Orange Alcohol Sleeping pills Обсъждане: Включете в списъка на химичните вещества и препарати, които се използват в химическата промишленост: Алкохол и сънотворни

risk of significant side effects

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Алкохол и сънотворни

Взаимодействието на алкохола и всякакви сънотворни хапчета е специален случай на взаимодействие на две вещества, които намаляват или потискат дейността на централната нервна система.

Въпреки разнообразието от сънотворни средства, може да се каже, че веществата, които намаляват нивото на функциониране на нервната система, ще засилят действието си взаимно. Именно тук възникват повечето опасности за комбинацията от алкохол и сънотворни хапчета. Това е особено вярно за синтетичните лекарства.

Независимо от реда на приемане, човек рискува да се сблъска с прекалено голямо успокоение (дълбок сън), което няма да му позволи да се събуди с някакъв вътрешен (повръщане) или външен (пожар) инцидент.

Също така не забравяйте за мощния адитивен ефект, който се създава при честа употреба на седативни комбинации.

Но нека накратко да преминем през основните видове сънотворни и възможните рискове от взаимодействието им с алкохола.

Бензодиазепинови транквилизатори (диазепам, темазепам, триазолам). Алкохолът засилва действието на бензодиазепините и обратно. При някои от тях, например Temazepam, алкохолът, освен това, може да предизвика парадоксални реакции: възбуда, агресивно поведение, патологично пиянство.

Небензодиазепинови сънотворни средства (золпидем, залеплон, езопиклон). Алкохолът в комбинация с тези вещества също засилва депресивния ефект върху централната нервна система и увеличава риска от респираторна депресия. Също така ефектите на лекарствата на следващия ден след прием с алкохол могат да бъдат по-лоши. В допълнение към това алкохолът увеличава пристрастяващия ефект на сънотворните лекарства.

Трициклични антидепресанти (доксепин). Системата работи безотказно и тук - алкохолът може да потенцира някои от депресивните ефекти на доксепина върху ЦНС.

Антихистамини (дифенхидрамин, доксиламин). Повишаване на седативните и хипнотичните ефекти. Възможно е да се появят проблеми с уринирането.

Барбитурати (бутабарбитал, секобарбитал, фенобарбитал). Поради тесния терапевтичен обхват, барбитуратите са особено опасни и сами по себе си предизвикват токсични ефекти. Какво да кажем за комбинацията с алкохол - всички негативи се умножават по ред. Това включва цял куп странични ефекти: от загуба на координация, загуба на контрол върху емоциите, неконтролируемо поведение до фиксационна амнезия, седиране на нивото на хирургична анестезия и бронхоспазъм, който е причина за повечето смъртни случаи, свързани с тези вещества.

Агонисти на мелатонина (рамелтеон). В случая с Рамелтеон може предпазливо да се заяви, че рисковете от прекомерна депресия на ЦНС са малко по-ниски. Въпреки това не се препоръчва лекарството да се комбинира с алкохол, тъй като това може да повиши риска от неконтролируемо и необичайно поведение, както и от изостряне на депресията.

Антагонисти на орексиновите рецептори (суворексант, лемборексант, даридорексант). Тук ситуацията също изглежда малко по-безопасна, но рискът от депресия на централната нервна система остава. Възможно е също така да има нарушение на дневния сън и увеличаване на психомоторните нарушения.

Не съм разглеждала билкови и слабо активни продукти за сън, като валериана, лайка, мелатонин и други. Те също са засегнати от общото правило за повишената депресия на централната нервна система, обаче е необходимо да се постараете много, така че действието им да причини сериозни вреди на организма в комбинация с алкохол.
 
Last edited by a moderator:

sillywillyhilbilly

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 23, 2022
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
15mg зопиклон и алкохол (3 чаши хенеси lol) ...не е най-добрата комбинация имам изключителна илюзия за трезвеност. психически съм забележимо отпуснат, но тялото ми се чувства леко тежко. определено не е моят избор за комбинация. помислих си, че ще споделя какво чувствам. определено ще имам пропуск в паметта си пожелайте ми късмет!
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
Обяснете ми защо сте избрали да използвате именно това съчетание? :)
...не би трябвало да има проблеми с паметта, ако алкохолът се консумира за дълъг период от време (разтягане на удоволствието)
 

tonymontana2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Направих тези две неща (в различни дни) и някак си все още съм жив

7 литра бира + 5 мг етизолам, след което отидох на работа (карах скутер)

1/8 водка + 2mg флунитразепам + 2 пакетчета афганистан (4,2g)

НЕ ОЧАКВАЙТЕ НИТО ЕДНО ОТ ТОВА, дори за човек с висока поносимост подобни комбинации е много вероятно да бъдат фатални
 
Top