизвиква зависимост и може да се използва като алтернатива за овладяване на тревожността или за подпомагане на съня.

Буспирон: Небензодиазепинов анксиолитик, който обикновено се понася добре. Необходимо е време, за да се натрупа в организма, така че не е полезен при остра тревожност, но може да бъде полезен при хронична тревожност.

Мелатонин: При проблеми със съня мелатонинът или агонистите на мелатониновия рецептор като Ramelteon*могат да бъдат полезни. Те могат да помогнат за регулиране на циклите на съня без риск от зависимост.

Изследователски химикали (ИХ): Понякога се използва етизолам (тиенодиазепин, който технически не е бензо), въпреки че си струва да се отбележи, че той има сходни рискове с традиционните бензо. Също така бъдете много предпазливи с RCs, тъй като профилите им за безопасност са по-малко установени и могат да носят значителни рискове.

Ако сте решили да откриете по-мощно бензо или бензоподобно вещество, Слоназепам може да е най-близкото до това, което търсите, по отношение на по-дълготрайно и по-плавно действие. Рискът от зависимост обаче все още съществува, така че е от решаващо значение да се балансира ефикасността с безопасността.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Данке, господин Теофраст, за това, че споделихте всичко това.
Тъмната ми леност ме подтиква да предвидя спешен комплект диазепам (гледането н гледането на синтеза на нордиазепам като ще ме кара да се занимавам повече с химия...)
Но изглежда, че навикът не се понижава - връща се към нормална база - както другите наркотици? Наистина вземам предпазни мерки и ми трябва 60-70mg, за да достигна хипнотичния ефект, който искам, а понякога, ако не съм в правилните настройки, пропускам влакаһттр://,,,, оставам буден, но диазед## тези бзн са зли.
Габапентинът е като да искаш специален статут , и много си гледал аз отбелязах тук.
Метаболитът на хидроксизина е цетиризин и с диазепам ме кара да сънувам кошмари...
Така че сега съм добре с мелатонин ОТС и доксиламин ОТС или. ниски дози. мога да спя по-лесно, мисля, но не се чувствам анксиолитичен ефект, няма. и аз съм feeelin замаяност, която има тенденция да се намали дни след дни.
tschuu Organics n all.
 

TheJungleCorp

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 21, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Deals
2
Здравейте
Какъв хубав отговор от Парацелз
Както и да е, ще се опитам да ви дам няколко съвета като "работник" по фармацевтични продукти. Единственото, което мога да препоръчам, е да стоите настрана от всякакви бензо, те са невероятно пристрастяващи и е често срещана стъпка, която виждам при хора, на които е предписан диазепам. При дългосрочна злоупотреба с тези медикаменти има ужасни странични перпетуум ефекти Точно както при другите твърди наркотици като кокаина.
За релаксация или тревожност някои от нашите клиенти използват лирика (прегабалин) с по-малко злоупотреби, както виждам, но е по-скъп и по-трудно достъпен на черния пазар поне тук, не знам в САЩ или други страни
За сън някои хора, които искат да стоят настрана от бензо, използват золпидем (не съм виждал никакви ефекти за вас)
Други по-малко пристрастяващи бензоси, според моя опит от това, което виждам, са lormetazepam (noctamid)
Тук в Испания има Orfidal, como LG използва за сън на проблеми с тревожността, което е lorazepam 1mg и всички хора предпочитат пред генеричния lorazepam (2-5mg) За това, че е по-ефективен с по-малко fosare, не знам защо, но много хора казват, че orfidal (lorazepam 1mg) е по-добър от генеричния lorazepam 5mg може би някой като @Paracelsus с по-дълбоки познания може да обясни. Случва се и с други бензо като транкимазин (алпразолам) и ривотрил (клоназепам)
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
200
Reaction score
203
Points
43
Благодаря, ще се опитам да отговоря. Има някои фактори, които биха могли да обяснят защо хората смятат, че Орфидал или други маркови версии са "по-добри" от генеричните алтернативи, въпреки че активната съставка е една и съща.
  • Възприемане на качеството и ефикасността: Хората често възприемат марковите лекарства като по-ефективни от генеричните, дори когато активната съставка е идентична. Това се влияе от ефекта на плацебо, при който хората психологически очакват по-добри резултати от добре позната марка, което може да доведе до субективно подобрение в начина, по който се чувстват.
  • Репутация и доверие в марката: Марки като Orfidal (лоразепам), Trankimazin (алпразолам) и Rivotril (клоназепам) имат отдавна установена репутация. Пациентите и дори доставчиците на здравни услуги могат да се доверят повече на тези марки, тъй като те съществуват от дълго време и са подкрепени от добре познати фармацевтични компании.
  • Помощни вещества и неактивни съставки: Макар че активната съставка в марковите и генеричните лекарства е една и съща (напр. лоразепам), може да има малки разлики в помощните вещества (неактивни съставки, използвани като пълнители или свързващи вещества). Тези съставки могат да повлияят на бързината на абсорбиране на лекарството или на усещането при прием (напр. колко бързо започва да действа). Някои хора са чувствителни към тези разлики и може да почувстват, че марковата версия действа по-постоянно при тях.
  • Бионаличност: Въпреки че от генеричните лекарства се изисква да бъдат биоеквивалентни на марковите, може да има малки разлики в бионаличността (колко от лекарството достига до кръвта и колко бързо). Дори и малките разлики, особено при толкова силно действащо лекарство като лоразепам, могат да накарат някои хора да почувстват, че Орфидал (1 mg) е по-ефективен от генеричния лоразепам, дори и при по-високи дози.
  • Възприемане на по-ниска доза с по-добър ефект: Някои хора предпочитат Орфидал (1 mg), тъй като смятат, че той предлага силен ефект с по-ниска доза в сравнение с генеричния лоразепам (напр. 2-5 mg). Това може отчасти да се дължи на възприеманата по-добра абсорбция или последователност при марковата версия, поради което имат усещането, че получават по-силен ефект дори с по-малка милиграмна доза.
  • Последователност на марковите препарати: Марковите формулировки обикновено имат строг контрол на качеството, което би могло да доведе до по-постоянни ефекти при всяка таблетка. Хората могат да смятат, че ефектът на марковите версии е по-предсказуем, отколкото на генеричните препарати, при които може да се наблюдава леко колебание между отделните партиди.
  • Тревожност и психологически комфорт: Хората с тревожност често формират психологическа привързаност към определени лекарства, които са им помогнали в миналото. Ако Орфидал или Транкимазин са им действали добре преди, те може да се чувстват по-уверени да се придържат към тях. Преминаването към генерична версия може да внесе несигурност, която може да влоши тревожността и да ги накара да възприемат генеричния продукт като по-малко ефективен.
  • Физически характеристики на таблетките: Марковите лекарства често изглеждат различно от генеричните. Например размерът, формата, цветът или дори вкусът на таблетката могат да се различават и някои пациенти се чувстват по-комфортно с познатия вид на марковото лекарство. Ако генеричното лекарство изглежда различно, те могат несъзнателно да го свържат с по-ниско качество или ефективност.
  • Влияние на маркетинга: Фармацевтичните компании инвестират много в маркетинга на своите маркови лекарства. С течение на времето лекарите могат да развият предпочитания към предписването на определени марки, особено ако в миналото са имали добри резултати при пациентите. Това предпочитание може да се предаде на пациентите, които след това да поискат същите марки.
  • Препоръки на лекари: В много случаи лекарите може да предпочитат да предписват маркови лекарства, защото имат доверие на продукта или имат повече опит с него. Пациентите често се доверяват на преценката на лекаря си и ако в миналото са им предписвали Орфидал или Транкимазин, те може да се чувстват по-сигурни при избора на тези продукти пред генеричните.
  • Специфични за страната разпоредби: Испания може да има по-строги или по-специфични насоки по отношение на производството на маркови лекарства като Orfidal, което гарантира малко по-висок стандарт или еднаквост, на които пациентите разчитат, дори в сравнение с генеричните лекарства, произведени при по-меки стандарти.
Въпреки че няма категорична фармакологична причина, поради която Орфидал (лоразепам 1 mg) или други маркови бензодиазепини като Транкимазин и Ривотрил да са "по-добри" от генеричните си аналози, комбинация от психологически фактори, незначителни разлики в състава и личен опит допринасят за възприемането на марковите лекарства като по-ефективни. Реакцията на всеки човек към дадено лекарство може да варира леко в зависимост от различни фактори, включително абсорбция, минал опит и психологически комфорт, което прави този въпрос сложен.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
дукнов другаде, но във франкмания тези, които могат да предписват, и тези, които могат да продават в офиси, действат повече н повече като продавачи на обикновени стоки или като салари.
Задължително е да четете и (да се опитате да) видите динамиката на хапчетата, с които ви хранят... просто да ги питате и да слушате или да наблюдавате езика на тялото им е просто странно само по себе си. не винаги обаче.
Не четете тази реплика., чувствам, че една проста тинктура от THC може да замени голяма част от този бизнес, но аз съм метален еретик.
 
Top