Psilocybins Dextromethorphan (DXM) Green Orange Обсъждане: Включете в списъка на химичните вещества и препарати, които се използват в химическата промишленост: Псилоцибини и декстрометорфан (DXM)

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Псилоцибини и декстрометорфан (DXM)

Псилоцибинът, активното съединение в гъбите псилоцибин, се превръща в организма в псилоцин. Псилоцинът действа предимно като агонист на серотониновите (5-HT) рецептори, особено на подтипа 5-HT2A. Смята се, че това действие е в основата на психеделичните му ефекти. Псилоцинът въздейства и върху други невротрансмитерни системи, но в по-малка степен. Те включват променено възприемане на реалността, зрителни и слухови халюцинации, както и промени в мисленето, настроението и съзнанието. От физиологична гледна точка той може да предизвика разширяване на зениците, повишаване на сърдечната честота и кръвното налягане.

Често срещаните нежелани ефекти включват гадене, главоболие и дезориентация. Той може също така да предизвика психологически дистрес и да изостри основните психиатрични състояния, особено психозата.

Декстрометорфанът (DXM ) е дисоциативен анестетик, действащ предимно като антагонист на NMDA рецепторите. Той въздейства и върху други системи, включително върху транспортерите на серотонин и норепинефрин, и има сигма-1 рецепторна агонистична активност. В терапевтични дози DXM действа като средство за потискане на кашлицата. В по-високи дози той предизвиква дисоциативни, еуфорични и халюциногенни ефекти.

Нежеланите ефекти включват замайване, гадене и нарушения на двигателния контрол, а във високи дози може да доведе до дисоциативни състояния, халюцинации и серотонинов синдром.

Комбинацията от гъби псилоцибин и DXM включва сложни фармакологични взаимодействия поради различните им механизми на действие. Тя може да доведе до непредсказуеми и потенцирани ефекти. Рискът от серотонинов синдром, потенциално животозастрашаващо състояние, е значително повишен поради серотонинергичната активност на двете вещества.

Тъй като и двете вещества са халюциногени, комбинацията им може да засили халюцинациите и сетивните изкривявания. Това може да доведе до по-дълбоки психологически преживявания, но също така увеличава риска от негативни ефекти като пристъпи на паника, объркване, плашещи халюцинации (често наричани "лош трип") и психоза.

Възможно е да има комбинирани ефекти върху сърдечния ритъм, кръвното налягане и двигателния контрол, което да доведе до повишен риск от физическо увреждане.

Комбинираните ефекти върху невротрансмитерните системи на мозъка могат да бъдат непредсказуеми, като е възможно да доведат до невротоксични ефекти или изостряне на психиатричните симптоми.

Въпреки че някои могат да съобщят за ползи от тази комбинация, като например засилени преживявания или духовни прозрения, рисковете, свързани с комбинирането на тези вещества, са значителни и многостранни. Те включват остри физиологични рискове, потенциал за тежък психологически стрес и непредсказуеми взаимодействия на ниво невротрансмитери. Изключително важно е да се подхожда към такива комбинации с предпазливост и осъзнаване на потенциалните опасности, особено при лица с вече съществуващи състояния на психичното здраве.

Не сме попадали на потвърдени данни за остри фатални състояния, свързани с тази комбинация. Въпреки това интензивността на ефектите и естеството на действието на двете вещества поотделно дават основание да се разбере, че тази комбинация като цяло е безсмислена за широката общественост. Но ако имате достатъчно опит, познания и желание за радикални експерименти, тогава можем само да ви пожелаем късмет в пътуването. Не забравяйте да опишете опита си в коментарите, той може да бъде полезен за общността.

🟠 Предвид гореизложеното, препоръчваме да се отнасяте към тази комбинация с голяма предпазливост.
 
Last edited by a moderator:

DXMmybeloved

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 20, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Не бих препоръчал, тъй като от опит DXM изглежда прави гъбите по-малко визуално силни
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Разкажете ни по-подробно за вашия опит. Какви са дозите, времето и субективните впечатления? Това може да помогне на други
 

DXMmybeloved

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 20, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Взех 750 мг HBR с 1 г гъби със средна сила и отидох в обществена библиотека, не видях много, но бих казал, че пространството в главата беше доста силно, сякаш се чувствах наистина малък и сякаш нещата около мен бяха по-големи, отколкото са. След известно време излязох навън, изпуших малко трева и моментално получих луди визуализации за около 3 минути, след което се върнах в библиотеката и разгледах картини, които след като ги гледах известно време, се превърнаха във филми, след което повярвах, че съм разбрал смисъла на изкуството. Не бих могъл да дам реални времеви маркери, тъй като съзнанието ми беше толкова прецакано. В крайна сметка бях изгонен от охраната, защото бях общо взето неудобен и приличах на туистър на метамфетамин, но бях много приятелски настроен към охраната и не реагирах по никакъв начин бурно (имам склонност към насилие, така че това е малко необичайно).
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Страхотна история. Дозировките са важни. Благодаря за споделянето!
 
Top